Skocz do zawartości
Piotrek z Pabianic

sztuka czy wyścig ???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów i pytam :czy akwarystyka morska to sztuka z zamiłowania,czy wyścig pokazywania ?

jak to jest że są osoby które ledwo zasolą baniak i buch fotkę ,i osoby które posiadają piękne "morskie ogrody" i nie podzielą się widokiem z innymi.

Jedni mają całość od razu,drudzy latami dochodzą do jakiś etapów


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#247504 RA345 :

[...]czy akwarystyka morska to sztuka z zamiłowania,czy wyścig pokazywania ?[...]

to tylko, lub aż hobby - zawiera w sobie wszystkiego po trochu.

filtrem jest osobowość - głównie. ale równie dobrze:

- potrzeba chwili

- brak pewności

- wrażenie sukcesu

- itd., itp., ... każdy na pewno coś tu zmieści i przypasuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz dawno temu na antenie"trojki" zastanawial sie Stefan Fridman "jak polaczyc hobby z przyjemnoscia? " :)


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AAAAAAAaaaaaaaa!!! Janek Fitas sie odezwał!!! Łezka w oku sie kreci, stare czasy poczatkow nano-reef.pl sie przypominają... Jeszcze tylko czekac az sie Waldek Kwiecień, Grześ Wojtasik i Artur Furtak kiedyś odezwą :)

Wracając do tematu posta:

"Jedni mają całość od razu..." - nie ma takich, zapewniam Cię :) Do wszystkiego dochodzi sie etapami, czesto sukcesy okupione sa bolesnymi porazkami...

"osoby które posiadają piękne "morskie ogrody" i nie podzielą się widokiem z innymi." - z czasem sie juz tak nie chce :) wiadomo, poczatkowo prawie kazdy ma ochote podzielic sie jakims sukcesem, pozniej takie sukcesy staja sie mniej lub bardziej normą, w kazdym razie niczym bardzo szczególnym. Uwierz mi, gdybym 5 lat temu mial w baniaku to co mam teraz, wstawialbym fotki codziennie, dzisiaj to dla mnie "norma" i "nie ma sie czym chwalic" :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#247525 AquaManiac :

[...] Jeszcze tylko czekac az sie Waldek Kwiecień, Grześ Wojtasik i Artur Furtak kiedyś odezwą [...]

no, to czekamy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu przypomnial mi sie temat Szymona "Czym jest dla was akwarystyka morska"

Czy sukcesy czy porazki uwazam ze zdjec powinno byc wiecej. Czy maja to byc kolorowe ogrody czy zaglonione sumpy nie ma znaczenia. 50% kazdej jednej ksiazki o morszczyznie to wlasnie fotografie. Na forum to zawsze doskonale uzupelnienie (chcialoby sie napisac) merytorycznych postow. Ale zgadzam sie z tym co napisal AquaManiac. Pamietam moja pierwsza Tubastrea. Kiedy sie napompowala i pokazala polipy od razu aparat i foty. Teraz to norma i juz nie ma sie czym podniecac:D

Generalnie lubie ogladac zdjecia i z wielu beszczelnie cos malpuje. Czy to wystroj, konfiguracja sprzetu, czy sasiadowanie korali


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi tylko o chwalenie się sukcesami, to AquaManiac ma pewnie rację.

Tyle że ja na przykład mój dziennik traktuję bardziej jak Dziennik właśnie...

Po pierwsze fajnie mieć gdzieś udokumentowany proces samodzielnego tworzenia mikroświata - ja w każdym razie lubię od czasu do czasu przejrzeć stare wpisy i porównać co się zmieniło - zarówno w zbiorniku, jak i w moim podejściu do tego hobby. Przypomnieć sobie te początkowe sukcesy, które jak napisał AquaManiac stały się już normą - to samo zresztą dotyczy porażek - i emocje, które im towarzyszyły.

A poza tym pisanie takiego 'publicznego dziennika' bardzo pomaga przy zakładaniu i prowadzeniu akwarium, bo wiele osób dorzuci coś od siebie, poradzi, pochwali, skrytykuje... Staram się wyciągać z tego wnioski i oszczędza mi to często konieczności zakładania nowych wątków. :)

Nie wspominając już o tym, że dla początkujących akwarystów relacje krok po kroku stanowią skarbnicę wiedzy. Ja przed uruchomieniem akwarium, oprócz kilku artykułów z działu dla nowicjuszy, czytałem w zasadzie tylko dzienniki. I chyba nauka nie poszła do końca w las. :)

A to że w miarę upływu czasu ubywa relacji i zdjęć... pewnie ma to jakiś związek z faktem, że proporcjonalnie przybywa obowiązków przy coraz bardziej tętniącym życiem baniaku.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bardzo zazdroszczę ludziom takim jak np. Anmor za to, że chce im się pisać i archiwizować swoje działania.

ja nie raz się zbierałem żeby wrzucić jakieś zdjęcia i coś napisać, ale zawsze brakuje czasu, chęci itp.

A dzieki takim dziennikom, wiele osób bez zadawania niemądrych pytań może się wiele dowiedzieć


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jednoznacznej odpowiedzi próżno szukać, ilu akwarystów tyle powodów. Dla jednych pasja dla innych potrzeba, jeszcze innych....każdy może coś tu wstawić. Moje choć ciągle jeszcze nie założone (mam nadzieję już nie długo) ma być. Po prostu być bo lubię się patrzeć na rybki.


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.