Skocz do zawartości
Sebastiuan

Zakupy:)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Pytanie moje odnosić sie będzie do tego gdzie kupować nasze kochane dodotaki, zwierzątka do akwarium:)

Po sklepach akwarystycznych są różne ceny, nawet przebijające 2x cenę rzeczywistą....

Sklepy akwarystyczny kupują po hurtowniach itp...

Może wiecie gdzie mógłbym zrobić sobie takie zakupy, mam możliwość wzięcia faktury itp

Najlepiej od razu od kogoś kto przywozi to wszystko do polski:)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#245992 Sebastiuan :

Witam!!

Pytanie moje odnosić sie będzie do tego gdzie kupować nasze kochane dodotaki, zwierzątka do akwarium:)

Po sklepach akwarystycznych są różne ceny, nawet przebijające 2x cenę rzeczywistą....

...

co to jest wg. Ciebie "cena rzeczywista"? to po pierwsze, a po drugie co z paramerami u Ciebie? zmieniło się coś od ostatnich pomiarów ?

i czy nadal są to testy sery?

oczywiście, potencjalne miejca zakupów zawsze warto znać, ale u Ciebie jeszcze ciut za wcześnie. chyba.

ps. a jeżeli już będziesz gotów (i Ty i zbiornik) na zakupy, to chyba nie ma bezpieczniejszej/korzystniejszej/sympatyczniejszej opcji jak zakup zwierzaków z akwarium innego akwarysty :googleye takie jest moje zdanie :clowning


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny rzeczywiste to nie takie gdzie przebitka jest 2 lub nawet 3 razy:) tylko taka jaka jest cena pierwszego sprzedajacego, czyli tego co przywiozl do polski:)

Dalej mam testy sery:) jutro zrobie nowe pomiary:)

dodam ze juz na szybach powstaja rozowe koleczka, czyli wapienie:)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać...

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do Przemka może da ci nr. tel do gościa który zajmuje sie importem zwerzaków do naszego kraju. Słyszałem że w Jakar'cie ryby korale itp chodza po 1$ za sztuke


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślimaki są po 70 centów - korale nieco drożej - po kilka/kilkanaście dolarów.

Jeśli ktoś jest zainetersowany zakupem w tej cenie - pisać w tym wątku.

Np. ślimak Astrea tecta - 0.70$

Sarcophyton duży - 11$(ok. 30zł)

Acropora - różne gatunki - ok. 50zł(duża)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnymi SPS'ami w takiej cenie (dużymi) byłbym zainteresowany :googleye Tylko pytanie, o ile wzrosną ceny po doliczeniu kosztów frachtu lotniczego, cła i VAT'u - bo kolega Sebastiuan chyba nie jest faktu istnienia takich kosztów pozyskania życia świadomy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastiuan - pisanie tego postu na forum ,którego właścicielem jest sklep ,jest niestosowne .Tłumaczy cię brak świadomości tego faktu ,ponieważ jesteś z nami od niedawna :googleye

pozdrawiam


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę inaczej.

Pisanie tego typu głupot, jak marże 200 czy 300% jest "niestosowne"(żeby nie nazwać tego inaczej) :googleye

Jeśli ktoś uważa że jest inaczej - proszę bardzo - zna już przepis na wymarzoną działalność..

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio moj znajomy byl na wczasach miedzy innymi na bali czy jakos tak :-) Odwiedzil jakas hodowle korali. Ceny faktycznie byly kosmicznie niskie. :-) Za to komplet dokumentow i zezwolen na wywoz, oplata cargo i inne badziewia stale, zmienne i od sztuki w sumie dawaly rachunek taki, ze z pobieznych wyliczen mu wyszlo, aby cena koncowa wynosila 60% ceny sklepowej przy jednorazowym zamowieniu musialby kupic caly kontener zwierzat :-) Takze nie mowmy, ze sie nie da :-)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropo marży, ostatnio wpadam do centrum handlowego SFERA w bielsku, jest tam sklep zoologiczny i cos z morszczyzny tez maja, widze garbiki, takie strasznie malutkie. Maja moze z 3cm, pytam sie w jakiej cenie macie te hrysiptery? a Pani po chwili namyslu wali : stówka! popatrzylem sie na nia i mnie zamurowalo :googleye haha omijajcie ten sklep szerokim lukiem :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#246037 LiZaRd :

Maja moze z 3cm, pytam sie w jakiej cenie macie te hrysiptery? a Pani po chwili namyslu wali : stówka!

Ale od sztuki czy za całość ? :googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki koszt 60% ceny sklepowej to fajna sprawa, na jednorazowy duży, prywatnie zorganizowany zakup, ale sklep musi doliczyć jeszcze swoje koszty utrzymania, wliczone straty w żywym towarze i oczywiście zysk netto - a wówczas te 60% pozostaje daleko poza rzeczywistością działalności sklepu.

Sebastiuan - żeby liczyć na super cenę od importera musisz być dla niego wystarczająco wiarygodnym partnerem biznesowym - każdemu w ogólnym rozrachunku musi się opłacać oddać coś prawie po kosztach :googleye coś za coś !

Ale faktycznie ceny w centrach handlowych powalają i czasem wydają się z kosmosu, we Wrocławiu w Galerii Arkady jest zoologiczny, który sprzedaje ryby dwa razy drożej niż średnia cena w pozostałych sklepach z morszczyzną w kraju - ręce opadają.


330+80L z miękasami, HQI 150W+24W, Deltec APF600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jak zaczynalem kupilem w tym sklepie calcinusa leavimanusa za 50zl, mam go do dzis dzien, franca, bo franca, ale zyje :googleye

kilogram skały kosztuje 100zl :clowning

za ogórka Pseudocolochirus violaceus, ok. 6cm, krzyknela 350zl, masakra!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wkleić Tą /złotą/ myśl kolegi do wątku Seba /trochę śmiechu/ :googleye


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zle mnie rozumiecie, chcialem wiedziec gdzi ejest najtaniej, rozumiem ze kazdy chce zarobic, ale nie tak ze bierze sie od przewoznika, przewoznik ma swoj skep sprzedaje w cenie np skale 35 zl, a sklep zoologiczny ktory wzial od niego sprzedaje w cenie 48 zl, i mowi zeu niego jest pewne na 100 % ze wszytsko pieknie ladnie porosnie itp. Ryba Chelmon rostratus - gdzie kosztuje 150 zl, ja ja kupie w drugim sklepie za 180 czy 200 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko kwestja jakości towaru


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@slawek nie zawsze niestety wyzsza cena idzie w parze z jakoscia...


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Łodzi np. moge kupić ten sam gatunek korala w trzech cenach..co do jakosci ..to zawsze akurat potwierdza sie w moim baniaku ..np. cos ładnie otwiera sie w sklepie,a u mnie marnieje przez dwa dni..To temat wydawało by sie do dyskusji..ale nie dla mnie..Ale znam pare osób co myslą ze potencjalny kupiec ,to baran do strzyzenia ...A to własnie bład !! Polecam aby każdy morszczak wybrał sobie jeden nazwijmy to zaprzyjazniony sklep i tam robił zakupy .Zobaczycie ze takie rozwiązanie sie opłaca..pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jestem w stanie świetnie Sebastiuana zrozumieć, bo tez mieszkam w Rzeszowie, a tu ceny morszczyzny są rzeczywiście makabryczne. Na dobrą sprawę mamy jakieś 1 i 1/5 sklepu morskiego (jeden mały zapyziały, gdzie towar pojawia się ze dwa razy w roku, drugi = jedno akwarium w zoologicznym przy Tesco, gdzie jest jeden morski zbiornik ca 300 litrów, gdzie coś tam pływa), natomiast ceny, hmmm. Ostatnio pytałem się o takiego 6 cm, dość wychudzonego żółtka - 220 złotych. Chelmon podobnie. Te 3 cm parasemki po stówce za sztukę - wcale bym się nie zdziwił, może akurat nie stówkę, ale z 70 zł na pewno. Jeszcze do niedawna jeden ze sklepów oferował jakąś nędzarną skałę, białe kloce z kawałkami glonów i aiptazją, po 60 zł/kg. Jeśli porównamy to z cenami ze środkowej, zachodniej, czy północnej Polski, gdzie ceny są naprawdę dużo niższe, a sklepy jakoś ta tym zarabiają, bo nie spodziewam się dokładają do interesu :clapping, no to....sami widzicie. Gdyby nie Internet, to Podkarpacie by się nie wygrzebało z morszakowego średniowiecza, albo raczej skały łupanej :).

Najlepsze że tarnowski ocean-life jakoś jest w stanie sprzedawać po sensownych cenach, ale 100 km dalej, to już panie, dziki kraj, trzeba cenę podnieść x3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości i cen... to temat rzeka...

W łodzi w centrach handlowych są ceny nie 100% ani nie 200% większe tylko 500%!!!

Dla przykładu: hepatus około 5cm ledwo żyjący 380zł!!! dobra cena???:)

I potwierdzam to co napisał piona

Zaprzyjaźniony sklep, gwarantuje 100% zadowolenia... Ja mam już taki :clapping

A jaki? nie napisze bo wszystko mi wykupicie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam porównanie co do ceny i jakości praktycznie robiłem wielokrotnie zakupy w wielu sklepach i mam swoje typy

tak jak Piona napisał warto związać się z jednym dostawcą to procentuje, raz może nas troszkę naciągnąć ale jak

spokojnie wytłumaczymy że całe życie zeszło to następnym razem dostawca zastanowi się bo zawsze możemy to opisać na forum. Oczywiście nie mówię o oszołomach biorących życie do akwarium które zostało zalane tydzień temu

Co do innych rzeczy jak np. sól, dodatki, absorbery albo oświetlenie mam już też wytypowane sklepy gdzie robię te zakupy i kilka ładnych lat pozwoliło mi na bez stresowe rozkoszować zakupami.

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZenonPL: Przecież nikt nikogo na siłę nie zmusza, prawda? W takich przypadkach zbiera się 'ekipę', wsiada do jednego samochodu i robi zakupy w większym mieście, gdzie ceny są normalniejsze, a i kolegów z forum przy okazji odwiedzić można :clapping


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenon to masz rację ceny faktycznie macie koszmarne :clapping ale pewnie to wynik małej ilości akwarystów w okolicy i dostawca musi dymać np do warszawy ale grzejanc ma rację musicie sie zorganizować i jednym autkiem w kilka osób.

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.