Skocz do zawartości
alien77

diodogorgia

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos moze mi powiedziec cos wiecej na temat Diodogorgia lub Diodogorgonia ( rózne nazwy ten sam koral )

kupilem go i nie wysuwa polipow ,wiem tylko ze jest dosyc trudny w hodowli !!!

bede wdzieczny za jakiekolwiek informacje


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem jest to jedna z najłatwiejszych gorgoni.

po zmianie parametrów wody - czyli po przeniesieniu do nowego akwarium lub po podmianie większej niż 10 % zazwyczaj zrzuca skóre, wiec po 2-3 dniach po przełożeniu do nowego akwa lub po większej podmianie należy ją 'pogłaskać', czyli lekko przejechać po niej palcami a potem obmyć w strumieniu pompy cyrkulacyjnej.

spowoduje to że jej stara skóra od niej odpadnie, zaczną od niej odchodzić takie brązowe cieniutkie płatki po tym zabiegu powinna się otworzyć w ciągu kilku godzin.

poza tym to:

karmienie minimum raz dziennie (optymalnie 2-3 razy w ciągu dnia) mieszanką drobnego i średniego pokarmu

cyrkulacja średnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za informację -wiem ze jak wypusci polipy to jest piękna więc nie chciałbym takiego okazu stracic :)


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha Natan- czy mozesz mi powiedziec jakie warunki swietlne ona lubi ?tzn zacienione miejsca lub jasne wyzsza pólka w akwa czy nisko przy dnie ?


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ona nie potrzebuje światła do wzrostu.

ale lepiej postaw gdzieś nisko w akwa i w zacienionym miejscu, na pewno będzie się lepiej czuła.

generalnie ta gorgonia nie ma jakichś 'jazd' z oświetleniem jak niektóre niefoto.

....

zmień temat topicu na diodogorgia - będzie łatwiej wyszukać jeśli ktoś będzie szukał jakiegoś info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

nawiązując ponownie do tego tematu ,czy ktos mi udzieli informacjii ,jaki czas taka Diodogorgia może nie wypuszczać polipów ??? chyba sobie zrobiła głodówkę niestety szkoda żeby padła !!!


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zółta czy bordowa??? I przydała by się fotka by ocenic w jakim stanie ma tkanke.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zólta - jest dosyc jaskrawa pokryta brazowymi kropeczkami (plamkami) jak wczesniej pisał Natan pokazaly sie jakby male platy tkanki ,które delikatnie sciagnąłem ,ale widocznie nie dało to efektu-fotke może jutro dziś już nie dam rady


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiscie mi sie otwarła po dopiero 8 dniach ,zrzuciła dość sporo tej tkanki-skóry a teraz z dnia na dzień coraz wiecej polipów wypuszcza. Daj jakieś zdjątko tej gorgońki i daj znać jak idzie

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to powinno byc z nią ok ale daj jej czas i ustaw w wiekszym prądzie wody .

Ze zdjeć wydaje mi się że masz nie do końca dobre warunki w zbiorniku, widze cyano a jak reszta to tylko się mozna domyslać.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak walcze z cyjano ,pozatym waruki sa ok - nie sadze zeby bylo zle - parametry ok wlasnie kilka minut temu skonczylem mierzyc ,ale te brazowe badziewie niestety to plaga z ktora probuje walczyc


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parametry moga byc sobie OK ale cyjano samo w sobie stanowi zagrozenie dla korali, cyjanobakterie sa bardzo toksyczne, jesli osiedlą sie bezpośrednio na koralu, co wydaje mi sie ze ma miejsce u Ciebie, bardzo czesto powoduja zgon korala. Jesli na tej gorgonii to faktycznie jest cyjano, to oczysc ja bardzo delikatnie miekka szczoteczka do zebow i czynnosc powtarzaj regularnie. Czasami pomaga tez przestawienie w miejsce o mocnej cyrkulacji.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak na mój gust postaw ją dalej od szyb, żeby gałązki z niczym się nie stykały. Oszczędzi to stresu koralowi. Ponad to codziennie rozpylaj mgiełkę jakiegoś drobnego pokarmu nad nią. Czy to odrobinę suchego planktonu rozpuszczonego w strzykawce czy jakiegoś mrożonego, ważne by zapach ją "otaczał" :googleye a jak pojawią się pierwsze polipy i będziesz je sumiennie karmił to zobaczysz jak szybko Ci się za to odwdzięczy pięknym wyglądem.

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie za wszelkie porady - co do cyjano to probowalem antired ale mialem spokoj az jeden lub dwa dni ,wiecej raczej nie chce tloczyc chemii ,wolałbym zwalczyc te cholerstwo naturalnie .

co do samej diodogorgi to owszem cos się tam pojawia ,ale codziennie delikatnie ją czyszczę moze się uda ..... niestety błędy każdy popełnia i ja takze nie ustrzegłem się tego inaczej nie byłoby tego badziewia a baniaku ..


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.