Skocz do zawartości
mx3

Aiptasia vs. L.wurdemanni, L.seticaudata, Acreichthys tomentosus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak jak w temacie, które z tych zwierząt najlepiej użyć do zawalczania plagi aiptasii?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acreichthys tomentosus

Jesli wielkosc zbiornika pozwala, to normalnie po 3 miesiacach nie bedzie sladu.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200L z 5 małymi rybkami tylko doczytalem ze moze polowac na rurówki a chciałem mieć te wieksze i porcelanowe i czy tu nie bedzie problemu?

Dzięki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei Wurdemanni, Acreichtys gustował w lps-ach, szklane roże omijal szerokim łukiem. Podejrzewam że zdanie bedą podzielone :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta rybka wcina aiptasie(po kilku tygodniach) a jak wetnie to normalny pokarm. Na inne ryby nie zwraca uwagi, a inne ryby traktuja ja jak powietrze, chyba z powodu wygladu. dotychczas to byl moj najlepszy zakup, choc zdania sa oczywiscie rozne, i dobrze.

Warto ja na poczatku przeglodzic. Moze nie bedzie jadla platkow a inne tak ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acreichthys tomentosus o ile trafi się na działający egzemplarz. Mój zeżarł plagę w 2 dni. Potem skonsumował cała ksenię a teraz żywi się mrożonkami i suchą karmą.


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie temu przywiozłem sobie z Niemiec tego brzydala:).Nie wiem czy taki szpetny,czy żarłoczny ten Niemiec,ale wytępił całą plagę.


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#243969 smoki :

Acreichthys tomentosus o ile trafi się na działający egzemplarz. Mój zeżarł plagę w 2 dni. Potem skonsumował cała ksenię a teraz żywi się mrożonkami i suchą karmą.

To może ja - z własnych doświadczeń.

A. tomentosus - miałem 3 sztuki.

Pierwszy - killer, morderca aiptasii. Już od pierwszego dnia kiedy był w zbiorniku nie widywałem szklistych (co nie znaczy, że ich nie było).

Po tym jak wyżarł większość z acanthastrei i kilka koloni zoa - został wyeksmitowany do naszego kolegi z tego forum (był uprzedzony, że ten brzydal "pobiera" miękkie i LPS-y).

Drugi - kompletnie olewał aiptasie, natomiast bardzo był zainteresowany polipami acropor i tubastreą. Zaginął bez wieści (bez żalu z mojej strony).

Trzeci - menu podobne jak drugi - wrócił do sklepu.

Po tych niepowodzeniach kupiłem kilka krewetek.

Poza tym, że od momentu wpuszczenia widziałem pojedyncze sztuki tylko w nocy, nie zauważyłem zmiany w populacji moich aiptasii.

Nietety u mnie w zbiorniku sprawdza się tylko nastrzykiwanie szklistych różnymi świństwami.

Jedynym doskonałym środkiem jaki miałem, był Chelmon, ale niestety jak to często z Chelmonami bywa, zbyt długo się nim nie nacieszyłem. Ale od śmierci Chelmona nie widzę Aiptasii, być może jednak te krewetki działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie są 2 krewetki i wyżerają co się pojawi. Niestety mam zaplecze aiptasii w kominie i sumpie :/ Zastanawiam się, czy jakoś to tępić (trudny dostep), czy zostawić, żeby od czasu do czasu krewetki miały co wciągać.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem 2 dorodne "roze" , ktore potraktowalem JoesJuice, ktory to wszyscy zachwalali jako najlepszy srodk. Niestey po tygodniu od "zabiegu" obie apitasie znow "podniosly leb jak hidrant"


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój A.tomentosus potrzebował około dwóch miesięcy na wytępienie sporej ilości aiptazji.W walce z z plagą pomagały mu 2 krewetki wurdemani.Teraz je mrożonki i suche pokarmy,oraz podżera zoa :cursin


90*50*50,sump96l,30kg LR,Deltec AP600,Eheim 1250 obiegowa,cyrkulacja Marea 3200 i koralia evolution 4000,oświetlenie DIY 6*39W,Lajon112,dolewka SP 300,filtr przepływowy diy na absorber fosforanów i węgiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy one aby napewno jedza te aiptasie ??:)

apropos jakie sa szanse na rozmnozenie tego gatunku ??

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jedzą, chociaż zdażają się osobniki które mają inne upodobania. Najczęściej jednak przez kilka tygodni po wpuszczeniu jest cisza, potem nagle populacja aiptasi zaczyna spadać.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę potwierdzić, że jedzą. Jednak trzeba je poddać ścisłej diecie i jak zjedzą wszystko inne co mogą, to wciągają te aiptasje, aż miło. U mnie siedziały w refugium 8 tyg. aż wczoraj koleżanka małżonka zawiadomiła mnie o zniknięciu ostatniej szklanej róży :thumbsup:


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod nazwą Acreihthys tomentosus sprzedawane są przynajmniej 3 gatunki (zielony, brązowy i brązowy/nakrapiany).Moim zdaniem nie sa to formy barwne, bo róznią sie wiele, np.budową "anteny" na głowie. .Niestety często sprzedawcy nie są w stanie okreslic , co sprzedają. Z moich obserwacji wynika że najskuteczniejszy jest ten jasnozielony, w "panterkę". U mnie w/wymieniony delikwent zeżarł plagę, zoa nie rusza wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod nazwą Acreihthys tomentosus sprzedawane są przynajmniej 3 gatunki (zielony, brązowy i brązowy/nakrapiany).Moim zdaniem nie sa to formy barwne, bo róznią sie wiele, np.budową "anteny" na głowie. .Niestety często sprzedawcy nie są w stanie okreslic , co sprzedają. Z moich obserwacji wynika że najskuteczniejszy jest ten jasnozielony, w "panterkę". U mnie w/wymieniony delikwent zeżarł plagę, zoa nie rusza wcale.

Jak kupilem mojego to tez byl jasnozielony, w "panterkę", ale po 3 tygodniach stał sie brązowy. Aiptasi nie rusza :wallbash: , ale zniknela mi xenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.