Skocz do zawartości
nowy_zarażony

ATI BM 200

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem u siebie chyba 18 albo 20cm . Nie pamiętam dokładnie . Mówili kiedyś koledzy na forum że im płycej tym lepiej i mieli na pewno rację . Pompa ma lżej . Warto też poprawić otwór w pompie zasysający powietrze na większy . Pisał o tym thcskiba . Fajny odpieniek za małą kasę :)


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej pieni jak jest tylko zanurzona sama pompa,czyli do wysokości wylotu z pompy.


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i z tego co pisał jeszcze THCSkiba (i co również zrobił :)) to jeszcze warto skrócić rurę w środku, ale ile to już do Guru z tym pytaniem :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zanurzony 20 cm i jest dobrze


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#249635 j@cek :

najlepiej pieni jak jest tylko zanurzona sama pompa,czyli do wysokości wylotu z pompy.

Tak ,tylko o który model chodzi ten z kolankiem u góru czy ten z wylotem na dole ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie go odpaliłem.Pieni masakrycznie.Mam go na głębokości 20 cm,ale się zastanawiam czy wyżej nie dać.Mam do szybki przyklejone cztery plastikowe nóżki i mogę podnieść 2-3 cm bo mają regulację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wylotem na dole,co pierwsze zauważyłem to bąbelki w akwarium .

inny niż na foto.

Ps.podniosłem 3 cm i nie zauważyłem zmian,może za wcześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy jednym jak i drugim pompa musi byc jak najmniej zanurzona,przy większym zanurzeniu traci połowę zasysanego powietrza.ja zmieniłem wirnik na twardy i rozwierciłem rurkę od zwężki,teraz śmiga jak dziki.

Problem tych pomp jest taki ze muszą być mało zanurzone i nie są za ciche.


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może to kwestia regulacji i budowy sumpa,u mnie nic tam nie leci do zbiornika.


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoi w komorze gdzie woda przelewa się górą do komory pompy powrotnej i może dlatego.I tak jest w planach nowy sump więc tylko to przyspieszy sprawę.Nie wiem po co jest tłumik po z nim czy bez niego nie słychać szumu.Zobaczymy jak będzie w nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak rozwierciłem rurkę od zwężki to musiałem dać zaworek bo ciężko było ustawić,ale teraz śmiga ok


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#249690 j@cek :

Przy jednym jak i drugim pompa musi byc jak najmniej zanurzona,przy większym zanurzeniu traci połowę zasysanego powietrza.ja zmieniłem wirnik na twardy i rozwierciłem rurkę od zwężki,teraz śmiga jak dziki.

Problem tych pomp jest taki ze muszą być mało zanurzone i nie są za ciche.

Przed chwilą robiłem testy ale mój na głębokości +-20cm pobiera 1100 L powietrza a orzy powierzchni wody 800 L DLACZEGO ?Dolot powietrza mam przerobiony na 6 mm wirnik "mesch" Piszesz "zmieniłem wirnik na twardy " co masz na myśli ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tz taki jak w deltecu,na taki wirniku dużo lepiej pieni i wiecej zasysa powietrza,juz to bylo walkowane na innym forum


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem go na wysokość niecałe 18 cm i wylał mi wodę,musiałem brame otworzyć prawie do połowy.Wrócił na poziom 20 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@inmar odkręć "brame" na max. i zostaw tak na dwa dni , potem zacznij regulować a wszystko będzie OK !


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem bo nie miałem już do niego siły dziś,co nie znaczy,że jestem nie zadowolony.Ale tak na marginesie dlaczego po dwóch dniach ma być lepiej ? Czy z wodą się coś przez ten czas dzieje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o wode tylko o odpieniacz (zmiany napięcia powierzchniowego) bo jest nowy, potem będzie OK.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar, BM to naprawdę OK pienidła, jak napisał Robi, pozwól mu się wymyć, stabilny zacznie być po minimum tygodniu :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wątpliwości,ze jest dobrym odpieniaczem,pytałem z ciekawości dlaczego tak się dzieje.

Poszedłem już spać,ale obudziła mnie wylewająca się woda z kubka.Brama otwarta na całego.Może zdjąć kubek i niech się wylewa ?

Zdjąłem oryginalny tłumik,który jednak wyciszał i dałem od Skiby.Ma cieńszy wlot,przez co zdławiłem dopływ powietrza.Zobaczymy co będzie się działo.

Kurcze,człowiek się uczy całe życie,gdzie ja to słyszałem,hmm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nocy go w końcu wyłączyłem bo wylewał co godzinę.Teraz wstałem,załączyłem go i od razu wylał cały kubek.I tak kilkakrotnie.Dałem z powrotem oryginalny tłumik bo było bez różnicy.

Czy jak ta pompa startuje to wirnik strasznie hałasuje ?Co proponujecie dalej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.