Skocz do zawartości
Ben_sage

BOYU WG-310 kto go ma ???

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie nad tą zabawka.

Chyba bedzie lepsze niz miniflotor??

Cena 89zl akwarium ponizej 100 litrow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i jak ci już na PW napisałem bardzo ładnie się wpienia ;] kwestia ustawienia wysokości żeby zbierał czarny budyń zamiast żółtej wody :strutin


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wywala czarny syf?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywala wywala jak na chinszczyzne to nawet calkiem niezle tylko niewiem jakie najwieksze akwa i jak obsada mysle ze tak ok 80 lit to max.

Pozdrawiam.


akwa 108 l,cyr.Boyu WM-4,Lr-25kg ,Ls-10kg,

Hqi 150w + 2x 24 t5 22000 blue ,dozowanie ABC grotech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie wiem ale moze za tydzien dowiem sie bo wlasnie zamowilem ten wynalazek.

Oby lepiej dzialal niż miniflotor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenia po 8 miesiącach użytkowania - ogólnie daję 4kę bo:

+ dobra cena

+ dobrze pieni

+ niewielkie gabaryty

+ wbudowana pompa bez pierdzielenia się z pompkami zewnętrznymi i kostkami.

- kiepski system zatrzymywania pęcherzyków powietrza - pracując po starcie czy po grzebaniu w zbiorniku przez jakiś czas puszcza bąble do baniaka ;]

- ogólnie łatwy do rozmontowania i wyczyszczenia...poza złączką zapodającą tlen do pompy - jeśli się tam osadzi kamień to ciężko będzie udrożnić.

i taki mały minusik - wg mnie kubek powinien być nieco wyższy bo często się zdarza, że piana wywala nakrywkę kubka zanim jeszcze opadnie do pojemnika ;]

Do małych piko(około 30 litrowych) niezbyt obciążonych obsadą będzie naprawdę dobry.

Ja przy obsadzie niefoto zastanawiam się nad zmianą na Tunze Nano Reefpack 200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że chińska to wcale nie znaczy "kicha"

http://www.boyuaquarium.com

Oni mają Boyu a my Aquael :strutin

Akurat ta firma bardzo przykłada się do swoich produktów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz pojawiło się w tej cenie kilka odpieńków i mnie bardzo zaciekawił RESUN SK-300.

Mniejsze gabaryty, mniejszy pobór i wydajniejszy ;]

Porównanko:

Boyu WG-310:................RESUN SK-300

power:8w...................3,5W

Flow:150l/h................300l/h

Size:117x85x290mm..........90x50x220mm

Biorąc pod uwagę identyczną cenę Resun wydaje się o klasę lepszy tym bardziej, że ma jeszcze wyciszenie zaworu powietrza i regulację przepływu wody co ułatwi regulację czego niestety w Boyu ni ma ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czytam i mam pytanie co do odpieniaczy bylem zainteresowany BOYU-310 ale teraz jak kolega BeRsErK napisal w tej cenie jest teraz np. RESUN SK-300 lub RESUN SK-05 sa one bardziej wydajne (BOYU-310 150/h natomiast RESUN SK-300 300/h lub RESUN sk-05 250/h) czy wydajnosc ma znaczenie chodzi mi dokladnie o zbiornika 52l a czy gabaryty tez sa istotne (srednica, wysokosc) z gory dzieki za kom...


85x60x55h LR20kg LS9,07kg LED DIY około100W Wave Motion 8000 BLAU odpienek TURBOFLOTOR BLUE 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie wolalbym cos co ma wiecej wat.Gdyby to byl jakis zachodni produkt poszedlbym w wadajnosc ale patrzac na produkcje chinska bardziej bym chyba sie poborem sugerowal.

To tak jak z chinskimi wiatrowkami podaja ze ma 300m/s a w praktyce 220m/s vo.

Jakos nie chce mi sie wiezyc ze polowe mniejszy pobor i wydajnosc lepsza.Zreszta jak kogos stac na akwa morskie to mysle ze nikt nie bedzie sie szczypac o 4 wat.

podobna cena i 2 razy lepsza wydajnosc i pobor czy to mozliwe?

Nie wiem ale wiem ze juz odpieniacz lezy w domu i jutro go obejrze jak wykonanie a w tym tygodniu moze odpale od nowa akwa i przekonam sie co wart w stosunku do miniflotora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

resuna sk-300 nie widziałem ale sk-05 strzezcie sie tego ,naprawde nie polecam lepiej juz kupić kostkowy. Kubek pojemności kieliszka na wódke ,ciezki to wyregulowania , puszcza bąble w akwarium, nie polecam. Sk-300 tej samej firmy podobnie dośc wyglada ,moze troche bardziej kwadratowy wiec raczej bym sie tez wystrzegał. Jak już coś takiego kupować to raczej niezbędne są wnich modifikacje DIY

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do ostrzeżeń na temat sk-05.

Sam wprawdzie nie miałem, ale mój znajomy kupił to C.U.D.O.

Patent jakiś dziwaczny, nie pieni praktycznie wcale, wygląda jak syfon od zlewu więc nawet małe gabaryty psują akwarium. Pomijam to, że wyregulowanie go, żeby cokolwiek pienił graniczy z niemożliwym.

Jedyna fajna rzecz związana z "odpieniaczem" to pompka (300l/h) maleńka i aż kusi o zrobienie z nią maleńkiego akwarium :]

Pozdrawiam


250l+90l sump, marea stream 2400, aquael reef circulator 2600, JVP-101(przejściowo) AM Or 2500, Turbofloator 1000 + AM PH 2000l/h, HQI 150 10000K+2xT8 20W, wiadro chemipure i purigen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadzilem ten boyu i zastanawiam sie czy to takie gówno czy tylko ja cos zle zrobilem.

Wsadzilem ta rurke z dziurkami i gabke rurka na powietrze wystaje nad wode razem z kubkiem,kubek do polowy jest w wodzie.

Wlaczylem i w srodku w tej przezroczystej rurce co niby jakies bomble a do kubka nic nie idzie.

To chyba nadaje sie do max 40litrow bo kubek ma wielkosci moze 100-150ml.

kostka miniflotor ktora juz ma z prawie 4 tyg lepiej odpienia niz ten odpieniacz prosze szybko o info czy jest jakas regulacja czy to sie nadaje do kosza - wkur..ny jestem ogolnie rzecz biorąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja go uzywam w 40 lit akwa i pieni niezle niema sie co sie w....iać daj mu chwile pochodzic ,napewno odpieni ja mu wode ustawilem zaworkiem ponizej kubka i na drugi dzien bylo widac efekty a najlepiej o ok 3-4 dniach poprostu ,akryl zaswierzy.

Pozdrawiam.:)


akwa 108 l,cyr.Boyu WM-4,Lr-25kg ,Ls-10kg,

Hqi 150w + 2x 24 t5 22000 blue ,dozowanie ABC grotech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja go wlozylem do akwarium i po 2 minutach decyzja zapadla o sprzedaży.

Miniflotor to kategoria wyżej.

Cel jest taki kupic wydajniejsza pompa do miniflotora i cieszyc sie.

Może komus sie podoba albo i nie dla mnie mega hu..two.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja go sobie dla hecy kiedyś kupiłem, i nie jest taki zły, a pieni na pewno lepiej od kostki lipowej. Może trafił ci się jakiś lipny model, że wali duże bąble zamiast bąbelków - może musisz rozruszać wirnik, żeby załapał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Resuna 300 i jak przyjdzie to zdam relację - Boyu mam aktualnie więc będę mógł zrobić porównanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie do Michała "ryba" on go urzywa to wam powie co o nim mysli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem jedno dzis kupilem pompe o wydajnosci 550l/h sery za 100zl i kostka ktora ma juz ponad grubo ponad miesiac tak pieni w miniflotorku ze aż banana mam :)

Osobiscie praktykowalem i moja opinia jest na nie :) jesli tobie wystarcza to nic tylko sie cieszyc.

Sprzedalem tego nowego boya za 60zl..... komus z nano reef.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszedł do mnie ten nowy resun więc po 10 godzinach pierwsze wrażenia - powiem Wam, że pompka naprawdę ma moc a przy tym całość pracuje w miarę cicho - do chwili kiedy zacznie wywalać pianę to puszcza powietrze do baniaka ale potem jest ok.

Po ilości wybijanej piany już mogę powiedzieć, że o wiele wydatniejszy niż boyu.

Nieco szerszy ale za to mocno cieńszy więc na tylną ścianę jak znalazł ;]

Regulacja dopływu powietrza i przepływu wody znacznie ułatwia ustawienie odpieńka na właściwe obroty ;].

Wyciszenie, przynajmniej w moim modelu, zasysania powietrza trzeba trochę podreperować dodatkową ilością gąbki bo to co zapodali łatwo się przemieszcza.

Ogólnie naprawdę dobre pierwsze wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do tego boyu do mojej kostki 30L.(może komuś leży ?)Czy jak go dałbym do panela gdzie poziom wody wynosi 29 cm będzie on pracował ?Chciałbym go tam całego zmieścić by był niewidoczny pod szybą nakrywową.Aquaela nie chcę bo wolę obejść się bez kostek i pompki napowietrzającej.Mam komorę na odpieniacz o wymiarach 9x8,5 cm.

Doczytałem,że wart by kupić RESUN SK300,który kosztuje niewiele więcej,lepiej podobno pieni i wymiary ma odpowiednie dla mnie bo 9x5cm,ale jak z poprzednim mam pytanie o głębokość zanurzenia by optymalnie pracował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.