Skocz do zawartości
Ziemniok

ReefMax by Ziemniok

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiejsze wyniki to wyniki po nocy z żywicą. Już wyjmuję.

Jaki powód?


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#251739 Ziemniok :

Tą którą dostałem do filtra DI. Część się nie zmieściła, więc dodałem do panelu. Widziałem, że ktoś tak właśnie robił. Troche tej żywicy jest również w Chemi Pure Elite jak widziałem.

Mam wrażenie, że nie wiesz co włożyłeś do panelu albo nie potrafisz nam powiedzieć co to jest.

Jaka żywica, jaki filtr DI?

Zwykle mowimy DI o filtrze, który ma zadanie "wyłapać" wszystkie jony - nie jest to wymieniacz jonowy. Nie da się na oko rozpoznać żywic jonowymiennych czy dejonizujących.

Zareagowałem tak na wypadek gdyby się okazało, że to jest np. MB-20, która na pewno nie wpłynie dobrze na wodę w akwarium.

Jak się okaże, że to jakiś wymieniacz zalecany do morskiej wody to ok (chociaż i tak jestem ich przeciwnikiem).

Dlatego chyba najpierw trzeba by ustalić co to za żywica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wraz z filtrem RO, trzykomorowym, dostałem czwartą komorę, filtr DI, który jest na końcu, tuż przed wylotem czystej wody. Do rury, do środka miałem wsypać brązowo-bursztynowe kuleczki. Dowiedziałem się, że jest to właśnie żywica. Trochę jej zostało, a takiej samej substancji jest trochę w chemi pure elite, więc pomyslałem, że nie zaszkodzi.


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wsadziłes do akwa MB-200 czy tam 20 to o co rs się obawaił - pytanie co ona może złego zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#251766 MiQ :

pytanie co ona może złego zrobić ?

Pojęcia nie mam :D

Po raz pierwszys czytam o takim przypadku.

Ta żywica ma za zadanie wyłapać tyle jonów ile się da. I to wszystkich. Można zatem się spodziewać, że część jonów z wody akwariowej zniknie. Nie wiem których - przydałaby się pomoc jakiegoś chemika ale myślę, że tak naprawdę to trudno odpowiedzieć precyzyjnie na to pytanie bo trudno znaleźć dwa akwaria z taką samą wodą.

Pewnie nie będzie żadnej katastrofy bo żywica wyjęła z wody co mogła i przestała działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ona w slonej wodzie w 5 minut się "zapchala" i zamknęła w sobie:strutin

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie tak, tylko czy nie rozjechała w jakiś sposób parametrów wody - o Kh chyba można by się obawiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego ile Ziemniok włożył tej żywicy do panela.

Jedna większa podmiana wody powinna załatwić sprawę. Tym bardziej, że jak później doczytałem, to tam niewiele życia i to raczej trudnego do zabicia.

Takie żywice przestają dobrze funkcjonować po 1-3 miesiącach w wodzie po osmozie więc pewnie jest tak jak seb napisał - po chwili się zapchała się i więcej nie przyjmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po nocy z żywicą zrobiłem testy tak jak wcześniej napisałem. Są w normie (są wyżej w temacie), jedynie co - to nieco mniejsze Ph.

Zwierzaki się przyjęły - zżerają mi świnstwo, a Strombusy pięknie wcinają cyjano.


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włożyłem tam woreczek objętości ciut większej niż piłka tenisowa.


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wcześniej, nic złego się pewnie nie stanie tylko w przyszłości unikaj takich posunięć. Najpierw trzeba się dowiedzieć jakie działanie ma żywica, której zamierzamy użyć. Jest ich wiele rodzajów i wiele wygląda identycznie więc nie da się ich odróżnić "na oko".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare zdjęć:

dsc03920azmienazw.jpg

Nowi koledzy :D :

dsc03908azmienazw.jpg

Niebieskonogi:

dsc03911azmienazw.jpg

Tutaj prosiłbym o identyfikacje, co to za przekopuch?

dsc03912azmienazw.jpg[/img]

Tectus sie pasie:

dsc03914azmienazw.jpg


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak :D zwierzaki wcinają aż miło :D Ale byłoby za dobrze... Własnie po cienki zauważyłem wieloszczeta... Grubas długi na kilkanaście cm... Będzie polowanie. Bo zostawić go to chyba proszenie się o nieszczecie?


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za fajnie to wszystko wygląda. Módl się o to, żeby dojrzewanie szybko przeminęło ;P.


Czasami nie mogę pisać ,,Ć"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekipa czyszczaca naprawdę zdaje egzamin :) wzywają mi cyjano, trochę brunatnych i inny syf ze skały. 1/3 syfu zniknęła po 24h. Coś czuje ze czekają mnie jeszcze zielone pastwiska bo widzę pierwsze kielki. Myśle ze bedzie dobrze :)

Narazie plan jest taki, by utrzymać dobre parametry wody, dać nieco dojrzec zbiornikowi, złapać wieloszczeta a na końcu kupić krewetki. To tak na przyszły tydzień :)


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update:

Otrzymałem szczepki clavularii viridis i capnelli imbricaty :) Podziękowania dla kol. nowy_zarażony! :)

Akwa dochodzi i mijają kolejne dni nieudanych prób polowania na wieloszczeta eunice...

Dzisiejsze testy ( 15 dni po zalaniu ):

Ph 8,2

kh 7

No2 0 mg/l

No3 5 mg/l

NH3 0,1 mg/l

Ca 350

Mg 1140

Po4 0,03

Planuję jutro wybrać się po dwie krewetki aboinensis i zastanawiam się nad lybia tesselata. Czy nie będzie za dużo krabów i innych bezkręgowców w akwarium? Oprócz tego planuję jeszcze parkę symbiotyczną...

Jutrzejsze zakupy to te dwie krewetki właśnie i parka błaznów, może firefish jeszcze.


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#250589 Ziemniok :

Wlałem pierwszego czy drugiego dnia 40 ml bakterii.. kolejna dawka za pare dni.

wlej cala butelke na raz,szkoda ze skala malo porowata.

Lipnie te pompy ustawileś,daj je w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buteleczka już wlana cała :)

Pompy sa wg mnie okej. Lewa nieco rusza powierzchnię, przez co nie mam filmu no i natlenia dodatkowo. A prawa centralnie na skałę.


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie babeczkę kopiąca bo piach masz nie za ciekawy:googleye.

Pozdrawiam:waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lybia tesselata na razie sobie odpuść. Jeszcze masz za świeży baniak - ten krabik żyje w symbiozie z ukwiałami, którymi się broni i poluje, a ukwiały lubią stabilne parametry i dojrzały system.

Ja wpuściłem mojego po 2 miesiącach (bo jestem krabowym nałogowcem i nie mogłem się oprzeć) i codziennie z niepokojem obserwuję czy jego ukwiały jeszcze żyją, czy już nie. Na razie chyba mam szczęście...


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprytny - właśnie jutro jadę po parkę symbiotyczną, mam nadzieję że troche dymu zrobią :) Jutro lub pojutrze szykujcie sie na fotorelacje! :) Poza tym, to stara fotka. Skała już jest super czysta, łącznie z piachem! Także spokojnie :) Cyjano poszło się.. :)

Amnor - czuję tą samą miętę co Ty.. :) Bezkręgowce bardzo przypadły mi do gustu, chętnie przygarnę pomponiaka, ale jak mówisz, nie teraz jeszcze :)


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ponad 2,5 tygodnia króciutka fotorelacja.

Mała zebra:

1zmienazw.jpg

Gorgonia ( sprawdzałem na reeflex - czyżby odmiana Menella? )

2zmienazwi.jpg

i całość:

3zmienazw.jpg


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ziemniok, czym się kierowałeś kupując zebrasomę,

do tak małego zbiornika?

i czy jesteś pewien że reefmax'owy odpieniacz podoła karmieniu menelli?

:p


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.