Skocz do zawartości
rafal19

[s]podstawki

Rekomendowane odpowiedzi

Ogłoszenia o treści komercyjnej usuwane są bez ostrzeżenia - informacja znajduje się w Regulaminie targowiska.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że nie na temat, ale czy ktoś mi podpowie gdzie znajdę regulamin targowiska - w ogóle regulamin forum. Czy patrze i nie widzę?



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post wyżej

"Ważne!!! Zasady funkcjonowania "Targowiska"


360l+120lsump,beast1200,TUNZE 6045+jvp102,NJ4500,LED CREE 4X12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie sprzedaja szczepki na mase i jakos nikomu nie przeszkadza, mi nie opłaca się robić kilku podstawek pod szczpeki więc zawsze robie wieksza ilosc a pozostałe sprzedaję, sie zwraca za piasek i cement + na piwo zostanie, gratuluje humoru Przemek... komercyjne, normalnie prowadze produkcję na skale przemysłową wiesz co żenada ...jaka to komercja gdzie sie sprzeda pare pdostawek, i tak nawet na sól z nich nie starczy hehe, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:banghead Rafał prefabrykaty robisz na skale masową !

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiflu zgadza sie, musiałem halę wynająć bo w domu już nie miałem gdzie robić i suszyć :playing teraz produkcja idzie pełną parą i to sie niewyrabiam bo tyle zamówień jest że szok, klepiemy podstawki na 3 zmiany!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba się niektórym przypomniało, że trzeba regulamin stosować, widzę na ogłoszeniach w targowisku że więcej jest takich akcji np. tu http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=27773

Ciekawe dlaczego, może znów dostawy nie będzie hmmm...... :banghead

P.S.

i jak już kasujemy to traktujmy wszystkich równa miarą....

Pozdrawiam

Tomek


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Produkcja podstawek za 1zl jako ogłoszenie komercyjne? Może jeszcze zgłośmy na policję, że kolega z forum robi podstawki za 1zl bez zgłoszonej działalności gospodarczej..? Niech idzie do więzienia - kryminalista. Takie postępowanie ze strony sklepu sprzedającego sprzęt za grube tysiące? Na dodatek nie widziałem, żeby w reefshopie były takie podstawki, więc ta konkurencja chyba nie zagraża interesom sklepu.. Małostkowe i żenujące..

Chyba, że to kuriozalny żart - ale nawet wtedy, w wyjatkowo złym guście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#250763 PanMandaryn :

Może jeszcze zgłośmy na policję, że kolega z forum robi podstawki za 1zl bez zgłoszonej działalności gospodarczej..? Niech idzie do więzienia - kryminalista.

wszystko jest na legalu, mam zarejestrowaną działalność ...duża firma trzy brygady osób do produkcji, nic na czarno :playing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek boisz się że Cię z biznesu wykoszę podstawkami za 1zł ? :playing

jak widzisz wszystko staram się obrócić w żart a Ty dalej mi kasujesz non stop ogłoszenie

co za naród... zresztą jacy ludzie taki naród :strutin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - zasady targowiska są bardzo czytelne - i powinny być przestrzegane, bez względu na to, czy moderatorzy w danym czasie wychwycą dany post czy też nie. To ze sito jest czasem większe a czasem mniejsze nie zmienia tego faktu.

Po drugie - nie widzę najmniejszego powodu aby cokolwiek więcej w tej sprawie wyjaśniać - ani tym bardziej komukolwiek z tego się tlumaczyć. Ogłoszenie w oczywisty sposób łamie zasady targowiska - proszę unikać hipkryzji i nie pisać o sprzedaży nadmiarowych podstawek - informując w tym samym poscie że przy powyżej 100 sztukach cena taka i taka.

To nie są ilości "które zostały" po produckji dla siebie...

Nie chce mi się wnikać, czy ktoś sprzedał 10,200 czy 800 podstawek - nie mam zamiaru zaglądać nikomu do kieszeni, ale nie mam zamiaru również tolerować takich ogłoszeń.

I to bez względu na to czy coś znajduje się w ofercie RS czy też nie - ale m.in ze względu na to, że na forum ogłaszają się osoby prywatne i firmy które wykupiły reklamę banerową - i przymykanie oczu na tego typu "amerykanki" byłoby niestosowne - i tak na pewno nie będzie.

Jeśli ktoś chce handlować - proszę bardzo, można dać ogłoszenie na Allegro - od tego jest między innymi ten portal.

Mam nadzieję że sprawa jest oczywista a temat można zakmnąć.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#250814 rafal19 :

Przemek boisz się że Cię z biznesu wykoszę podstawkami za 1zł ? :playing

jak widzisz wszystko staram się obrócić w żart a Ty dalej mi kasujesz non stop ogłoszenie

co za naród... zresztą jacy ludzie taki naród :strutin

skoro widzisz że ogłoszenie jest usuwane - to pomyśl czemu zanim ponownie je umieścisz i znów zadasz to samo pytanie.

Żarty żartami - ale zasady zasadami.

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest ogłoszenie komercyjne, nie zarabiam na tym, kup piasek, cement, poświęć swój czas ...troche tego sprzedam, zostanie może na browar - czy to jest według Ciebie komercja? jakakolwiek komercyjna działalność? chce wyręczyć ludzi którzy nie mają czasu czy chęci żeby sami zrobić podstawki tymbardziej ze tego towaru nikt w sklepie nie sprzedaje więc sory ale jezeli chodzi o 7 pkt regulaminu "7. Zabronione jest umieszczanie wszelkich ogłoszeń o charakterze komercyjnym." według mnie moje ogłoszenie nie jest komercyjne! po za tym wiele osób ma podstawki ode mnie za darmo a każdy kto kupił u mnie podstawki wie ze wysyłam zawsze duzo więcej niz osoba jest zainteresowana!! Czy to jest komercja?

przy klepaniu podstawek spróbuj wyłożyć całe wiadro betonu łyżeczką od herbaty przez pare godzin zgięty w pół, plery napierdzielaja, później to trzeba gdzieś rozłozyc, cała hata uwalona w cemencie, nastepnie zostawic na 1-2 dni az rpzeschnie - nie kazdy ma chęci i czas sie bawić więc staram sie wyręczyć innych. Po za tym nigdy nawet nie starałem sie ukryć z czego i w jaki sposób robię podstawki więc kazdy miał wolny wybór zrobić sobie sam lub zakupic u mnie czy u innej osoby z forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg Ciebie nie, a wg mnie tak. I co teraz? :playing

Nie zamierzam ani kupować piasku, ani cementu - ani tym bardziej lepić jakiekolwiek podstawki. I nie gniewaj się proszę - ale nie wierzę w to, że wszystko to robisz w celach hobbystycznych, bo lubisz sobie polepić z cementu i piasku)... No przestań...

Gdyby było jak mówisz - sam kupowałbyś podstawki na swoje "skromne" potrzeby a nie wystawiał ofertę sprzedaży na setki...

Wydaje mi się, że sprawa została przeze mnie naświetlona. Jestem przekonany, że w takiej sytuacji np. Allegro czy Świstak równie doskonale spełni swoją funkcję.

Nie zamierzam wtrącać się w Twoją działalność jakkolwiek byś jej nie nazwał - jednak uszanuj proszę to co napisałem wyżej.

Dziękuję.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#250819 Przemek :

Wg Ciebie nie, a wg mnie tak. I co teraz? :playing

...a według innych? :strutin na razie jest 1:1 :D zróbmy ankietę

ok Przemek, zostaje mi na browar masz rację :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#250817 rafal19 :

przy klepaniu podstawek spróbuj wyłożyć całe wiadro betonu łyżeczką od herbaty przez pare godzin zgięty w pół, plery napierdzielaja, później to trzeba gdzieś rozłozyc, cała hata uwalona w cemencie, nastepnie zostawic na 1-2 dni az rpzeschnie - nie kazdy ma chęci i czas sie bawić więc staram sie wyręczyć innych. Po za tym nigdy nawet nie starałem sie ukryć z czego i w jaki sposób robię podstawki więc kazdy miał wolny wybór zrobić sobie sam lub zakupic u mnie czy u innej osoby z forum

Po co Ty się tak męczysz?? I chata uwalona, i plecy bolą i beton łyżeczką trzeba wykładać, to wszystko trzeba potem rozłożyć, wysuszyć..!

Nie prościej kupić w jakiejś firmie, np. u Krzyśka z Aqualuxu podstawki za 1zł? Czy w AM? Skoro robisz tylko kilka dla siebie, a całe wiadro Ci potem zostaje.. Przecież nie robisz tego w celach komercyjnych..

Ot, taka wolna myśl moja - może na zdrowie Ci wyjdzie :playing

pozdrawiam i życzę spokojnej nocy

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robie całe wiadro bo cement jest sprzedawany w minimum 5kg opakowaniach do kilku podstawek poszło by tylko garstka cementu a reszta by sie zmarnowała a na to nie mogę sobie pozwolić :playing

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej moją podpowiedź uważam za uzasadnioną - dla 10 groszy różnicy nie warto, a pewnie i powyżej 100 sztuk Krzysiu Ci jakąś promocję zrobi :playing

Jak napisałem - nie mam nic przeciwko Twojemu hobby, ale proszę nie tu na forum..

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest pewna różnica między ogłoszeniami sklepu, gdzie obrót jest spory. A co innego prywatna osoba lepiąca podstawki. Niech sprzeda ich 100 miesięcznie, koszt materiału powiedzmy 50gr od jednej. To ma całe 50zł zysku z tego podstawkowego biznesu. Marna ta komercja. Niedługo szczepek też nie będzie można sprzedawać, w końcu taniej niż w sklepie akwarystycznym... Na pewno ktoś robi tu na nich interes życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan Przemek jak zwykle udowodnił, że ludzie którzy sie z nim nie zgadzają nie mogą mieć racji. Ja osobiście spotkałem się z taką postawą już z 5-6lat temu i jak widzę podejście do potencjalnych klientów niewiele się zmieniło. Nawet, gdy wskaże się na rażącą małostkowość to i tak potrafi odwrócić kota ogonem. Przypomina mi się mój zakup krewetek w reefshopie, "realizacja" zamówienia przez 3 miesiące oraz finał w postaci długotrwałego zwrotu pieniędzy z komentarzem, że to moja wina bo nie znam "specyfiki handlu żywym".Co do tych "oczywistych argumentów" to chyba kaczyńska "oczywista oczywistość". Myślę, że w przedstawione argumenty Pana Przemka uwierzą tylko najbardziej oddani forumowicze. W takich sytuacjach najkorzystniej byłoby przyznać się do pewnej pochopności w działaniu i zapomnieć o sprawie - przynajmniej taka jest moja ocena sytuacji.

Pan Rafał, którego nie znam osobiście, ma dość duże akwarium rafowe i jestem pewien, że wydaje na nie sporą ilość pieniędzy. Jestem też pewien, że teraz dokładnie przemyśli czy wydawać je w Reefshopie. Jest to forum, publiczne, do którego dostęp ma właściwie każda osoba wpisująca adres w przeglądarce. Z tej prostej przyczyny dużo osób czytających ten wątek będzie miało podobne przemyslenia jak Pan Rafał. Na koniec dodam, że przy całym szacunku dla Pana Przemka i przy pełnej świadomości jego zasług dla polskiej akwarystyki morskiej, po prostu nie mogę pozostawić tej sprawy bez komentarza. Wyjatkowo irytujący i małostkowy jest fakt, że jeden z większych sklepów, z niewątpliwą renomą, w tak zaskakujący sposób postępuje wobec młodego człowieka, który znalazł "złotą" niszę handlową ze skałkami po 1zl..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.