Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Cechy cichego odpieniacza

Rekomendowane odpowiedzi

Serio nikt nie zna odpowiedzi?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nr 1. chyba masz coś innego na myśli ? bo takie wirniki stosuje się np w turbosprężarkach a nie w akwarystyce! jeśli myślisz o np. wirniku TUNZA z "wygiętumi łopatkami" to co innego bo zmienna geometria pozwala na zmiane kąta natarcia w czasie pracy a w wirniku tunza jest na stałe, ma to zwiększyć wydajność i nieco wyciszyć

nr. 2 Tak

nr.3 To nic innego jak puszka pusta w środku w której dolot jest jest u góry w wylot przy dnie a obie rurki są wstawione s jednej strony bądz na przciw ciebie (mijają sie)


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umknął mi ten temat i Twoje pytania Grześ :googleyen Tak jak napisał Robi, sprecyzuj co masz na myśli pisząc o zmiennej geometrii, bo w akwarystycznych pompach się tego nie stosuje. W turbosprężarkach owszem, albo np w turbinach wodnych elektrowni szczytowo-pompowych gdzie ten sam wirnik jest w stanie działać jako pompa tłocząca wodę do górnego zbiornika i jako turbina kiedy woda spada z góry w dół, kwestia tylko odpowiedniego ustawienia łopat. Co do ilości zasysanego powietrza to ma na nią wpływ kilka czynników między innymi właśnie długość wężyka. Co do tłumika to tak jak napisał Robi, wygląda to jak prosty tłumik samochodowy http://www.e-autonaprawa.pl/html/art/1256178422.jpg pomijając tą krótką rurkę w środku (służy do wyrownywania ciśnień) i wszystkie przegrody, puszka i wlot i wylot wprowadzony do srodka i mijający się nawzajem, końce ścięte pod kątem.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi

Chyba zle sie wyrazilem z ta zmienna geometria. Mam w pompie wirnik ktorego lopatki sa ruchome. Kazda ma luz w obie strony. Jakie sa zalety i wady takiego wynalazku?

2683-ta4533_99.jpg


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja :) pierwsze widzę:) jedyne co mi przychodzi do głowy to latwiejszy start. Co to za pompa?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Pompa Rio 2500 wyzsze modele chyba tez. Wydajnosc 2972 l/h podnoszenie 3m moc 31W


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosując taki wirnik nie trzeba montować "hamulca" który pozwala ruszyć wirnikowi tylko w jednym kierunku (tak robi tunz z wirnikami mającymi skośne łopatki) W tym przypadku "hamulca" brak a łopatki są skośne przy dowolmym kierunku ALE nie są łukowate jak w tunzie .Czy to coś daje ? skoro takie produkują to chyba tak. Daj lepiej fotke całej pompy ,interesuje mnie to.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robecik o jaki to hamulec chodzi? jak to wyglada?

Zdjec pompy na razie nie wrzuce bo bym musial caly bo zamontowana, ale przy nastepnym myciu zdjecie napewno bedzie.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na fotke wirnika pompy tunza do skośnych łopatek - to białe ten krążek biały na wirniku to właśnie hamulec odśrodkowy który pozwala na obrót wirnika tylko w jedną strone.

http://www.tunze.com/fileadmin/images/product_database/7200.600.jpg

Daje jeszcze dlugi link tam też to jest tylko poszukaj

http://www.tunze.com/fileadmin/downloads_all_lang/Ersatzteilkatalog_E.pdf


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może gdzie można zakupić zwężkę venturiego by samemu coś pokombinować, chciałbym zrobić jakiś odpieniacz diy wewnętrzny zasilany pompką wewnętrzną o przepływie 1200l/h. Ale dla mnie problemem jest zwężka. Pomoże ktoś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie że pompa 1200 l/h jest za mała żeby wykarmić choćby najmniejsze dysze dostępne na rynku...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb to zalezy czy pompa bedzie lopatkowa i dysza na tloczeniu czy igielkowa i dysza na ssaniu.Bo w tym drugim przypadku taka pompa spokojnie wystarczy,no oczywiscie zalezy tez do jakiego litrazu ma byc odpieniacz.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, no oczywiście masz rację. Zaożyłem poprostu (nie wiem w sumie dlaczego) że Bati nie chce budować odpieniacza na igle tylko na venturi i pompie łopatkowej.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz i linka wiele mi wyjaśniła, myślałem o filtrze wewnętrznym który mam o wydajności 1200 l/h ale z tego piszecie to taka opcja chyba nie wydoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewajac kotleta przy dzisiejszych zabawach naszlo mnie pytanie :question:

Dlaczego odpieniacze sa okragle a nie w ksztalcie prostopadloscianow, w czym to przeszkadza skoro kat padania rowna sie katowi odbicia :whistle:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spin :)

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prądy wiroweharhar.gif


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego odpieniacze sa okragle a nie w ksztalcie prostopadloscianow, w czym to przeszkadza skoro kat padania rowna sie katowi odbicia :whistle:

Grześ tym zdaniem obraziłeś Piotra :harhar:

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dektec MCE600, Tunze 9002

Co ma piernik do wiatraka?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek, widziałeś kiedyś kwadratową bańkę mydlaną, albo żarówkę?

ale ja za to widziałem bańkę mydlaną w kwadratowej mydelniczce, czy żarówkę w prostokątnym żyrandolu :harhar:


Pozdrawiam,

Piotrek

120x70x50 3-side view, T5, 2x6100 + 2x6550, BK 250, Profilux, DaStaCo, AF, AiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja za to widziałem bańkę mydlaną w kwadratowej mydelniczce, czy żarówkę w prostokątnym żyrandolu :harhar:

a ja mam w domu kwadratowe wiertlo :rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to sie mowi nie ma glupich pytan, sa tylko glupie odpowiedzi. :thumbdown:

Ja nie mowie ze kubek czy rura reakcyjna ma miec kanty, ale body dlaczego NIE?

Jak ksztalt moze miec wplyw na formowanie sie piany?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.