Skocz do zawartości
nowy_zarażony

ATI BM 200

Rekomendowane odpowiedzi

Marek, nie mogłeś nic źle zrobić .. nie da się po prostu :clowning no chyba że założyłeś jedną siateczkę :waving

Mesh to mesh podchodzi do każdej pompy :)


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#347780 Grzegorz Dyzma :

A jaki mesh podejdzie do aquabee 2000/1

Czy od razu pisac do zlotej raczki?

Ja dokladalem mesh do swojego wirnika i wtedy strasznie glosno pompa chodzila,takze nie wiem czy bedziesz chcial taka poprawe pienienia?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na igle tak "kolorowo" nie było , chociaż już stabilnie , ale piana ładna nie była taka jak na meschu. Wczoraj dopiero skończyłem ustawianie odpieńka po myciu całości i wymianie wirnika więc za wiele nie powiem . Pierwszej nocy mi przlał , ale już jest stabilnie.


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha,czyli Ci tak odpienił bo poprzedni wirnik był słaby i nie radził sobie ?.Ja podobnie miałem jak zakupiłem ten odpieniacz i pierwszy kubek był pełen prawdziwego syfu,ale potem już nigdy.( nie liczę okresu kiedy jako nowy wywalał mi wodę jak głupi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar nie wiem czy był za słaby ... pienił , ale to co mesch robi to niebo a ziemia , nie mam dużego akwa, a i odpieniacz to DIY BK 160 na psk2500


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zadowolony z tego mojego wirnika po przeróbce na tą siatkę.Główna komora odpieniacza jest właściwie bez piany,może tego na zdjęciu nie widać,ale tworzy się dopiero w szyjce kubka.Dziś wylałem z kubka może z 4 cm a zbierało się tydzień,kolor raczej żółty.Podłączenie powietrza przez zewnętrzny wąż czy z tłumikiem nic nie zmieniło,jedynie Ph spadało w nocy mocno.

fc141bbf4a52a891med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jakoś tego nie rozumiem, u mnie PSK chce roznieść odpieniacz :clowning


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 200% wina jest w wirniku , jak pisałem wcześniej na igle u mnie pienił bardzo kiepsko , a na orginalnym meschu aż miło popatrzeć ( od wtorku tyle syfu wywalił)


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest PSK ? Te pompy sa przeciez super. Na zdjeciu dmucha, jakby jej polowe mocy odjeto...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnieś na chwilę cały odpieniacz razem z pompą do góry, bliżej powierzchni wody.

A druga sprawa, to jeśli dobrze pamiętam masz wężyk wyrzucony na zewnątrz. Jak długi jest wężyk i jakiej średnicy? Może pompa na meshu daje za mały "ciąg" i nie ma siły zaciągnąć powietrza. Mesh lepiej pieni, ale pompa na takim wirniku będzie słabsza niż na igle.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wyżej,że zmieniając dopływ na krótką rurkę specjalnie mi się nie polepszało.Rurkę mam około 5-6m fi 12mm,czyli dość gruba.Możliwość mam podniesienia,ale już kiedyś tego próbowałem i bez zmian było choć to było na wcześniejszym wirniku.Przy sobocie mogę popróbować wszystkie propozycje jakie wymyślicie na polepszenie pienienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Snocho, ta pompa najlepiej pracuje kiedy jest minimalnie zanurzona pod powierzchnią, u Ciebie dość głęboko.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku nie chce nic mówić ale nawet pompa w moim pienidle jest wyżej, podnieś ten odpieniak do góry


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem go wyżej,około 8 cm i jeszcze gorzej pienił,nie umiał nawet napełnić się wodą.To chyba grubsza sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest zanurzona ok 20 cm i pieni idealnie,oczywiście na meshu,próby podniesienia wyżej zawsze kończyły się gorszym pienieniem


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz to wypośrodkować. Bo tak: jeśli dasz odpieniacz wysoko, to pompa będzie miała problem z poniesieniem słupa wody w odpieniaczu przez co nie będzie miała siły zaciągąść powietrza. Jeśli dasz go głęboko, to ten problem odejdzie, ale zaciąg powietrza będzie za głęboko i pompa nie zaciągnie go dużo. Nic tylko kompromis. A na Twoim miejscu, to założyłbym jeszcze raz mesh najlepiej sugerując się oryginalnym wirnikiem u jakiegoś kolegi.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar, nie chodzi mi o to, ze masz podrabiany mesh, tylko o to, ze zakladales go sam korzystajac z zestawu naprawczego, a on daje zupelna dowolnosc.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem próby z wysokością położenia odpieniacza i bez zmian.Widać,że po prostu pompa nie "daje",po odłączeniu od odpieniacza z jej wylotu nie ma prawie ciśnienia.Komplet naprawczy to trzy siatki przypięte zapinkami do żółtego krążka i wydaje mi się,że tu nie ma co zepsuć.Sama pompa też chyba mogła się uszkodzić i straciła na wydajności.Odpieniacz z pompą ma dokładnie rok,ale nie umiem znaleźć dowodu zakupy z erybki i nie wiem jak będzie z gwarancją jeśli musiałbym ją wysłać do reklamacji.Wcześniej jednak sprawdzę chyba u kogoś wirnik.

Wiem jak ta pompa powinna chodzić bo miałem kiedyś przez pewien czas przypadek,że calutka komora odpieniacza była bielutka i musiałem przykręcać powietrze bo przelewało a potem wszystko wróciło do jej "normy" czyli pienienia tak sobie.. Może ta pompa od początku szwankowała i jakiś czas miała przebłysk prawdziwej pracy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.