Skocz do zawartości
Daniello

KZ rewolution S PROBLEM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno zakupiłem te pienidło, dopiero dzisiaj uruchomiłem, ale zamiast pienić to wpycha wodę do rurki od powietrza, ustawiłem tak, aby odpieniacz stał na 25 cm wysokości wody, piana nie wysdostawała się do kubka tylko syf osadzał się na ściankach stożka, a teraz wode wywala tłumikiem od powietrza, sprawdzałem różne ustawienia, wyżej, niżej i d..a :) HELP.


160L + sump 40L, 150W HQI BLV Nepturion 14kK, 2 x ATI blueplus 39W i 2 x ATI actinic 39W, OR 2500, 5000 l/h, odpieniacz TUNZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuj w zawór na wylot, koszt 120-130 zł a regulacja tego odpieniacza staje banalna:)


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację, zastanawiałem się już nad zaworem, mam koncepcję jak go zrobić metodą chałupniczą :)


160L + sump 40L, 150W HQI BLV Nepturion 14kK, 2 x ATI blueplus 39W i 2 x ATI actinic 39W, OR 2500, 5000 l/h, odpieniacz TUNZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama dysze becketta tez trzeba wyjmowac od czasu do czasy , rozebrac i dokladnie wymyc.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#248832 Daniello :

Witam, niedawno zakupiłem te pienidło, dopiero dzisiaj uruchomiłem, ale zamiast pienić to wpycha wodę do rurki od powietrza, ustawiłem tak, aby odpieniacz stał na 25 cm wysokości wody, piana nie wysdostawała się do kubka tylko syf osadzał się na ściankach stożka, a teraz wode wywala tłumikiem od powietrza, sprawdzałem różne ustawienia, wyżej, niżej i d..a :) HELP.

HEhehehe :)

Miałem to samo. Rozłóż bracketa i wyjmij to co tam wpadło :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki, dzieki, jutro rozłożę.


160L + sump 40L, 150W HQI BLV Nepturion 14kK, 2 x ATI blueplus 39W i 2 x ATI actinic 39W, OR 2500, 5000 l/h, odpieniacz TUNZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś miał problem to daj znać.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja swojego troszkę przerobiłem dowierciłem 4 otwory wiertłem 3mm w dyszy obok oryginalnych i dołożyłem mocniejszą pompę NJ 4500L/h i obrazu zaczął o 20-30% lepiej pienić warto wywiercić kilka otworów w dyszy i obrazu będzie widoczna różnica gdzieś są fotki na zeovit.com jak robili otwory


180x60x60 SPS PROJECT 26-04-2009 BioPelletes 08-03-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba wywiercę kilka otworków, nie jestem zadowolony z jakości piany, jej słup nie sięga nawet podstawy kubka.


160L + sump 40L, 150W HQI BLV Nepturion 14kK, 2 x ATI blueplus 39W i 2 x ATI actinic 39W, OR 2500, 5000 l/h, odpieniacz TUNZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo może nie ma co odpieniać ? Na jakiej wysokości masz wodę normalnie w sumpie gdzie stoi odpieniacz ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wsadzonego małego tunze poziomego, pieni aż miło, wode mam na 25 cm.


160L + sump 40L, 150W HQI BLV Nepturion 14kK, 2 x ATI blueplus 39W i 2 x ATI actinic 39W, OR 2500, 5000 l/h, odpieniacz TUNZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz mieć zawór żeby podnieść slup wody jak nie masz to ustaw blisko szyby wylot z odpieniacza


180x60x60 SPS PROJECT 26-04-2009 BioPelletes 08-03-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#249263 Daniello :

wode mam na 25 cm.

Słuchaj, to masz b.dobrze. MOże pompa jest brudna i kiepsko dmucha.

A zrób jeszcze eksperyment i zdejmij z KZtki dławik powietrza. Powinno śmigać.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to wo gule zdoiłem rurkę od powietrza z dławika i powietrze leci na maxa i jest kozakkkkk


180x60x60 SPS PROJECT 26-04-2009 BioPelletes 08-03-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozłożyłem bracketa, faktycznie była w niej niewielka muszelka, ale dopiero po nocy pracy piana dostała się do środka kubka, zdejmę dławik i przysunę wylot do szyby, może będzie lepiej, dam znać jak i co, dzięki za odpowiedzi!


160L + sump 40L, 150W HQI BLV Nepturion 14kK, 2 x ATI blueplus 39W i 2 x ATI actinic 39W, OR 2500, 5000 l/h, odpieniacz TUNZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, już nie mam siły, wszystko czyste a wodę wygania rurką od powietrza, pomocy


160L + sump 40L, 150W HQI BLV Nepturion 14kK, 2 x ATI blueplus 39W i 2 x ATI actinic 39W, OR 2500, 5000 l/h, odpieniacz TUNZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu masz coś w brackecie - na 100%


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniello masz cos zepsute, ja mam w sumpie poziom wody 25cm, bo robilem pod ten odpieniacz. wylot jest pod katem 45 stopni do przegrody, w odleglosci 5-6cm od niej. zawor powietrza mam odkrecony na 30-40%, bo inaczej caly odpieniacz byl pelny piany i bardzo gesta piana mi wywala do kubka. teraz mam na sucha piane, tak ze tylko syf leci w kubek. planuje podstawic cos pod odpieniacz, aby byl zanurzony na 10-15cm, moze wtedy bede mogl odkrecic bardziej dolot powietrza nie ryzykujac eksplozja piany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KIDULT przeprosiles sie z odpieniaczem?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyscilem bracketa, z poziomem tez kombinowalem, chyba juz wiem, dlaczego poprzedni właściciel pozbyl sie tego odpieniacza :)


160L + sump 40L, 150W HQI BLV Nepturion 14kK, 2 x ATI blueplus 39W i 2 x ATI actinic 39W, OR 2500, 5000 l/h, odpieniacz TUNZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Peniek przeprosilem, ale ATS zostal, aby czyscil to co zostanie, zobacze jaki bedzie efekt. planuje kulki wsadzic, ale nie mam czasu ostatnio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z podziękowaniami dla 78yanke, który przyjechał i naprawił mi odpieniacz :) morszczakom dziękuję za porady, już wiem co jest jak mi nie będzie pienił.


160L + sump 40L, 150W HQI BLV Nepturion 14kK, 2 x ATI blueplus 39W i 2 x ATI actinic 39W, OR 2500, 5000 l/h, odpieniacz TUNZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mógłbyś napisać co było nie tak?? chyba że to tajemnica


New project 75×60×60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniello,nawet masz obowiązek opisać naprawę.Pełno jest różnych spraw a potem nikt nie opisuje sposobu naprawy,potem następny pisze,że ma problem a my go odsyłamy do archiwum gdzie ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.