Skocz do zawartości
seb

Sebowe miejsce odosobnienia

Rekomendowane odpowiedzi

śmieszny "cuś" :)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jak by to nawęglić to można by to "sfocić" na skaningowym mikroskopie elektronowym, była by lepsza głębia ostrości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta śmieszny i potworny musi siać zamęt w swoim "wymiarze"... a i sorki za zaśmiecanie tematu... jak co to wyczyść...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jak tam ten K+ A-, sprawdza się, zadowolony jesteś ?

bo coś mi przestało rosnąć i szukam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadowolony :) Bardzo :) Już wyczute, dużo latwiej dozować niż Grotecha bo leje się troszkę więcej, a przede wszystkim jak się przeleje to korale nie ciemnieją jak przy ABC, tylko... zielenieją :) a wolę mieć zielenienie niż ciemnienie :) Na ten przykład taka popularna A. valida, przy przedawkowaniu ABC robi się bura, tylko tipy niebieskie i wygląda tak se, a przy przedawkowaniu K+ A- robi się zielona z niebieskimi tipami i wygląda całkiem fajnie :) Polecam :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zawitałem nakarmić bydlęta na bagnie, i przy okazji trochę fotek cyknąłem, bo glodne fajnie wyglądają :thumbsup:

img7509800x600.jpg

Tutaj dowód jak wolno rosną humilisy, gemmifery i podobne, te dwie mam od paznokcia, w tej chwili u mnie dwa lata, nigdy nie cięte, długobadylowe już by wyszly z baniaka :smoke:

img7513800x600.jpg

img7514800x600.jpg

tą wyhodowałem z półcentymetrowego patyczka, zaczyna się odwdzięczać :)

img7515800x600.jpg

img7517800x600.jpg

img7518800x600.jpg

Wolnorosnące ślicznota, kiedyś będzie z tego niezłe ciastko, nawet nie wiem skąd ją mam :)

img7521800x600.jpg

img7523800x600.jpg

Nie wiem dlaczego ludzie nie lubia Montipor, jak dla mnie to one tes potrafią być ładne

img7535800x600.jpg

Malutka A.valida "Rainbow" w cieniu monti sobie przycupnęła :)

img7536800x600.jpg

A tutaj A. tenuis podobnych rozmiarów :)

img7538800x600.jpg


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby cyknąć fotki z góry, przesunąłem lampę, nad fotografowanymi koralami było glównie niebieskie światło, ciekawe fotki wyszły :)

img7524800x600.jpg

img7526800x600.jpg

img7530800x600.jpg

img7531800x600.jpg


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra jakie kolory! Gratuluje takich ślicznych i kolorowych cukierków. :thumbsup: Definitywnie będę sięgał w przyszłości po rady u eksperta. Czapki z głów :unworthy:

Pozdrawiam :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuooohoooo SUPER! może nie jestem miłośnikiem acropor no ale twoje biją na głowęthumbsup.gif


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebie, co ile zmieniasz swietlowki ?

Bede kombinowal co 1,5 miesiaca zmieniac jedna (przy 8-miu rurach), wiec kazda bedzie rok swiecila, czyli sredni wiek oswietlenia to ok. pol roku...

Ciekawe co z tego wyjdzie. Normalnie zmienialem po 10-ciu miesiacach i nie bylo zle.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co pół roku zmieniam.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

głodomorki :thumbsup:

only T5 :thumbup:

czy masz jeszcze jakieś HQ do tego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że tym razem zdjęcia bez podstawek żeby nie było spekulacji ;)

Poza ABC dozujesz dodatkowo jod ? - ładnie wybarwiona na niebiesko monti - ciekaw jestem czy dawka w grotechu wystarcza


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Druga zmiana to jako że skończyl mi się Grotech ABC, zacząłem szukać alternatywy, miałem kilka typów, wybór padł na Tropic Marin K+ i A-, zobaczymy czy uda mi się wyeliminować jeden jedyny i największy moim zdaniem minus ABC, czyli ciemnienie sps-ów przy nawet minimalnym przedawkowaniu, jeśli tak, czyli uda mi się uzyskać wysycone kolory i utrzymać tempo wzrostu to Snocho! Ozłocę Cię! :harhar:

Pozdrawiam

seb

@Kiflu

Widzę że tym razem zdjęcia bez podstawek żeby nie było spekulacji ;)

Poza ABC dozujesz dodatkowo jod ? - ładnie wybarwiona na niebiesko monti - ciekaw jestem czy dawka w grotechu wystarcza

teraz na tym jedzie :)

Seb chyba że coś znowu zmieniłeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sam jestem ciekaw jak sprawuje się K+ i A- ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szału nie robi :smoke:

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz leję tylko K+ A- TM, póki co jestem zadowolony, trudniej przedawkować niż ABC, a zamiast M leję Amino od Saliferta, również jestem zadowolony, rosną :)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu chodzi o kolory i zdrowie. Szczepki mozna z podstawki wylamac i przykleic w swoich miejscach.

Akwarium w naszym poczuciu estetyki byloby nie do przyjecia, ale Seb sprzedaje szczepki. Kazdy, kto uwaza, ze ma ladniejsze, moze tu, na targowisku, wstawic zdjecia, takze panowie zyjmy, i dajmy zyc innym :yes Sebowi to odpowiada i o to chodzi :welcome:

Zeby nie wyszlo, ze kadze, mi sie taki stan nie podoba i zaczalbym walke z glonami, zeby nie bylo za latwo. :rambo:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak marudzisz Stachu że może zacznę :harhar: ale jak tylko zauważę że wzrost zwalnia to znów luuu mikro do baniaka i znów przestanę zwracać uwagę na glony :)

BTW, z "nowych" podstawek na dłuższą metę nie jestem zadowolony, powoli będę wracał do konwencjonalnych, dużo łatwiej korale je oblewają, a te gumki to nie bardzo.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TM K+A również z powodzeniem jakiś czas lałem - mikstury mają jedną podstawową zaletę - są tylko dwie butelki do podania - dwie pompy zajęte ;)


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

wrzuć fotki tego przedszkola :unworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.