Skocz do zawartości
seb

Sebowe miejsce odosobnienia

Rekomendowane odpowiedzi

seb a jakie barwy świetlówek stosujesz dokładnie??


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, lanie mikroelementów w większych ilościach zatrzymało podciąganie tkanki.

Pozdrawiam

P.S. Na zdjęcia też czekam :D

Po naszej rozmowie na lotnisku? :smoke:
seb a jakie barwy świetlówek stosujesz dokładnie??
W tej chwili białe, niebieskie, aktyniki i fiji, ale nie jestem zadowolony, przy następnej zmienie wracam do białe/niebieskie 50/50.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

seb

nie wstydz sie i wrzuc fotki

daj sie oczom nacieszyc :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb planujesz cos dolozyc oprocz tych chromiskow i borsuka? czy da sie utrzymac takie kolory z wieksza obsada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak czekałem za tymi zdjeciami , a tu d*pa :) , idę spać.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też czekam ale jeszcze chwilkę wytrzymam :D


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zara bendom zdjencia, muszem ino tylko zgrać i powycinaci, no hyba rze mje tótai zara na rurzowo pokreślom za błendy:D

bardzo, bardzo śmieszne "nie podkreślom, ani na rurzowo ani na niebiewsko, bo strajkójom" :harhar:


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb no prosimy


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zara bendom zdjencia, muszem ino tylko zgrać i powycinaci, no hyba rze mje tótai zara na rurzowo pokreślom za błendy:D

Za dużo ptysiów? :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno na akwarium spadła mu doniczka z wielkim ficusem...


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jadziem, najpierw fotek kilka, potem odpiszę na pytania.

img4548800x600.jpg

img4551800x600.jpg

img4555800x600.jpg

img4557800x600x.jpg

img4559800x600.jpg

img4560800x600.jpg

img4562800x600.jpg

img4563800x600.jpg

img4564800x600.jpg

img4565800x600.jpg

img4566800x600.jpg

img4567800x600.jpg

img4568800x600.jpg


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolorki super, korale zdrowe i faktycznie podstawki Ci obrastają :) Chyba znowu musze pojechać na "Bagienko" :)

Napisz co dozujesz i jak z paremetrami :)

Cały czas na Franku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wielu tak jak napisałem widac blizny po podnoszeniu tkanki, spowodowanym zbytnim wytrzepaniem wody, dla niedowiarków że sie da :D i to nie chodzi o zerowe poziomy NO3 i PO4, ale o wytrzepanie wody z mikroelementów, stanęło dopiero po tym jak wróciłem do dozowania ABCM Grotecha.

img4572800x600.jpg

img4574800x600.jpg

img4575800x600.jpg

img4580800x600.jpg

img4584800x600.jpg

img4587800x600.jpg

img4589800x600.jpg

img4591800x600.jpg

img4595800x600.jpg

img4597800x600.jpg

img4609800x600.jpg

img4614800x600.jpg

img4616800x600.jpg

img4617800x600e.jpg

img4619800x600.jpg

A nad wszystkim czuwa nadal Franek :D Nadal ten pierwszy, prototypowy, bo co zrobię takiego normalnego, wersję finalną, ładną, to mi ktoś zawinie :D

img4628800x600.jpg

Zdaję sobie sprawę z tego że kolory juz nie sa Zeo, sprane i gaciowe, ale już takich nie chcę, to spacer po cienkiej linie, już raz z niej spadłem, a drugi raz mocno sie na niej bujnąłem, na szczęście mając w pamięci pierwszy raz, juz wiedziałem jak się ratować, zadalem sobie po prostu pytanie czy chcę mieć czyściutki zbiornik, czyste podstawki, zero glonów, gaciowe kolorki ale słabe wzrosty, czy chcę hodować podstawki czy szczepki, i od kiedy powziąłem decyzję że szczepki to w nosie mam glony, oglonione podstawki itp. korale rosną w oczach, serio, i sa takie jak lubię, czyli silne, witalne i pełne energii, dowodem na to są zdjęcia tych które juz leciały od dołu, a jednak się zatrzymało, zagoiło, i zaczyna oblewać.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:bow Pokłon Ci o Wielki Mithriandirze... Mieć rękę i serce trzeba wielkie do hobby tego. Mam nadzieję dużooo się od Ciebie nauczyć, jak wreszcie postawię swoją "normalnowymiarową" sadzawkę... bo w "maleństwie" ciągle przechodzę hurtowo wszystkie stadia plag, o jakich się mogło śnić :( mimo starań i chęci wielkich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze troche i bedzie prawie tak ładnie jak u mnie :welcome:

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek, w tej chwili baaaardzo mocno przelewam, wiesz że nie lubię podawać dawek, bo potem ktoś sie wzoruje i jaja wychodzą, więc prosze sie nie wzorować, bo jak napisałem mooocno przelewam, póki nie dojdę do wniosku że system sie uzupełnił, wtedy zmniejszę, w tej chwili leję wszystkoiego po 5 ml, stąd tyle glonów i innego badziewia, ale jak napisąłem, mam to głęboko, docelowo myślę że będzie po3 ml. Kidult, w tej chwili obsada to 5 chromisów, 2 apogony, 1 pterapogon, hepatus, scopas, borsuk, 3 błazny, żagiewka, brzydal i hexa więc nie tak mało.

Pozdrawiam

seb

edit. Widze Noa że jesteś na forum, poznajesz swoje darmozjady, acrę poznajesz? "Trochę" jej się urosło co? Masz pojęcie ile ta krowa żre??? Może bys się wreszcie poczuł i zacząl łożyć na hotel??? :D:D:D


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli lejesz prawie taką dawkę jak podaje grotech :)

Oni podają 10ml /100l / tydzień ale wszyscy mówią żeby dzielić na 3 lub 4 to co podaje instrukcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedy jechalem na tym na codzień, ze dwa lata temu to dzieliłem dawkę przez 10 i było idealnie, ale wtedy jechałem na bogatej soli, w tej chwili na IO i jak napisałem, ta dawka jest tymczasowa, jak dojde do wniosku że jest dość w systemie, to zmniejszę.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuuu chłopie ale się poczułem malutki :wallbash: a wydawało mi się ze coś wiem o akwarystyce morskiej , naprawdę podziwiam :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb nic nie chcę mówić, ale bliźniaka powinieneś stawiać :D jak tak dalej pójdzie to dna nie będzie widać :D jest moc!


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb, u Ciebie też chcę kurze wycierać. Aby tylko blisko bagienka :)


130x80x60, Phobos 400 W, "Franek", 2x 6105, Zeovit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.