Skocz do zawartości
nowy_zarażony

ATI BM 200

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli nie startuje pompa to dmuchnij mocno w wężyk powietrza , wtedy od razu ruszy,a co do przelewania to czekaj i czekaj, min. 2 dni.Zdejmij kubek i niech przelewa górą.Proponuje od razu wimienić dysze powietrza na 6mm lub rozwiercić(jak nie pęknie) z większą dyszą będzie brał więcej powietrza a mniej wody a przez to spadnie poziom wody w odpienku i przestanie przelewać a zacznie bić piane.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wężyk ma co najmniej 8mm.

Rozebrałem pompę,poskładałem i odpaliłem.Na razie jest ok a jak co faktycznie zdejmę ten kubek.Na razie dzieki za pomoc.

Notabene czytam te forum już dość długo i nigdy nie spotkałem się z takimi problemami i takim traktowaniem nowego odpieniacza,to norma czy częsty przypadek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar piszesz "Mój wężyk ma co najmniej " ok. a ile mm. w środku ma dysza na której siedzi wężyk ? Ja w stosunku do orginalnej średnicy zwiększyłem o 33% i problemy ustąpiły.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to się robi z wymianą tej dyszy,skąd wziąć taką dyszę jeśli bym nie chciał rozwiercać ?

Już rozwierciłem dyszę na 6mm,bez strachu się nie obyło.Podniosłem go jeszcze i jest teraz na 18 cm w wodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak rozwierciłem do 6mm to musiałem założyć zaworek bo pompa nie startowała.

Po wymianie na wirnik twardy nie mam już z tym problemu.


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zastartował bez problemu,ale i tak wylewa dalej.Myślę,ze nie będę już dalej kombinował bo z resztą nie ma z czym i poczekam dzień,dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#249849 j@cek :

Ja jak rozwierciłem do 6mm to musiałem założyć zaworek bo pompa nie startowała.

Po wymianie na wirnik twardy nie mam już z tym problemu.

Z twardym wirnikiem startuje zawsze bo pobiera mniej powietrza ok 700-800 L a na meshu jak się lekko podrasuje to i nawet 1100-1200 LITRÓW.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie,jeśli rozwierciliśmy dolot powietrza do 6mm to rurka na wlocie czy też tłumik też powinny mieć taką średnicę ?

Oryginalnie rurkę mam chyba 8mm,ale tłumik ma wejście chyba z 3-4mm.Czy to też rozwiercić ? To samo z tłumikiem od Skiby jeśli by go zastosować a ma on wlot ok.3mm to była by strata zasysania powietrza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w tłumiku też , ja mam w tłumiku rurki 10 mm , inaczej tłumik będzie hamował przepływ powietrza!


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku testach dochodze do wniosku że 20 cm w wodzie pieni najlepiej.Ciekaw jestem jak tam odpienek inmara ,czy dalej "szaleje" ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już odpisuję jak zamierzałem,mianowicie doszedł do siebie i już prawie pracuje jak powinien.Dziś jeszcze w nocy o 3-ciej wylał kubek,ale jestem dalej cierpliwy.Od rana pracuje bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć,że jestem zadowolony z zakupu.Jeszcze robię drobne regulacje,ale ogólnie jest dobrze.Jest dość cichy.

Oto jego praca tylko po dzisiejszej nocy:

0f05621b5e819abamed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj stary, moim zdaniem o duuużo za dużo...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb,pamiętasz jeszcze co miałeś wtedy na myśli ? Czy to,że sporo wywalił w tak krótkim czasie ? Jeśli tak to dlatego,że wcześniej miałem odpieniacz,który słabo sobie radził i mu się nazbierało roboty.

Odświeżam ten wątek bo od tego czasu jak go kupiłem tak naprawdę nigdy z niego nie wylałem czarnej mazi.Odpienia raczej na żółto,może dlatego,że nie ma co odpieniać,może dlatego,że za bardzo na mokro go ustawiam ? Robię tak ,aby łatwiej się pozbyć fosforanów i azotanów.Piana jest dość sztywna,ale czasem robi się mokra,uważam,że u mnie pracuje dość niestabilnie.W jakim czasie zbiera Wam się brązowa maź i ile tego mniej więcej jest ? Mam dalej ten sam wirnik mesh,ale wydaje mi się,że się zjechał choć nie mam porównania do nowego.Mam też komplet naprawczy,te siatki,ale musiałbym mojego mesha rozwalić i boję się,że może pogorszę sobie odpienianie,może ktoś ma na zbyciu taki zużyty wirnik ? Przypomniałem sobie,że strasznie głośno dalej startuje i czasem bez dmuchnięcia się nie obejdzie.Głębokość zanurzenia to 19cm.Dużo mazi zbiera się w komorze reakcyjnej i na denku przykrywki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy miałem na myśli że dużo w krótkim czasie. Nie sugeruj sie zdjęciami w necie gdzie są pokazane kubki ze smołą, taki kolor odciek będzie miał tylko wtedy kiedy odpieniacz jest ustawiony na bardzo sucho, sposób ustawienia odpieniacza dostosuj do zbiornika i karmienia, a nie do koloru odcieku:waving Ile dni odpieniacz potrzebuje żeby zapełnić kubek?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile cały to nie wiem bo nigdy do tego nie dopuszczam,boję się,że coś się stanie i wywali wszystko do baniaka,dlatego codziennie wylewam tak z kilka cm,lekko żółtej cieczy,wiem,że za mocno na mokro mam,przez to zasolenie ciągle mi spada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To skręć bardziej na sucho :) ile ml dziennie wywala?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co tyle? Pół litra max, więcej nie ma sensu.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim czasie?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda ja nie mam BM200 ale u mnie pieni mój PowerCone200 :) na takiej samej pompie czyli PSK 2500 na meshu

Po 2 dniach, czyli od soboty, mój kubek wygląda tak:

3246-kubas.jpg

Odpieniacz ustawiony bardziej na suchą pianę.

Kubek ma 10cm wysokości.

W tym odpieniaczu jakość odpieniania reguluję powietrzem, chociaż dolot do pompy mam maxymalnie rozwiercony i dysze w tłumiku zasysanego powietrza są wielkości 8mm :D

Poziom wody jest zawsze taki sam, ustawiony i doregulowany na początku.

Z pompy jestem bardzo zadowolony, chociaż to moja pierwsza pompa na meshu :D zawsze chodziły igiełki, i jakoś nie bierze mnie na zmianę mesha na igły.

.


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry mesh zmiażdży każdą igłę, piana jest bardziej kremista, ale co do odpieniaczy na stożku to mam swoje zdanie i go nie zmienię :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.