Skocz do zawartości
Petraa38

Ratunkuuu koral mi chyba zdycha, pomocy!!!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

To farbowana Cladiella, gdzie kupiłaś tego "neonowego" koralowca? Jaki "mądry" sprzedawca Ci go sprzedał?

Udaj się do niego i zarządaj zwrotu pieniędzy - jest bardzo mała szansa że przeżyje, a na pewno nie będzie taki piękny.... jeśli w ogóle "będzie"

Niestety proceder farbowania koralowców bedzie kwitł doputy dopóki sklepy/importerzy będą je sprowadzali a nieświadomi Klienci będą je kupować.

pozdr

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam,ze pytam ale co to jest miniflotor.Mogę przyczepic go wyzej ale nie wiem, czy to chodzi o pompę cyrkulacyjną.A jesli chodzi o koral, to mnie podłamaliscie.Po co farbuje się korale. Ja myslałam ,że on tak faktycznie wyglada.I jak to jest,że w sklepie nic się z nim nie działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:)

120x43x50 plus sump,cyrkulacja 2x5000,odpieniacz diy na pompie octopus wirnik igiełkowy 1000l/h,oświetlenia 2x54 i 2x39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym oddal tego korala i to by byla ostatnia wizyta w tym sklepie


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sklepie był ładny bo po "dostawie" i zmień kostke w odpieniaczu na aquamedic-a bo tą co masz to sie nie nadaje

ps nie lepiej było odrazu wkleić fotki ? odrazu miała byś odpowiedz a tak chłopaki "pojechali" po Tobie


New project 75×60×60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miniflotor to jest twoj odpieniacz. Korale farbuje sie, zeby ladnie wygladaly :) Nie to, ze nie ma w naturze zielonych korali miekkich, ale najczesciej wystepuja brazowe. Takie korale farbuje sie, zeby je szybciej i drozej sprzedac, z reguly niedoswiadczonym hodowcom bo doswiadczony przewaznie rozpozna ze koral jest sztucznie barwiony. Taki koral pozyje troche a potem z reguly niestety pada.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

miniflort to jest to urzadzenie co masz z prawej strony akwa, jest tam kostaka ktora daje babelki, tak jak kolega wyzej napisal powinnas ja wymienic i podniesc troszke mini wyzej, jesli oczywiscie da rade :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie nie bardzo da radę to podnieść, bo jak już ktoś wcześniej zauważył przeszkadza pokrywa, ale moze można go skrócić.Tylko proszę o wyjasnienie dlaczego ma być wyżej, czy chodzi o to zeby nie dotylał dna?A i oczywiscie kostkę wymienię.Nadal nie rozumiem po co korale farbują.Co z tego ze ładniej wyglada skoro jest nienaturalny.Ale w sumie to jestem zdziwiona, bo wtym sklepie jest napisane ,ze korale nie sa farbowane.Czyżby byli tak obłudni....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myśle że jest o wiele za słaba pompka doodpieniacza, tam powinno być mleko a jest tylre powietrza co z "nurka" albo "garbusa" ten odpieniacz nie ma prawa działać


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie dlatego farbują że przychodzi "taka" klientka i co? kupuje a dlaczego bo ładny :) wpisz w google nazwe swego koralowca to zobaczysz jakie ubarwienie mają przeważnie te koralowce


New project 75×60×60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze pompka jest za slaba i pewnie kostka tez sie nie nadaje. Zaintrygowalo mnie, co to za sklep :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba ten koral tylko trochę poprawiony Sinularia sp


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, no cóż, szkoda zwierząt, bo to one płaca najwyższą cenę za nieucziwość sprzedawcy i niewiedzę oraz naiwność hodowcy ...


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miniflotora nie skracaj tylko go podnieś,jak skrócisz to go zniszczysz, czyli wytnij obudowę i koniecznie zmień na kostkę aquamedic-a, ta kostka wygląda mi na tą aquela. A co do korala to do sklepu i kaskę niech oddają bo na 90% to nic z niego nie będzie, taki los farbowanych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petra- widzisz nasze marudzenie jednak odniosło skutek. Gdyby ludzie tutaj nie chcieli pomóc, to po prostu nic by nie odpisali.

Kolor piękny, ale może ktoś z okolicy da Ci szczepkę nie tak pięknego, ale za to nie robiącego tylu problemów.

Ktoś z okolic się pisze? Petra może w końcu uwierzy, że my jednak tu nie gryziemy :)


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do daimen- ja nie powiedziałam ,że w ciągu dwóch miesięcy wpakowałam wszystko do akwarium( czytaj tekst ze zrozumieniem) na razie mam tylko skałę , rybki, krewtki i ten nieszczęsny koral.

czytam ze zrozumieniem bez obaw... ,zostały Ci jeszcze ślimaki do wpuszczenia :), no ale ok nie będę już wredny :) tylko czemu nie zwracasz uwagi na to co ludzie CI piszą już na pierwszej stronie pisałem że koral może być farbowany ... yyyy, napisz gdzie go kupiłaś , akwarium ogólnie ładne i czyste to na plus, kup testy, glony nie rosną??


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Glony troche rosną ale generalnie nie jest źle.Mam rybkę która elegancko je zjada.Jeśli chodzi o zdjęcia, to nie dlatego nie wstawiłam ich bo nie chciałam tylko dlatego ,że nie bardzo wiedziałam jak.Musiałam poczekać az dziecko znajdzie czas i to zrobi.Jak tak dalej was "słucham" to coraz wieksza załamka mnie ogarnia.Wszystko mam kiepskie i nie działajace jak należy a już wydałam na to akwarium 2,5 tys. i teraz sie okazuje ,że muszę sprzęt powymieniać.Wiedziałam ,ze akwarium morskie to nie jest tania rzecz ale to chyba powoli mnie przerasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce cie dalej dolowac ale wedlug mnie te 2,5 tys to przegiecie paly patrzac na to co masz


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pietraa38 napisz jaką masz pompkę przy tym odpieniaczu ?? kostkę to ja zmieniałem co miesiąc przy pompce tetra 300 koszt 4 zł


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, sporo wydalas na to co masz :)

Ale nie musisz od razu wszystkiego wymieniac!!

Miniflotor tez da rade jesli zmniejszysz obsade rybna i na to miejsce dasz jakies miekki koralowce. Napewno ktos chetnie sie wymieni - daj ogloszenie w dziale Targowisko.

Miniflotor niestety MUSI wystawac ponad wode, potrzebuje mocnej pompy powietrznej ale to juz wydatek rzedu tylko :) 50 zl a kostki lipowe sa po 3 zl wiec taniocha. Ale musisz wymieniac je regularnie co ok 3-4 tyg.

Niestey musisz zwolnic tepo a przez to zwolinsz tez tempo wydawania gotowki.

Niestey wiekszosc rzeczy, ktore zrobilas zle jest juz opisana na tym foru bo sa tacy, ktorzy zrobili to zle juz dawno przed Toba :).

Mam nadzieje, ze tak jak juz raz pisalem ten watek przestanie byc stekiem drwin i zamieni sie w cos sensownego. Dziwie sie, ze moderatorzy wczesniej tego nie zrobili :/


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"stekiem drwin"? Hmm... no bez przesady, ja nie widze tu raczej zadnych drwin, wrecz przeciwnie: w watku udzielone zostaly odpowiedzi na wszystkie pytania i watpliwosci. A to ze ktos tam sobie cos zazartowal... drwiną bym tego nie nazwal.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak tu przepuszczalismy, pompka jest za słaba. Te "150" oznacza wydajnosc w litrach powietrza na godzine. 150 to wartosc za mala dla miniflotora, on potrzebuje tak z 300 litrow na godzine, 400 byloby jeszcze lepiej. Tak wiec pompka jest niestety do wymiany. Kto Ci polecił tę pompkę? Czy to znowu ci z tego sklepu? Co to za sklep? :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#248140 Petraa38 :

Ale w sumie to jestem zdziwiona, bo wtym sklepie jest napisane ,ze korale nie sa farbowane.Czyżby byli tak obłudni....

Powiedz proszę, w jakim sklepie to można uświadczyć taki napis?

Jakoś nie mogę sobie wyobrazić na wejściu "Nasze koralowce są nie farbowane!" :)

Co do obłudy - sądzę że powinnaś się chyba zapytać sprzedawcę..

Powiedz mu że koralowiec w nocy zmienia barwę jak kameleon - a jak jest głodny to puka w szybkę..

Jak sprzedawca powie ze to niemożliwe - to powiedz mu że to tak samo możliwe jak to ze ten koralowiec nie był farbowany..

Przeprasza za żart, ale byłem przekonany że naprawdę tego typu kwiatków już się w Polsce nie dostanie..


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie, że ten sklep ma również swoją stronę i sprzedaje również online.W sklepie online jest opisany produkt itam było napisane,ze korale niefarbowane.I proszę was darujcie sobbie co poniektórzy uszczypliwosci i drwinę, bo to mi napewno nie pomoże .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.