Skocz do zawartości
inmar

Gwara

Rekomendowane odpowiedzi

Tak na naszym regionalnym forum koledzy rozmawiają ze sobą.Sam jestem Ślązakiem,ale nie zawsze wszystko rozumiem.Generalnie podoba mi się,że jest używany miejscowy język.

aaaaa zarozki je [postawia jak sie yno spotkomy chopie kochany.za jaki tydziyn jo mysla trza by to ze l..... ustalic i resztom jako sobota mono

We moim akwarium zyje terozki 24 neony inesa,tela samo neona zielonego,porka ramirezow,porka agasisow na razie tela rosliny sie przyjyny i rosnom pomalu do gory zapodom foty we niedziela jak znojda czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar ja to mam takie wesole wspomnienie jak na poczatku samym mojej emigracji do uk dosc czeste bywaly tzw wieczorki integracyjne miejscowej polonii w pobliskich barach. I razu ktoregos mocno pijany kaszub zaczal sie klocic z polprzytomnym slazakiem :) placz na sali i kosztowalo mnie to powazne problemy z oddychaniem :) ze smiechu rzecz jasna :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe dobre:D

Ja bym sie bal pisac po swojemu. Nie dosc ze zaczynam zapominac podstawowe zasady ortografii to jeszcze miksuje polski z angielskim i zaczyna to byc zenujace.

Ja kcem wracac do Polandu:D


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodi, pamiętam dokłanie taką samą sytuację, za małolata, nad jeziorem, mój kuzyn ślązak wdał się w rozmowe z żeglarzem, kaszubem rodowitym, całe ognisko płakało :) a najlepsze było, jak potem sobie powiedzieli o czym mówili, okazało się że o dwóch zupelnie innych rzeczach :):):D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lizard to tak kumpel do babki w banku. Czego nie nie understand? Sie ucz polskiego bo nas tu juz wiecej niz was :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie nr jeden to

inglisz :)

ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare, ale jeszcze niezłe:

An Italian tourist wrote a complaint letter to the Manager of a hotel in London. The letter read a s follows:

Dear Signor Diretorre,

Now I am tella you the story how I was treated at your hotella. I am comma from Palermo as tourist to London and stay as a young man at your hotella. When I comma in my room I see no shit in my bed. How can I sleep with no shit in my bed? I calla down the receptione: "I wanna shit"; They: "Go to the toilett". I say: "No, no, I wanna shit in my bed". She than say to me: "So you sonnawabitch, wanna shit in the bed?"

What is sonnawabitch?

I go down to ristorante for breakfast. I order bacon and eggs and two pisses of toast. I getta only one piss of toast.

I point to the toast: "I wanna piss"

She tella me: "Go to the toilett."

I say: "No, no, I wanna piss on my plate".

She than say to me: "You bloody fella better not piss on the plate, you sonnowabitch".

Second person who do not even know me and call me sonnawabitch!

What is sonnawabitch?

Later I go dinner into ristorante. Spoon and knife is laid but no fock.

I tella waitress: "I wanna fock"

She tella me: "Sure, everybody wanna fock".

I tella her: "No, no, you don't understand me. I wanna fock on the table".

She than tella me: "So you sonnawabitch wanna fock on the table? Get your ass outta here!" So I go to the receptione and ask for bills.

I no wanna stay at your hotella no more. When I have pay the bills, the porter say to me: "Thank you and peace be with you".

I say: "Piss on you too, you sonnawabitch".

I go back to Italy! I never more comma stay in your hotella, you sonnawabitch!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.