Skocz do zawartości
Ben_sage

JVP 102 moja opinia - pierwsze doznanie

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie wsadzilem 2 pompy do 100litrow i mega sajgon mysle ze bez problemu by starczylo mniejsze np 3000l/h myslalem ze beda slabiej dmuchać.

Sa napewno wydajniejsze od tunze 4400l/h bawilem sie u kolegi takimi.

Pompa nie chodzi glosno i na magnezach nie narzekam.Nie zasysa tej wody.

Jeśli popracuja pol roku bede szczęsliwy.Poki co uważam ze sa oki za tą cene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też testuję i powiem że pozytywne efekty


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam JVP-101 i JVP-102 (używane od sierpnia 2009), za tą cenę super sprawa, ja na razie lepiej się spisuje jvp-102 bo jest cichsza mimo tego że daje 5000l/h


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie JVP-101 po pewnym czasie nie chciała startować po wyłączeniu, ale wystarczyło wirnik poruszyć i zaskakiwała.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#244585 Ben_sage :

Jeśli popracuja pol roku bede szczęsliwy.Poki co uważam ze sa oki za tą cene.

Popracują spokojnie, nawet dłużej. Trzeba uważać przy nich na kable zasilające, czy wszystko z nimi jest OK, oraz na wirnik czy zaskakuje bez problemów, lub czy aby czasami nie zaskoczy w drugą stronę.


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam 101 jest rewelacyjna tania i dobra, brak problemów polecam


Ja jestem jaki jestem inny nie bede solniczka 80L.+ 325L. 130X50X50 2XHQI 70W.+ aquastarlight T5 4X54W. , CYRKULACJA 2x JVP102 + JVP101, odpieniacz N/N ??, sól Tropic Marine pro-reef, skała kg.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prawie 2 lata i ok, nieraz trzeba włączyć dwa ,3 razy bo zaskakuje chyba w drugą stronę. Właśnie zamówiłem podwójną 12000L, tylko szkoda, że na przyssawkach ale ponoć dobre. Jak podłącze to napisze. Acha kosztowała 112 zł z przesyłką:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JVP-102 mam od roku i działa bez żadnych problemów

JVP-101 mam troche krócej i też jest bezproblemowa

Nie zacinaja się, nie chałasują, są bezproblemowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam podlacze sie do tematu,ja rownierz uzywam ubu modeli tych pomp,pracuja bezglosnie[u mnie na przyssawkach],sa bezawaryjne ,tylko kupujac trzeba sie upewnic PRZED SPRZEDARZA jaka oske one zawieraja,bo nadal mnustwo sklepow wypuszcza je na osce metalowej,mi na szczescie udalo sie namierzyc sprzedawce od ktorego te pompy w obudwu modelach posiadaja OSKI CERAMICZNE,pozdrawiam

p.s.jak za ta cene to bija TUNZE w podobnej wydajnosci zdecydowanie


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2x JVP 101 magnetyczne i jedna jest super jednak druga burczy i nie chce dosyć często startować, szczególnie ze głośno chodzi to wyłączam ja na wieczór a wtedy rano często jest problem i muszę ręcznie o pól obrotu obracać wirnik by zaskoczyła


początki 170L Delta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Squdo, jeśli buczy, to spróbuj odwrócić ośkę wirnika - u mnie pomogło :). Generalnie, to modele na przyssawkach są chyba cichsze.

Tylko właśnie nie wiem, właśnie ze dwa tygodnie temu zastąpiłem Mareę 2400 taką JVP, i od razu profilaktycznie zbadałem, czy podejdzie patyczek od wacika, no i jest za krótki o jakieś 2mm..... dziwne, bo druga starsza JVP śmiaga na patyczku bezproblemowo.....albo patyczki skrócili, albo te nowe pompki urosły:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 szt 101 na razie bez zarzutów ale to dopiero 2 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam resuny 2 x 15 000,ale podobno dają tak tylko na papierku i faktyczie wicherku w baniaku nie było więc kupiłem dwie 102.Musiałem jedną wyłaczyć bo za duża była cyrkulacja.Teraz jak bym zakładał nowy baniak to poszedł by na trzech takich pompach.

Ps.I ta niska cena,45 zł zamiast 300 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie nażekam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio zakupiłem 2 sztuki jvp 102 po podłączeniu pierwszej szok dosłownie bezszelestnie , druga trochę tam grzechocze ,ale ja jestem upierdliwy w tych sprawach ,wiec może nie dla każdego by to było utrapienie :), ale liczę an to że się dotrze i będzie git :) , a co do żywotności to się w praniu okaże :)


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem JVP-102, 201 niestety na ośka metalowych, po 1,5roku ośki przerdzewiały i złamały sie w takich miejscach że pompy nadawały się tylko do wyrzucenia, ogólnie byłem z nich bardzo zadowolony i polecam te na ceramicznych ośkach, szkoda wydawać kupe kasy jak można mieć to za 60zł:)


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wyczyść ja może się zapchała


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje też trochę grzechoczą. Kilka razy rozbierałem i składałem je ponownie. Próbowałem kilku wariantów - gumki na ośkach lekko wysuniętę, gumki na ośkach dociśnięte na maksa. Najlepszy efekt uzyskałem, kiedy podociskałem na maksa z obu stron podkładki gumowe, ale chyba będę musiał coś samemu dorobić, ponieważ jak dla mnie jest jeszcze za głośno (akurat na punkcie głośności mam fioła, komputer wyciszałem 2 miesiące aż go w końcu w ogóle nie słyszałem). Może to dla tego że w akwa na razie jest sama woda i się sprzęt w niej "wygrzewa" :). Jako ciekawostkę mogę wam powiedzieć, że sprawdziłem watomierzem ile pobierają nasze pompki. Deklarowana moc 12 [W], pobór jednej 13,1-13,7 [W], pobór drugiej 12,8-13,4[W]. Co ciekawe, mam wrażenie, że głośność może wynikać ze zwiększonych oporów (tarcia) na którymś z elementów, ponieważ zawsze gdy pompa zaczynała pracować głośniej - pobierała więcej prądu. W którymś z wątków na forum czytałem, że jeden z forumowiczów z powodzeniem wyciszył stosując dodatkowe podkładki na ośce pod wirnikiem. Chyba trzeba będzie spróbować to zrobić.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompki tak banalnej konstrukcji niestety podlegaja prawom fizyki w sposob bardziej odczuwalny. Chodzi przedewszystkim o glebokosc zanurzenia. Podlacz watometr i zobacz jaka roznnica poboru mocy bedzie na powietrzu, pod powierzchnia i przy samym dnie. gwarantuje Ci, ze powtorzysz doswiadczenie z niedowierzania pierwszym wynikom :)

Dobrze rozumujesz, ze halas wynika z oporow. Ale nie zawsze oznacza to, ze wiekszy opor = wiekszy halas. Bo np. W/g mnie chinskie pompki ciszej pracuja w slonej niz slodkiej wodzie a tak na chlopski rozum przeciez byc nie powinno.

Jesli komus za wszelka cene zalezy na ciszy to rownie dobrz moze kupic sobie malucha kabrio i go wyciszac :) jvp sa tanie, bo oferuja niezbedne minimum.

Chcesz wymagac ciszy z gornej polki - zakup pompe z gornej polki. Jak to powiadal zul z mojego osiedla: dobre i tanie to jest tylko tanie wino bo nie dosc ze dobre to jeszcze tanie :)

pozdrawiam

lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodi - Widzę, żeś mój imiennik :)

Niestety, zakup pompy z górnej półki, oprócz zwiększonego wydatku nic raczej nie zmieni. Chyba że samopoczucie właściciela że ma bardziej markowy sprzęt. Kupując JVP-102 wiedziałem, że nie ma nic za darmo, że trzeba będzie ponieść pewne konsekwencje. Za tą cenę, są tą rewelacyjne pompy i wolę wymieniać je co roku niż wywalać kilka setek na Tunze czy inne, co nie znaczy, że nie można trochę "ulepszyć" już posiadanego sprzętu. A co do obciążenia, to normalne, że każde urządzenie obciążone pobiera więcej prądu, bo na tą samą pracę potrzebuje więcej energii. Mi chodziło o to, żeby pokazać iż pompki pobierają mniej więcej rzeczywiście tyle, ile podaje producent, bo w jednym z wątków ktoś podważał, że na pewno biorą grubo ponad 20 [W]. Z ciekawości mogę powiedzieć, że mój AM Turboflotor I 400, z pompką AQ1200 o mocy deklarowanej 18 [W] pobiera 11,8 [W]. Pomiary w solance na pewno powtórzę, bo w końcu to gęstsze środowisko.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tunze 5500l/h i jvp102 i roznica w wydajnosci jest ogromna,Tunze dmucha mocnym strumieniem na wprost,a jvp 102 daje bardzo szeroki strumien ale niestety o slabym zasiegu,takze porownywanie Tunze i jvp 102 nie ma sensu.Nie mowiac ze w chinskiej pompce popekal mi kabel przy samej pompie,mimo ze pompy tej uzywam tylko(a moze wlasnie dlatego) do mieszania solanki.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.