Skocz do zawartości
lalakon

pterapogon dziwne zachowanie i kłapoty z oddychaniem

Rekomendowane odpowiedzi

witam zakupiłem 3 dni temu 2 pterapogon i dziś zaobserwowałem dziwne zachowanie jednego z nich ,ogólnie moge powiedziec ze są problemy z oddychaniem bo cały czas maja otwarte mordki i non stop oddychaja a jeden z nich czasami leży na dnie za skała ,drugi plywa oki .podpowiedzcie co robic jak leczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie masz w akwa warunki, ale jesli one sa oki i już cos tam zyje to prawdopodobnie mozesz wyławiać już apogony bo już po nich:-( . Ostatnio często słysze że apogony z odowu są w kiepskiej kondycji i padaja.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łowienie w sposób nie humanitarny


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z miesiąc temuy zakupiłem 2 szt. w AM od początku jeden z nich wcinał mrożonki aż miło a drugi nic po tygodniu niestety zszedł na wielką rafę więc coś w tym może być .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Mój przyjechał już chudy i zmarnowany, i nie pożył nawet dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś czytałem że jakiś użytkownik wsadził rybkę do wiaderka i mocno napowietrzał może to jest metoda ?ja bym to zastosował może pomoże ...


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lalakon, wiesz co ? jesteś niereformowalny! ostatnio Ci pisałam, byś poczytał i sprawdził jakie są u Ciebie parametry, bo masz problem z KAŻDYM zwierzakiem, który do Ciebie trafia.

że tak Cię zacytuję z ostatniego tematu

#246096 lalakon :

... a ukwiał na 100% nie przezył ,szkoda mi jego bo był piękny ...czytanie czytanie i jeszcze raz czytanie z mojej strony .

...

rozumiem, że już się oczytałeś?

i tak z czystej ciekawości:

-co z błaznem? dalej ma zachwiania równowagi?

-a hepatus? nadal wali głową w szybę?

-parametry nadal są zagadką?

dobrze, że chociaż kolcobrzucha wyłowiłeś z tych 90 L i oddałeś, szkoda że dopiero po konsumcji krewetek (a można było poczytać...)

teraz widzę, czas na testy na pterapogonach...


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#246284 nika :

@lalakon, wiesz co ? jesteś niereformowalny! ostatnio Ci pisałam, byś poczytał i sprawdził jakie są u Ciebie parametry, bo masz problem z KAŻDYM zwierzakiem, który do Ciebie trafia.

że tak Cię zacytuję z ostatniego tematu

#246096 lalakon :

... a ukwiał na 100% nie przezył ,szkoda mi jego bo był piękny ...czytanie czytanie i jeszcze raz czytanie z mojej strony .

...

rozumiem, że już się oczytałeś?

i tak z czystej ciekawości:

-co z błaznem? dalej ma zachwiania równowagi?

-a hepatus? nadal wali głową w szybę?

-parametry nadal są zagadką?

dobrze, że chociaż kolcobrzucha wyłowiłeś z tych 90 L i oddałeś, szkoda że dopiero po konsumcji krewetek (a można było poczytać...)

teraz widzę, czas na testy na pterapogonach...

widze że naprawde jesteś niereformowalny tak jak pisze @nika!!

Ty naprawde nic się chyba nieuczysz nawet i na swoich błędach.Takim jak ty to powinni zakazywać kupowania czego kolwiek, dopuki nie poczytasz i nie nabierzesz wiedzy, wbrew temu co pisałeś w innym poście.

Z uwagą śledziłem twoje posty ale już niewytrzymałem musiałem to napisać.

A najbardziej zdruzgodało mnie to jak napisałeś: "ukwiał mi padł, juz zamówiłem błazenki"!!, przecierz to jest chore, czy ty tego niewidzisz że męczysz zwierzęta!!

Takim jak ty mówie stanowczo nie!!, ty najpierw kupujesz a potem się zastanawiasz i ewentualnie "czytasz"

A z drugiej strony te sklepy muszą zarabiać na takich jak ty, ale ja tego nie propaguje.

mam nadzieje że moje słowa jakoś cię zmobilizują i weźmiesz to pod rozwage


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka ,wiecie co jak tak czytam co wypisujecie to zastanawiam sie ,skąd wy tyle madrosci nabraliście i jescze mam jedno pytanko czy Wy jak zaczynaliscie zakładac akwaria to wiedzieliście wszytko na temat ryb.Ja sądze ze chyba nie. A co do moich parametrów wody

Temp 24-27

ph 8,2-8,3

kh 8

po4 0,1

no3 0

mg 1300

ca 400

jesli macie cos do podpowiedzenia będe czytał uwaznie ,a co do tamtych wątków ,czuje sie z......... i pochylam głowę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw pompki tak by był wiekszy ruch tafli wody co bardziej ją natleni oraz nie przekraczaj 26 stopni

Powiedz mi jeszcze jaka masz tam cyrkulacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zako z tego co mi sprzedawca polecił do mojej małej solniczki to filtr wew.aquale 260 l/h zdjelem z dołu gabki i ribi mi jako ,,falownik "jesli moge to tak nazwać

powiedz mi co myslisz o tych testach ,jesli mozesz mi sie wydaje oki ,ale teraz wole zapytac po wypowiedzi innych ,,hehehehhehehe''i strasznie mi temp.wody skacze 25-27 zamantowałem wentylatory w pokrywie jeden nawiew 2 wyciąg jesli chodza od rana to jest ok

ale jak ich nie włączę to skoki są jak juz nadmieniłem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchaj każdy z nas się uczył i każdy popełniał błedy, to co napisałem to nie jest atak na twoją osobe ale sposób przywrócenia cię do pionu:strutin.

Uważam że masz za świeży i za mały zbiornik na taka roszade zwierzaków jak ty to robisz, poprostu flora tego nie wytrzymuje bo jak ma to utrzymać jak jest na początku startu a ty w niczym jej nie pomagasz.

Zacznij od ślimaków i ewentualnie krewetek


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#246344 lalakon :

hejka ,wiecie co jak tak czytam co wypisujecie to zastanawiam sie ,skąd wy tyle madrosci nabraliście i jescze mam jedno pytanko czy Wy jak zaczynaliscie zakładac akwaria to wiedzieliście wszytko na temat ryb.Ja sądze ze chyba nie. A co do moich parametrów wody

Temp 24-27

ph 8,2-8,3

kh 8

po4 0,1

no3 0

mg 1300

ca 400

jesli macie cos do podpowiedzenia będe czytał uwaznie ,a co do tamtych wątków ,czuje sie z......... i pochylam głowę

Ja bardzo przepraszam ale muszę:

jeśli już potrafimy pisać nazwy łacińskie naszych poodopiecznych,to na miłość piszmy też poprawnie to co w chemii nazywa się wzorem chemicznym:

I nagminnie-

ph,Ph=a ma być pH

kh,KH=kH

po4=PO4

no3,No3=NO3

mg=Mg

ca=Ca

Myślę,że takie hobby troszkę zobowiązuje:)


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krewetka czyszcząca ma sie dobrze juz od dłuższego czasu ,tak jak inne zwierzęta które juz mam

,jedynie mam problem z nowymi osobnikami co wprowadzam ,widze ze teraz bede musiał odczekac dłuzszy czas niech ten mój zbiorniczek sie ustabilizuje i w tedy zrobie testy i wam podeślę .pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#246437 promil :

Ja bardzo przepraszam ale muszę:

jeśli już potrafimy pisać nazwy łacińskie naszych poodopiecznych,to na miłość piszmy też poprawnie to co w chemii nazywa się wzorem chemicznym:

I nagminnie-

ph,Ph=a ma być pH

kh,KH=kH

po4=PO4

no3,No3=NO3

mg=Mg

ca=Ca

Myślę,że takie hobby troszkę zobowiązuje:)

Gdyby wszyscy pisali super poprawnie to:

PO4=PO43-

NO3=NO3-

Mg=Mg2+

Ca=Ca2+

Ale rzeczywiście, fajnie jakby chociaż te podstawy które napisałeś były zachowane :googleye

Pozdrawiam

Paweł


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chemia? Łacina? Ja bym zaczął od rodzimej polszczyzny, bo obecnie niestety przeglądanie internetu i różnych for prowadzi to wtórnego analfabetyzmu.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.