Skocz do zawartości
nowy_zarażony

ATI BM 200

Rekomendowane odpowiedzi

Mój ma rozwiercony dolot do 6mm bo bardziej się nie da.Jeśli poprawiło by zaciąganie powietrza to mogę wkleić dolot 8 lub 10mm.Ma ktoś informację jak często wymienia się mesha ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar, jeśli masz komplet naprawczy to nie wiem dlaczego jeszcze go nie wymieniłeś skoro uważasz że obecny już sie zużył? Co do rozwiercania dolotu powietrza to nie do końca jest tak że im więcej powietrza tym lepiej, powietrza powinno być jak najwięcej, ale nie więcej niż zdoła przerobić wirnik, jeśli przesadzimy z ilością powietrza to final będzie taki że wirnik zamiast tworzyć drobne pęcherzyki będzie robil duże bąble, a co za tym idzie wydajność odpieniacza zamiast zwrosnąć spadnie:waving Ja stworzyłem sobie teraz potworka na Tunze 9420 i choć "na oko" wydaje się że piany w kolumnie nie jest wiele, to wydajność odpieniacza wpędziłaby w kompleksy niejedną markową konstrukcję, chodzi o to żeby jak najdłużej zatrzymać wodę z bąbelkami w kolumnie odpieniacza, w tym cały sekret niewielkiego wymiarami a wielkiego wydajnością odpieniacza :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#346912 seb :

Dobry mesh zmiażdży każdą igłę, piana jest bardziej kremista, ale co do odpieniaczy na stożku to mam swoje zdanie i go nie zmienię :)

Z meshem to fakt :D z perspektywy czasu ...

Ale mesh ma też swoje minusy.

A co do odpieniaczy na stożku to też mam swoje zdanie i go nie zmienię :D dlatego u mnie pieni znów stożek :D

Może go trochę z czasem przerobiłem, ale stożek to stożek :D

Co do powiększenia dolotu powietrza, to z moich doświadczeń wynika że jeśli jest duży dolot powietrza to piana jest bardziej ... powiedzmy "mydlana" co w rezultacie daje tylko możliwość pienienia na mokro, no chyba że skręcimy poziom wody w odpieniaczu, ale to daje mierne rezultaty.

Moim zdaniem trzeba dobrać średnicę dolotu do zwężki.

Co do wymiany mesha, wydaje mi się że wymienia się go wtedy gdy jest go naprawdę znikoma ilość na wirniku.

Pisząc znikoma ilość mam na myśli kilka włókienek :D

Pamiętam że jak kupiłem pompę oglądałem wirnik i tego meshu było naprawdę mało, i nawet konsultowałem ze sprzedawcą pompy ten fakt, na co on mi napisał że jest to nówka wirnik i żeby nic nie ruszać.

Inmar, jak możesz zrób fotkę swojego wirnika to napiszę ci czy mam taką samą ilość meshu na nim.


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, nie wiem z czego jest ten mesh, ale nie jest to chyba ori ATI nie jest? Tak poza tym to tego "meshu" jest moim zdaniem za dużo, powinno być tak jak napisal Sebastek. Sebek, co do dolotu to jest dokładnie tak jak napisałeś :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, Marek ma jakiś wynalazek, chociaż kiedyś czytałem tu na forum że jest to jakiś rewolucyjny nowy wirnik.

Ja mam coś takiego:

ATI_fadenrad.jpg

i tego meshu też tyle na nim było. Wydawało mi się że mało.

Teraz nie wiem jak sprawa wygląda bo nie chce mi się pompy wyciągać :D ale ze ścieku i po komorze odpieniacza widzę że wydajność nie spadła, a ja nigdy nie myję odpieniacza :) no sam kubek oczywiście, ale jak mi się zachce :D

Gdyby ktoś miał wolną samą nakładkę na taki wirnik mógłbym na niej zrobić igły i można by było porównać wydajność.

Do AB2000/1 robię takie igły:

3246-nowywirnik4.jpg

3246-nowywirnik7.jpg

I co do budowy wirników igiełkowych też mam swoje zdanie :D ale to osobny temat, chociaż idący trochę w stronę mesha :D


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że w wielu rzeczach się zgadzamy, większość "rewolucyjnych" rozwiązań dotyczących wirników i ogólnie odpieniaczy to - 90% marketing, 10% funkcjonalność :)

Marek, umyj ten swój wirnik i zrób fotkę, ori mesh ATI wygląda dokładnie tak jak wkleił Seba.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ma właśnie nowy rodzaj wirnika,tak mi napisali,odpieniacz miałem jako nówka zakupiony w erybce.To jest twarde jak pumeks.Na tych dwóch fotkach powyżej są nakładki podobne do tych jakie można kupić w USA.

Może mi się trafiła seria.która się nie sprawdziła ?

Tu chyba nasz kolega sprzedawał http://allegro.pl/wirnik-igielkowy-do-pompy-ati-psk-2500-i1532291489.html

Może jednak nie najgorzej pieni,tu urobek z doby.

c5c88efc997021aamed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle nie jest, ale bardzo mokro pieni.

Marek, czy masz na wężyku regulację powietrza ?


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie,mam go wyciągnięty około 4m na dwór,ale mam taki zaworek zdjęty,który zakładałem jak walił kiedyś pianą,Seb powinieneś pamiętać ten wątek.Skręcić na sucho bardziej go mogę jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, zrób sobie mały test :)

Umyj teraz kubek.

Jeśli masz strzykawkę 10ml wyjmij tłoczka i do korpusu strzykawki daj trochę zwykłej waty. Tak raczej luźno, nie na wcisk

Załóż strzykawkę z watą na wężyk doprowadzający powietrze, możesz założyć nowy krótszy wężyk do testów, żebyś nie ganiał ze strzykawką po podwórku :D

Po dobie zobaczysz czy jest jakaś widoczna zmiana w odcieku.

Po założeniu takiego "tłumika" woda w komorze odpieniacza nie powinna spaść, więc go nie reguluj, zostaw tak jak jest teraz, a jutro możesz się przekonać o co mi chodzi :D


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze oryginalny tłumik ATI gdzie właśnie wlot jest dość mały,nada się ? Chodzi o przytłumienie powietrza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi o przytłumienie powietrza, ale też o ciśnienie w wężyku doprowadzającym powietrze :D

Zrób test ze strzykawką :) jest najbardziej obrazowy


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie zrobiłem z tłumikiem oryginalnym,ma wlot jak dzióbek od strzykawki bo nie mam strzykawki 10ml,mam 5 i 20ml.Mogą być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 ml może być.

Ja u siebie odkręciłem powietrze na maxa żeby ci jutro pokazać kubek jak będzie wyglądał po nocy.


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mocno upchałeś watę


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez waty bez zmian,miałem ustawień odpieniacza nie ruszać,może jednak ? Może zostawię ten tłumik skoro ma wlot jak strzykawka,co za różnica ?

Ps.Jestem cierpliwy,tak więc następne rady też sprawdzę,co mi szkodzi.Na tłumiku pojadę do jutra wieczorem,ale jak to wyjdzie to jak się to będzie miało do mojego Ph bo po to wywaliłem ten wężyk za okno.Straszny hałas z tego tłumika na pewno nie przejdzie dłużej niż jedną noc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seba, myślę że musimy się u Marka umówić :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he ... najlepsze są trudne przypadki :D

Ciekawe czy po spotkaniu u Marka odpieniacz by lepiej pienił czy my ? :)

Wracając do tematu.

To mój kubek po nocy z odkręconym powietrzem na maxa

3246-kubas2.jpg

Jak widzisz jest pełny, a odciek jest mniej więcej koloru Twojego odcieku, nawet troszkę ciemniejszy.

Teraz skręciłem powietrze tak jak mam zawsze i jutro też cyknę fotkę żeby to w miarę zobrazować.

Marek, mam prośbę zrób mi fotę całego odpieniacza jak pracuje.


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seba, przedlużacz Ci sie fajczy :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#347098 seb :

Seba, przedlużacz Ci sie fajczy :)

He, he to rdza :D nie pożar :D

Tak to jest dawać przedłużacz tam gdzie jest wilgoć :D


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, wywalił kubek przez noc, ta pompa spokojnie obsłuży dużo większe body :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.