Skocz do zawartości
morszczaki2003

MORSZCZAKI - juz w sprzedaży

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ponieważ nikt nie zgłasza żadnych obiekcji..no cóż..pozwolę sobie ..sam zapytać jako szef redakcji czy kolejny numer spełnił oczekiwania czy też nie ...naszej szanowanej społeczności :D

pozdro

mp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem w trakcie czytania, więc niedługo się wypowiem.....

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w gazetce nie warto by założyć dział który zajmowałyby się tematami nano?


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przydał by się dział DIY, można by było pozbierać pomysły (m.in) z tego forum, materialu było by na całe lata druku:)

Mi sie Morszczaki podobają:) Oby tak dalej Panowie.

FASCYNUJĄCY DYWAN-CLAVULARIA - fajny tekst, na pewno ktoś doceni naukowe podejście (trochę sobie język pogimnastykowałem na tym słownictwie) ale zabrakło rad "chodowlanych", rozumiem, że będzię to opisane w następnych numerach. Fajnie dowiedziec się tyle o systematyce (to także jest ważne) ale niedosty jakiś został, bo zabrakło "praktycznej" strony, jak chodować, czym karmić, gdzie trzymać itd. Jak to nadrobicie w przyszłości, to będzie cacy:)

Fajny też był wywiad z Kosteckim o Siren, może tylko trochę tendencyjny (Pan Kostecki bardzo wyraźnie kreuje wizerunek Siren, ale ma do tego prawo, to dziennikarz powinien tak "ugładzić" tekst, żeby czytelnik nie zajażył od razu że to to tylko PR) a może się czepiam.

Bilans plusów i minusów jednak na plus - kolejny numer także kupię, na 100%


Jeszcze tylko parę tygodni...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak...Morszczaki to świetna gazetka.Nie wiem, czy świadomie, czy też nie, przyczynia się do integracji w naszym środowisku.Nie zauważyłem jakiegoś większego faworyzowania poszczególnych "szkół"(wszędzie Balling:D:D) czy poszczególnych sprzedawców.W ostatnim numerze podobało mi się szerokie potraktowanie kwestii internetowego handlu zwierzętami.Wyjaśniono wiele kwestii.

Wracając do tematu integracji, to dotychczas zapewne niewielu z nas wiedziało, że Maciej Kostecki jest podobny do Bilbo Bagginsa w wersji XXL :D:):). Czekamy na resztę składu ( Marek Cebula, Przemek Cybulski, Witold Dyl). Może ogłosimy jakiś mały konkursik na mistera:D:D:D

Ale do rzeczy, to rzeczywiście taka gazetka była potrzebna w tym środowisku.Uważam, że powinniście ją udostępnić odpłatnie w internecie, żeby każdy, kto wejdzie na stronkę morszczaków, mógł przzeczytać interesujący go artykuł np. za 3-4 złote (płatne smsem), a nie stać go na cały periodyk, który swoją drogą wcale nie jest taki drogi, biorąc pod uwagę, że wychodzi raz na kwartał.

W kwestiach formalnych-świetna szata graficzna,( za dużo nie kombinujcie ) oraz bardzo dobry papier

Tyle..

Pozdrawiam i życzę dużego grona czytelników


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Dzial o nanoakwariach bylby w realiach naszego kraju jak najbardziej na miejscu :)

2.Dzial "ogloszenia czytelnikow" bylby niezly,

typu: sprzedam, zamienie, wynajme Xenie.

albo:

3. cos w rodzaju Frag.org - gielda szczepek.

4. "Kacik dla poczatkujacych" - jak najbardziej na miejscu, chociaz dwie strony na numer, to jest wrecz konieczne, duzo osob chce zaczac a nie wie jak.

5. "Pytania do redakcji" - i odpowiedzi naturalnie.

Slowem uruchomic feedback z czytelnikiem.

6. Konkursy, np, na najladniejsze zdjecie korala, na najladniejsze akwarium itp...

7. Kacik DIY. Full materialu :D

No mozliwosci jest sporo, nic tylko dzialac.

Jest niezle, bedzie jeszcze lepiej, trzymym kciuki.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AquaManiac - tak to co napisałeś sobie poczytałem...i się rozmarzyłem:) Kurcze, może jakąś listę społeczną stworzymy, babcie pod kościołem będą podpisywały i redakcja Morszczaków wprowadzi te zmiany:)


Jeszcze tylko parę tygodni...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sa kumaci, a widze ze sa :) to czasopismo bedzie ewoluowalo w dobra strone. Ja Morszczakow podziwiam, podziwiam zawsze wszystkich pionierow, oni nie gadaja tylko robia. Jak sie teraz zaczepia na rynku to bedzie juz tylko lepiej, akwarystow morskich w Polsce przybywa i jestem pewnien ze ten trend utrzyma sie przez lata.

Popularyzacja jest wazna, gazeta nie jest droga i wielu "nieakwarystow" kupi ja z ciekawosci, stad moim zdaniem tak wazne sa wiadomosci dla poczatkujacych i dzial o nano.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka forma textów wam się podoba - taka bardziej naukowa czy tez moze inna?


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy, :) wywołani do tablicy :)

Po waszych uwagach i opiniach postaramy się wprowadzić zmiany - przecieżż to gazeta dla was i o was....

W następnym numerze zamieścimy dział prywatnych ogłoszeń dział w którym każdy będzie mógł zamieścić ogłoszenia oferty sprzedaży kupna lub wymiany wszystkiego co ma związek z akwarystyką morską . Dokładną ofertę zamieszczenia takiego ogłoszenia można otrzymać mailowo napisawszy na morszczaki@morszczaki.pl.

Będzie tez konkurs, o jego zasadach można będzie się dowiedzie już w następnym trzecim numerze „morszczakow”

Dział „dla czytelników” redakcja czeka na wasze uwagi i zapytania pod adresem mailowym: morszczaki@morszczaki.pl

Dział dla początkujących akwarystów morskich jest w planie w trzecim lub czwartym numerze - pojawi się już pierwszy artykuły dotyczące przerobienia słodkowodnego akwaria na morskie.

Nie długo ruszy całkowicie nowa strona „morszczaków” na której będziemy starali się zamieścić dużo korzystnej informacji dotyczącej morszczyny

pozdro

mp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli też moge dodać parę słów. Kupiłem obydwa egzemplarze "Morszczaków" i powiem szczerze że po pierwszym numierze miałem wrażenie że trzymam bardziej jakiś folder albo katalog sponsorowany (po przeczytaniu drugiego było już lepiej) . Większość artukułów kręciło się wokół spraw kto, z kim i po co działa w tej branży. Nas hodowców i miłośników tego hobby na pewno bardziej interesuje praktyczna strona zagadnienia, a więc więcej informacji na temat wymagań naszych podopiecznych, praktycznych spostrzeżeń, trochę informacji z zakresu techniki potrzebnej do utrzymania życia w akwarium morskim. Mocnym punktem kwartalnika jest zawsze dla mnie arykuł typu "z wizytą u doświadczonego akwarysty" (słowa uznania).

Myślę że nikt z tego forum się nie obrazi jeżeli czerpalibyście pomysły na artykuły z postów jakie do siebie piszem. Tu widać jak na dłoni czego nam potrzeba, wystarczy te tematy rozwinąć

PS Bardzo się cieszę że powstało takie czasopismo

Pozdrawiam


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez się bardzo cieszę, że powstało to czsopismo, ale po dwóch pierwszych numerach nie jestem raczej zachwycony.

Artykuły, jak dla mnie, sa jakieś nieokreślone, niektóre informacje są zbyt uszczegółowione, innych brak. W pierwszym numerze pojwia się artykół o rybach których pewnie żaden z nas, nigdy hodował nie będzie, zamiast opisu bardziej popularnych gatunków. W tekście o Calvularii (jak zauważył Łukasz) brak informacji praktycznych, w tekście o sumpie, nie ma szeregu istotnych iformacji. Podobnie w innych artykułach. W zasadzie tylko tekst Qubaba o Ballingu usatysfakcjonował mnie w pełni :-).

Mam też zastrzeżenia do szaty graficznej, rysunki marne i nieczytelne, zdjęcia ze zbiorników znanych akwarystów są po prostu słabe, jest ich za mało, a opisy też zbyt pobieżne itd.

Nie zgodzę się z AquaManiakiem, że czasopismo jest tanie, kupuje periodyki związane z nurkowaniem i kitesurfingiem (które tez należą do zainteresowań niszowych)i ich cena jest o połowe niższa. Za to w pełni popieram listę Aqua Maniaca.

Mimo to kupiłem dwa pierwsze numery i na pewno kupię kolejne, mam nadzieję że w ten sposób przyczynię sie do utrzymania czasopisma na rynku. Zdaje sobie sprawę, że początki zawsze są trudne, wierzę w to, że z czasem czasopismo się rozwinie i będzie prezentowało światowy poziom.

pozdrawiam


370L 2xT5-54W cyrk- 8000l/h foto: http://www.nano-reef...e=gallery&f=716

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ceny magazynow nurkowych to niemal dumping, 10 PLN za dobrej jakosci magazyn wydany na dobrym papierze no i zdjecia sa dobrej jakosci. Oni sa jednak na rynku od jakiegos czasu, maja spora klientele i moga sobie widocznie pozwolic na takie ceny.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakład i konkurencja (której brak), ale nie od razu akwarium (Rzym) zbudowano. Jednakże nie można patrzeć na cenę relatywnie (bo nie ma wyboru, alternatywy). Tak więc w moim subiektywnym odczuciu Morszczaki nie są drogie. Ostatnio widziałem, że mój szef przegląda od niechcenia gazetkę ekonomiczną. W chwili jego nieuwagi zerknąłem na cenę: 100 zł!!!!!!!!!!! ZA 50 STRONICOWĄ broszurkę !!!! A więc cena Morszczaków jest ok:)


Jeszcze tylko parę tygodni...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest jakas przyczyna, z tym nie dyskutuję, nie zmienia to jednak faktu, że ceny nijak nie można nazwać niską.

Cenę jadnakowoż juz przełknąłem, teraz czekam aż zawartość dociągnie poziomem do ceny :-)

pozdrowienia


370L 2xT5-54W cyrk- 8000l/h foto: http://www.nano-reef...e=gallery&f=716

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że można coś poczytać na papierze.

A teraz do wad - od wyliczania zalet nic jeszcze się nie ulepszyło:

1) Artykuły dedykowane dla poszczególnych zwierzaków kiepsko opisane fotografiami.

2) W ogóle do tej pory fotki sa raczej mało porywające - może powspółpracujcie nie tylko z p. Balaną?

3) Artykuły pisane na podstawie innych artykułów są mało wciągające - wzorujcie się na "koralle" i bądzcie od nich lepsi => starajcie sie opisywać co najmniej tak dokładnie jak oni.

4) Trochę więcej i lepszych zdjęć o najładniejszych zbiornikach morskich w polsce. No i więcej ciekaych rad od ich właścicieli.

Powodzenia w tworzeniu nowego numeru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja tez kupilem dwa pierwsze numery i co?

Zawiodlem sie na "Morszczakach"tak jak wielu innych forumowiczow,moze nastepne numery beda lepsze,bo dotychczas to nic mnie nie zaciekawilo!

Pozdrawiam.


_________________________ | | | Już niedługo odpalam !!! | |_________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie od razu Kraków zbudowano i nie od razu MORSZCZAKI staną na nogi i będą lepszy od "Koralle" (które są na rynku już kilka lat). Postaramy się w miarę możliwości wyjaśnić dla czego kwartalnik nie jest ideałem i jeszcze chwilę nie bedzie....

Co do samych artykułów, pisaliśmy już w pierwszym numerze ze "Morszczaki" to pismo dla akwarystów morskich i o nich , i ze redakcja czeka na uwagi czytelników i propozycji co ma być w kwartalniku.

Nie dostaliśmy żadnego maila od czytelników, jedyne to opinii na nano (chociaż morszczaki mają swój forum, może nie jest doskonały, ale nikt za bardzo nawet tam się nie udzielał ze swoimi propozycjami co do tematów )

Drugie, cena . Ktoś pisze ze czasopisma o nurkowaniu są tańsze, "pani domu" i "playboy" tez :) , ktoś kiedyś na tym ze forum mówił o tym ile kosztuje wydanie czasopisma , może warto to znaleźć i poczytać jeszcze raz? Na kwartalniku tego typu da się wyjść na zero dopiero po 6 wydaniu, tak ze jeżeli zejdziemy z ceny to się okaże ze wydaje to ze strat.

Uwielbiam akwarystykę morską ale nie aż tak ze by jeszcze oprócz wydatków na sprzęt i rybki wydawać na wydawnictwo kwartalnika ( a to suma kilkunastu tys na kwartał).

Co do reklamy. Znacie dużo czasopism które są w stanie się utrzymać bez reklamy? Z drugiej strony reklama jest dla was czytelników , dla tego ze by wy mogliście się zorientować kto i co proponuje na rynku akwarystyki morskiej.

A tak na podsumowanie czytając opinii niektórych użytkowników odniosłem wrażenia ze czasopismo (Morszczaki) nie są potrzebne na rynku akwarystyki morskiej, a jednak nie przestaniemy go wydawać, bo mam nadzieje ze znajdzie się czytelnik który w tym kwartalniku znajdzie dla siebie cos korzystnego i podzieli się z nami swoją wiedzą..którą również wykorzystamy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
morszczaki2003 :

A tak na podsumowanie czytając opinii niektórych użytkowników odniosłem wrażenia ze czasopismo (Morszczaki) nie są potrzebne na rynku akwarystyki morskiej, a jednak nie przestaniemy go wydawać, bo mam nadzieje ze znajdzie się czytelnik który w tym kwartalniku znajdzie dla siebie cos korzystnego i podzieli się z nami swoją wiedzą..którą również wykorzystamy..

Nie wiem na jakiej podstawie odniosles takie wrazenie.

Przeczytalem ten watek od poczatku i wiedze ,ze zdecydowana wiekszosc wypowiedzi jest bardzo przychylna i utrzymana w tonie " trzymamy kciuki i czekamy na wiecej". krytyka jest i ta bardzo dobrze. ale tez absolutna wiekszosc wskazuje na niedoróbki (w odczuciu czytelnika) i proponuje jak to poprawic. nie ma proznego krytykanctwa na zasadzie "pismo jest be i juz". dostajecie wiele konstruktywnych uwag.

ja od siebie w sumie nie dodam nic nowego. to co budzi moje najwieksze zastrzezenia to forma , a najbardziej jakosc fotografii. jakby nie bylo strona wizualna w akwarystyce morskiej ma ogromne znaczenie. czesto od tego zaczyna sie fascynacja. czlowiek wchodzi do sklepu, do oceanrium i widzi te wszystkie kolory, bogactwo formy i staje jak wryty nie mogac oderwac oczu. sam to przezylem. opisywanie akwariow jak w nr 1 p.W.Kwietnia i tak samo w nr 2 bez fotografii dobrej jakosci , ktora oddalaby kolory i obraz calosci to po prostu wielka szkoda ! osobiscie chetnie bym nawet powital rozkladowke a'la wymieniony przez Ciebie playboy, tylko oczywiscie z inna zawartoscia. :)

co do tresci - to zawsze bedzie trudne, z czasem wlasciwy kierunek zostanie wypracowany - wiele proposzycji pada tytaj na forum.

ale jakbys nie pisal to zawsze znajdzie sie ktos taki kto powie, ze dla niego bylo za malo szczegolow, a inny powie, ze w sam raz. mialem w swoim zyciu krotki epizod dziennikarski i znam to z autopsji. nie da sie trafic w gusta wszystkich czytelnikow.

reklam zycze jak najwiecej. wiecej pieniedzy oznacza wieksza objetosc, albo lepszy papier, albo nizsza cene.

chociaz jak na wydawnictwo kierowane do tak waskiego grona odbiorcow osobiscie uwazam cene za niezbyt wysoka. to jest na miesiac ok 8,5zł. jeden tylko warunek - jesli wiecej reklam to absolutnie nie moga zajac miejsca tresci ktora nas najbardziej interesuje !

pozdrawiam i czekam juz dzisiaj z niecierpliwoscia na nastepne wydanie

Kazimierz

ps. pisze tego posta drugi raz , za pierwszym razem przy wyslaniu wyskoczyl jakis blad i wszystko zniknelo. mam nadzieje, ze nie pojawi sie pozniej dwa razy.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.