Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Energia odnawialna w morskim

Rekomendowane odpowiedzi

W nocy przerylem neta chyba na wszystkie strony. Turbiny stosowane na jachtach zainteresowaly mnie najbardziej. Rozmiar, parametry i cena najbardziej zblizone do moich wymagan. I znowu pozdrowinia dla naszych dystrybutorow. Opis troche wyssany z palca ale tego sie juz czepial nie bede bo rozbieznosci mozna dostzec rowniez i na innych stronach. Ale cena? :mooningTa sama turbina na wyspach do kupienia juz od 265f.

http://www.yachtbits.com/rutland_marlec/rutland_504_wind_charger.php


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke offtopic na temat turbin wiatrowych... fajna sprawa, modna ekologia, czysta energia i te sprawy ale...

Jak byście zareagowali gdyby ktoś uniemożliwił wam prowadzenie akwarium - gdyby zabrał wam to hobby ? Co ma piernik do wiatraka :) ? ano ma.

Kumplowi postawili w pobliżu miejsca zamieszkania tylko 2, ale za to te największe wiatraki jakie stawia się w kraju, czym po prostu ZABILI możliwość uprawiania przez niego krótkofalarstwa. W momencie gdy te cuda pracują może zapomnieć o prowadzeniu nasłuchów czegokolwiek innego poza generatorami wiatrowymi. Mieszka w odległości 800m od tych wiatraków....

Przedwczoraj w mojej miejscowości zorganizowano zebranie w sprawie budowy farmy wiatrowej 500m od mojego domu. Też jestem krótkofalowcem - chcą mi postawić .... 60 turbin za oknami. No cóż, jeśli wniosek przejdzie zabiorą mi hobby :) nie wspomnę o widokach - zamiast pagórków i lasu za oknem będę miał też las, ale betonowych słupów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzegorz to i tak jest pikus :-) Znajdz na stronie urzedu ochrony srodowiska formularz, wypelnij go w trakcjie zakupu sprzetu i bedziesz mogl odliczyc caly vat od zakupu i montazu od podatku dochodowego :-) Ot taki uklon ze strony rzadu dla ecotechnology :-)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz- też mam natchnienie na turbinkę przydomową- dzięki


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniilem tytul tematu wiec nie martwcie sie o off topy.

Loccutus przykro mi ze skoncza sie nasluchy. Moze jakis protescik zroganizujesz ktory przy okazji moglby przerodzic sie w zlot. Troche pomecze Cie tymi pytaniami. Wlasnie sprawdzilem srednia predkosc witru na terenie Londynu. Znalazlem tez w mojej okolicy punkt pomiarowy meteo gdzie dostane dokladne dane i maja tez duzo turbine:playing wiec obadam jak to wszystko w praktyce co i jak. Mysle ze takim malym smigieliem nie zepsuje nikomu hobby, ani widokow a bede w stanie zorganizowac backup na wypadek zaniku pradu podczas mojej nieobecnosci

Chodi dzieki za info. O tym co gdzie i za ile napewno napisze


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe co powoduje zakłócenia nasłuchów - ultradźwięki wydawane przez pracujące wiatraki czy pole z generatorów (turbin) ?


330+80L z miękasami, HQI 150W+24W, Deltec APF600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz - popatrz na turbinki wiatrowe z pionową osią - nie potrzeba ich obracać względem wiatru więc są tańsze i bardziej efektywne, tu masz producentów z UK :)

http://www.therenewableenergycentre.co.uk/wind-power/small-scale-wind-turbine-suppliers/


330+80L z miękasami, HQI 150W+24W, Deltec APF600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o rany to jeszcze sa ludzie ktorzy wierza w globalne i tzw odnawialne zrodla energii????

"ekologiczne" baterie sa toksyczne, zwroca sie za 20 lat o ile w ogole

wiatraki hałasują, są paskudne, koszmarnie drogie w utrzymaniu i zabijają więcej ptaków niż jestescie to sobie w stanie wyobrazic

elektrownie wodne dewastuja do cna rzeki (i wtedy ci prawdziwi ekolodzy płaczą a ci od robienia pieniedzy z grinpisu itd zacieraja swoje chytre na ręce)

a pod tzw biopaliwa wycina się LAS TROPIKALNY. i to od razu całymi hektarami, zeby wstawic palmy oleiste w doniczkach

za "ekologie" dziękuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia co dokładnie generuje zakłócenia, ale wiem jaki jest ich efekt - praktycznie w całym paśmie KF ma kolega w momencie kiedy wiatraki się kręcą, jednostajny szum o natężeniu 5-7S, w paśmie 10m szum tła sięga 9S+10dB czyli nie ma szans na usłyszenie kogokolwiek poza lokalnymi stacjami. Nie na tym to hobby polega i w takich warunkach nie ma szans na jego uprawianie. Na razie zostaje mu (nam) tylko złożenie pisma do UKE ale czy urzędasy będą chciały walczyć z korporacją (prawdopodobnie to jest interes Z.Bońka) tego nie wie nikt. Z innych przecieków dowiedzieliśmy się że to nie są nowe wiatraki tylko używki z Niemiec i Holandii - wiadomo zachód pozbywa się złomu a nasi na nim robić chcą interes.

Nie wyobrażam sobie postawienia mi czegoś takiego 500 metrów od domu w liczbie 60sztuk. U mnie, nie ma co kryć - na wsi, ludzie boją się właśnie hałasu, infradźwięków, wypadków z innych miejscowości typu pourywane śmigła na podwórku. Mnie przeraża perspektywa sąsiedztwa takich wyeksploatowanych perełek architektury technicznej no i możliwość utraty hobby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biopaliwa to jedno, a odnawialne źródła energii czyli np biogazownie przetwarzające odpady organiczne na energię czy elektrownie wiatrowe lub słoneczne to co innego. Bez wątpienia są to ekologicznie przyjazne technologie, tyle że może mniej przyjazne społecznie (patrz problem jaki pokazał @loccutus). Z drugiej strony jest pytanie czy lepiej mieć pod nosem pole z wiatrakami czy, może trochę dalej ale jednak, elektrownię atomową :)

Wracając trochę do tematu, tak czy inaczej zwrot z inwestycji to ponad 15 lat, i nie ma tu znaczenia czy jest to 80w wiatraczek dający realnie 20w energii, czy kilkumegawatowy potwór. Jeśli dla własnego lepszego samopoczucia i świadomości ze zamiast zużywać prąd z elektrowni zużywamy "ekologiczną" energię to czemu nie zainwestować :)


330+80L z miękasami, HQI 150W+24W, Deltec APF600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukoliczan czytales temat od poczatku?:)

Bo ja wiem o czym ty piszesz, ale nie jaze jak to sie ma do tego co chce zrobic. Powtorzylem sie juz co najmniej dwa razy w tym watku. Chce zabezpieczenie na wypadek utraty pradu. 50cm wiatraczek na dachu. Wiec jakie zabijanie ptakow, halas? zeby juz nie byl brzydki pomaluje go z dedykacja. Nie oczekueje ze inwestycja sie zwroci tylko zabezpieczy akwarium. A juz tak piszac o okresie zwrotu to ja przelicze to na jednorazowe wyloacznie pradu na 24/h uratowanei zycia w akwarium za te kilka stowek. To czy na tym ktos zarabia wisi mi to. Mi sie oplaca.

Polecam Ci calkiem niedawny temat APOKALIPSA Poczytaj jak sie chlopaki gimnastykowali

Dziwni Ci ludzie prad patrzeba, a jak przyjdzie co do czego to atomowka nie, wiatraki tez nie, solary nie. Spalanie wagla tak bo widok kominow i smrod OK


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz skoro mozna offtopowac to polece Ci rozwiazanie pozyteczne x2 :-) generator do kola rowerku treningowego, szybki wkret do zony na temat celulitu i masz pradu pod dostatkiem :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasz nic nie czeba montowac Generator na celulit:) i jaka kreatywna nazwa PowerPlus Cougar (Gazelle) pedal power generator :)

ALE taka wkretka nie przejdzie, poza tym po takim niesprawiedliwym komentarzu moze nastopic dlugi okres pozycia w czystosci:help1


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwni Ci ludzie prad patrzeba, a jak przyjdzie co do czego to atomowka nie, wiatraki tez nie, solary nie. Spalanie wagla tak bo widok kominow i smrod OK

wlasnie atomowka jak najbardziej tak to jedyna w miare czysta energia, a to ze sie ludzie bojo! to juz inna sprawa w koncu jebnela tylko jedna jedyna przez nieodpowiedzialnosc ludzi, na swiecie dzialaja setki i jeszzce sie nic nie zdarzylo...

ciekawostka jest to, ze gotowy reaktor z zarnowca polska sprzedala Norwegom w cenie zlomu, gdzie z powodzeniem działa do dzis...generalnie rezygnacja z budowy atomowej w zarnowcu (oficjalnie zmarnowano 1 mld 1zł nieoficjalnie pewnie wiecej) to jedna z najwiekszych porazek polskiej energetyki obok rezygnacji z budowy gazociagu z norwegii...

nie rozumiem gdzie czujesz ten smrod ze spalania wegla, ale rozumiem Twoj problem :playing moim zdaniem najlepszy bylby UPS albo jakis osprzet na baterie/akumulatory wlaczany w razie awarii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z odpadem promieniotwórczym ze zużytych prętów reaktora. Bo z tego co wiem to w USA nie wiedzą co z tym robić i składują pod ziemią z nadzieją, że naukowcy rozwiążą ten problem.

Do zabezpieczenia na wypadek awarii to styknie podłączyć jedną małą (5-15W) pompką cyrkulacyjną pod zwykły UPS do kompa taki 350 AW czy AV (nie znam się nn tych elektrycznych parametrach) ale zasili ją minimum 48 do 72h (z praktyki) i wszystko w akwa przeżyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#249223 loccutus :

Nie mam pojęcia co dokładnie generuje zakłócenia, ale wiem jaki jest ich efekt - praktycznie w całym paśmie KF ma kolega w momencie kiedy wiatraki się kręcą, jednostajny szum o natężeniu 5-7S, w paśmie 10m szum tła sięga 9S+10dB czyli nie ma szans na usłyszenie kogokolwiek poza lokalnymi stacjami. (...) Mnie przeraża perspektywa sąsiedztwa takich wyeksploatowanych perełek architektury technicznej no i możliwość utraty hobby.

Leszek, a to u Ciebie już takie zakłócenia koło Leszna zaobserwowałeś, czy w innym miejscu?

Rzeczywiście UKE powinien się tym zająć. Nam się dobierają do anten, a takie rzeczy wpuszczają?


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.