Skocz do zawartości
Ben_sage

Moje 96l 2 tygodnie / Prosze o przeniesienie

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo prosze o przeniesienie posta, myslalem ze jest skasowany dopiero teraz zorientowalem sie że to nie ten dział :)

Witam zalozylem nowy baniaczek po restarcie.Narazie nic specjalnego gdyz prawie nowka.

Awarium wymiary: 80x30szer :) x 40wysokosc.

Lampa: glo 2 x 24wat White 15000k and Blue

Pompy: TVP-2 bodajrze 2 x 5000l/h troszke przymocno dmucha - myslalem ze beda slabsze.

Odpieniacz:Miniflotor

Pompeczka:Sera air 550l/h :)

Sol:Kent

Woda:Osmoza + niedlugo zywica

LR by korale ok.10kg

LS- brak i narazie nie planuje.

Obasada:Calcinus elegans,Ocellaris,2 slimaki

Planowane kupno : samicy nemo i 3 chromisow viridis , dokupienie 1 slimaka , 2 x wundermanii i to wszystko.

Z korali to na 100% zoa,xenia i calej zobaczymy.

Planowana podmiana wody to 10l raz na 2-3 tygodnie.

Akwarium działa ok.2tyg swiece na poczatku 3-5H dzis juz kolo 7H.

Nie zaobserwowalem wogole okresu dojrzewania i powstawania glonów.

Do otwrcia baniaka uzylem bakteri i skala live tego samego dnia.

W skale oczywiscie biega troche kielży i malutkie 2-3 cm weżowidlo upatrzylem,pare rurowek malych i to tyle.

Aiptasia byla ale znikneła - nie wiem co sie z nia stalo..... ale pewnie gdzies tam jakaś napewno siedzi.

Akwarium bylo niedawno 54l ale niestety ciążko o parametry(woda cholernie parowala) i żal by bylo znow stracić krewetki.

morskie1.jpg

morskie2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocellarisy trzymane samotnie zmieniają się w samice, a dwie samice w jednym akwarium to zły pomysł- poszukaj raczej samca.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samicy nemo :) . dobre :) . Po czym poznałeś ,że masz samca? Dokup drugiego i się nie przejmuj i tak będzie para. :)i dokup im domek (ukwiałka)

ps. zielony mintaj, pomyśl co napisałeś :)


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale z cyrkulacją to zdecydowanie przesadziłeś, obawiam się że będziesz musiał zmienić bo jak przyjdą korale to je powyrywa


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ocellaris co mam jest sam od ok.3tygodni.

Wczesniej byl faktycznie sporo wiekszy nawet brzuszek miał jakbyl z samiczka.Teraz jakby z 1/4 sie zmniejszył.

Samiczka odeszła :)

Jedna pompa jest ustawiona do przodu akwarium i w gore tak by sie brud nie zbierał.Jeśli faktycznie bedzie za mocno to wyceluje jakos inaczej pompe,druga pompa skierowana jest w tylna szybe lekko do dołu i nad skalke niema mega sajgonu- przed chwilka ręke wsadzilem.

Czy nemo zawsze pojdzie do ukwiała??

Kiedys mialem olbrzymia xenie i olbrzymiego sarco i nigdy nawet nie myslaly aby tam podplynać.W przypadku ukwiala nie mam pojecia.Może i warto dodac im.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darekkuku powiedz mi proszę jaki to ukwiał bedzie sie dobrze miał w świeżym baniaku 100L z takim oświetleniem?? w ogóle ukwiał w 100L ?? Ciekawe...


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nemezis duzo lepiej niz ten badziewny boyu wg 310.Jak kostka po 2 tygodniach juz slabiej pieni to daje powera i mozna kolo miesiaca ja ciagnac.Ogolnie z pompy jestem bardzo zadowolony a pianka na wysokim poziomie ;p

Bardzo prosze o przeniesienie posta, myslalem ze jest skasowany dopiero teraz zorientowalem sie że to nie ten dział :)

Wojtesu akwarium ma w praktyce kolo 60litrow.10cm od gory akwa i do tego jest 10kg skaly w akwa

wypada tak naprawde kolo 60l na 48wat czyli daje to 0,8wat/1l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#246854 zielony mintaj :
#246848 darekkuku :

ps. zielony mintaj, pomyśl co napisałeś :)

Pomyślałem... i?

i, jeśli wpuścisz do jednego baniaka dwie samice ocellarisa ,to jedna z nich stanie się i tak samcem ;)Tak czy siak dwa błazenki to zawsze para :)

pozdro


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie- samica nigdy nie stanie się samcem, za to samiec samicą- tak. Przemyśl to sobie :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obojnactwo u zwierząt to występowanie u jednego osobnika gruczołów rozrodczych zarówno męskich, jak i żeńskich , pozatym wiem bo miałem już nie raz dwa błazenki , zawsze parę (kupowane w ciemno).

źródło :http://pl.wikipedia.org/wiki/Obojnactwo :)

Wojtesu - oczywiście masz rację .


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rybki.jpg

PH 8,2

Odpieniacz nic nie zgarnia chociaż po 2 tygodniach pompa pompa zostala ustawiona z 300l/h na 550l/h w miniflotorku a wystaje on 2-3 cm nad wode od ponad 2tygodni w kubku zebralo sie 1/4 wody,wiec niewiele.Karmie na zmiane raz suchymi raz mrozonkami.

po 2 tygodniach do akwarium zostalo wpuszczone 2gie nemo i jeden chromis.W planach dokupienie 2giego chromisa.

Nemo od razu zakolegowało sie z chromisem.

To akwarium przejsciowe jeśli po roku nie bedzie zadnej przygody to planuje postawic 130x45x45 z sumpem - wyjdzie w praniu czy jestem do tego odpowiedzialny.Możliwe ze pękne po pol roku ale ale gdzie czlowiek sie spieszy tam aiptasia sie cieszy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw te pompy na samym dole (w lewym i prawym rogu)przeciwlegle...a strumien skieruj do góry ..zabacz jaki bedzie efekt,i napisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#246944 darekkuku :

Obojnactwo u zwierząt to występowanie u jednego osobnika gruczołów rozrodczych zarówno męskich, jak i żeńskich , pozatym wiem bo miałem już nie raz dwa błazenki , zawsze parę (kupowane w ciemno).

źródło :http://pl.wikipedia.org/wiki/Obojnactwo :)

Wojtesu - oczywiście masz rację .

Zgadzam się z zielonym_mintajem samiec się przeistoczy w samicę ale potem już tego odwrócić nie można! Tylko samiec > samica a samica > samica pozostaje i sie nie zmieni już. Ogar


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o to by ograniczyc tego powera w srodku ??

Generalnie jak wkladam ręke do srodka to nie czuje zeby byl taki makabryczny sajgon odnosnie pomp to raz na tydzien zmieniam kierunki czasem daje w kulko a czasem tak by sie na srodku strumienie wody biły.

Ulozylem tak ale jakos nie specjalnie wiem o jakim ofekcie powinienem pisać ? co powinno sie stać ??

Edit: ustawilem pompy w miare miejsca 2 dolnych rogach z tylu i skierowalem je na przednia szybe lekko do gory - efekt jest taki ze robi sie na srodku przy przedniej szybie taka fala ktora idzie do tylnej szyby.Tak jakby sie cala energia rozproszyla na akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem własnie tak ma byc jak teraz piszesz ...i własnie oczekiwałem takiej odp.pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocealaris samiec zamieni sie w samice jak jest sam, lub jak jest największy ze stada.

Więc dokup jakiegoś małego ocealarisa z grupy ocealarisów

Dwie samice ocealarisów= jedna samica ocealarisa i jeden martwy ocealaris


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracji jest od metra .Ale pamietaj zaden koral nie lubi jak na niego dmucha bezposrednio...tylko ruch wody w akwa ..i to jest własnie cyrkulacja .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec kwietnia wzuce nowe fotki z aktualizacja.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge sie powstrzymać bedzie 100x40x40

Potrzebuje tylko akwa,belki i troche wiecej skaly.Pompy 2x5000l/h i miniflotor na 550l/h pociagnie.

Zamykam mały baniaczek slodkowodny w pokoju i na jego miejscu bedzie ciup wiekszy morszczak.

W planach 4-5 chromis viridis i obecna parka nemo.

Dziś dostalem jednego twardziela i nie wiem czemu jest mały ale mam nadzieje ze urosnie,dostalem dzis w zamian za chromisa i dzis puscil kwiatuszki.

Myśle ze 2 twardziele pociagną bez dozowania pierwiastkow - chce sprobowac.Bede robic podmiany 10litrow co 2 tygodnie.

Generalnie patrze na te 96 i smutno ze nie moze być wiecej chromisow.... juz chyba wyroslem z macdonalda z konieczna obsada zoltka.Teraz spodobaly mi sie baniaki z nemo i stadkiem chromisow.Ryby proste,malo brudza i bedzie to mialo lepszy wplyw dla korali.

koło 10 zamowie baniak i pewnie do 15 bedzie nowy baniak.

Oswietlenie bedzie 2x39wat + 2x24Wat

Co da lacznie prawie 130wat wyjdzie to ok.1W/1l

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh mam to samo u mnie po mału powstaje 375:D hehee ŻÓŁTEK JEST FAJNIUTKI :)


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie tutaj 160l w przyszlym tygodniu.

Nie widze sensu jednak ciagniecia 96.Chodz baniak mialem w domu wiec lepsze to bylo niz poprzednie 63l....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.