Skocz do zawartości
seb

Sebowe miejsce odosobnienia

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczęło się trochę z konieczności, trochę z ciekawości... Mianowicie zbliżał się termin odbioru mieszkania, a wiedziałem że nie będę miał na początku ani kasy, ani czasu, ani głowy do tego żeby postawić tam akwarium, do tego zbiegło się to w czasie z resetem mojego baniaka z którego zostały resztki, oprócz tego co udało się uratować i wylądowało w baniaku znajomego. Pomyślałem że łatwiej i szybciej i taniej wyjdzie odpalić sobie pokój przeznaczony tylko i wyłącznie na baniaki, dodatkowo moj plan na życie wiąże się nierozerwalnie z życiem akwariowym, pomyślałem że co za różnica teraz czy później. Pomieszczenie od podstaw przygotowane zostało w tym jednym konkretnym celu, więc jak prace wykończeniowe już dobiegły końca, mogłem zabrać się za resztę. Po podliczeniu kosztów, plusów i minusów doszedłem do wniosku że nie chcę stelaża ze stali tylko z drewna i ze zrobię go sam :playing Najpierw sobie rozrysowalem, co i jak chcę, z tego wyszło mi ile czego potrzebuję, wycieczka do Leroy i docinanie, skręcanie i potrójna warstwa lakieru okrętowego :strutin Zachęcam każdego, koszt razem z narzędziami których nie miałem (piła, skrzynka do przycinania itp.) wyszło mnie niecałe 400 pln. img8407o.jpgimg8411.jpgimg7930c.jpgimg7928x.jpgimg7927m.jpg


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe :playing, ważne że się zaczęło , reszta to sama pójdzie:D


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już wszystko??? :playing


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiszę sebowi 21 zł więc nie może dalej ruszyć :playing hihi seb dawaj fotki co to za dechy tylko pokazujesz!! :strutin


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb tylko 3 żubry zostały ze zgrzewki ?? nie dziwie się że na dziś koniec :playing


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potem przyszedł czas na szkło. Jako że ładnych kilka baniaków skleiłem już samodzielnie, więc i te postanowiłem popełnić własnymi ręcyma. Nie jest to takie trudne jak mogłoby sie wydawać, podstawa to dobrze docięte szkło i trochę praktyki, nie bójcie się kleić sumpów itp, później możecie kleić sobie banieki, co znacznie obniży koszty :playing

img7933.jpg

tak wygląda rozłożony materiał na baniaczek :strutin

img7935.jpg

w międzyczasie skończył mi się browar, więc trza było się wspomóc czymś mocniejszym :Dimg7941nc.jpg


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klejenie to zadna magia, jest kilka szkół, ja np kleje tak że dno jest wpuszczone między scianki, a nie na nich stoi, kolejność klejenia poszczególnych elementow też trzeba sobie wypracować, ja kleję najpierw dno, przód i jeden bok, potem dokladam drugi bok, na końcu idą plecy. Żadnych taśm, ścisków itp, jeśli szyby nie przylegają do siebie na samym kleju, to prędzej czy później takie klejenie puści. Ciąg dalszy historyjki :playing Gotowy zbiornik główny

img7944n.jpgimg7982.jpg


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za szkło na zbiornik i sump zaplaciłem 860 pln. Wymiary baniaka 160x70x30, sumpa 150x50x50, trzy przegrody, komin z trzema otworami, akwarium przednia szyba opti, sump przednia i tylna również opti (szklarz się pomylił :playing, wszystko z 10 mm. Jedziemy dalej. Tu widać dokladnie to co Ci Inmar napisałem, najpierw dno, przód, dwa boki i w przypadku sumpa przegrody, a na końcu plecy

polsumpa.jpg

polsumpazprzegrodami.jpg

żeby wszystko miało ręce i nogi i żeby wyglądało jak trzeba, bez pewnych pomocy naukowych ciężko się obejść

przegrody.jpg

gotowe do klejenia

img8047.jpg

i sump gotowy

img8050x.jpg


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym usówasz nadmiar silikonu tak by szyby sie nie rozjechały i sladu nie było widać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jak się (upoi produktem alkoholowym) to częściej sump będzie oglądał :playing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żako, cały bajer w tym zeby nadmiaru silikonu nie było, albo było tak niewiele zeby nie trzeba go bylo usuwać na mokro. To kwestia odpowiedniego ścięcia końcówki tuby silikonu, trzeba próbować jaki otwór zapewni odpowiedniej grubości "kielbaskę":playing odpowiednią do grubości szyby, trza próbować po prostu. Gruba spoina w rogu styku szyb nie jest do niczego potrzebna, szpeci tylko moim zdaniem, a wpływu na wytrzymałość jako takiego nie ma. Jadziem dalej :strutin Dokleiłem komin, zewnętrzny, najpierw skręcenie śrubunków, potem złożenie wszystkiego do kupy.

img7995b.jpgkomi.jpgimg7998x.jpg


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mija jakiś miesiąc od przelożenia resztek tego co zostalo z mojego baniaka do tego nowego. Nowy ma takie wymiary a nie inne z tego względu że docelowo będzie zbiornikiem typowo szczepkowym, w tej chwili robi za przechowalnię. Na dzień dzisiejszy cieszę się bardzo że w sumie obylo się bez strat, a już najbardziej się cieszę że część tego co odbija i zaczyna rosnąć pochodzi z totalnych resztek, które zostąly po koralach które odlamywałem ze skaly, zostaly tu i ówdzie niewielkie kawałki które teraz odłupywałem, kleiłem na skałki i chucham idmucham na nie żeby niczego im nie zabrakło, mam też kilka szczepek kupionuch na targowisku, w ciągu miesiąca nawet urosły i kolorki udało mi się podciągnąć nieco:) To śmieszne może, ale niektore acry ratuję z kawalków wielkości paznokcia i wierzę że wyjdą kiedyś na ludzi :playing


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze , najbardziej cieszy koral, który od "dziecka" karmiony był :playing :kapelusz:baby

Grzegorz

ps. powiem tylko tyle jeśli chodzi o akwa, sump i szafke rispekt :strutin


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał, napisałem wyżej że to będzie zbiornik szczepkowy docelowo, teraz robi za przechowalnię i szpital :playing Wklejam kilka zdjęć korali, zdjęć baniaka nie wklejam bo raz że glony szaleją jako że jedna trzecia wody to swieżynka była, a po drugie celowo lekko przedawkowuję (lekko) mikro i ZS2 bo po tym jak przetrzepalem wodę muszę jakoś odbudować to co dobre. A dwa to nie wygląda to w tej chwili, bo nie cały baniak jest oświetlony, nie ma takiej potrzeby, jak dosypię korali to zalożę docelowe oświetlenie. Póki co normuje się wszystko, stabilizują się podstawowe parametry, korale jedzą i co najważniejsze chcą żyć :strutin

img8886i.jpgimg8889w.jpgimg8890o.jpgimg8892h.jpgimg8896.jpgimg8897x.jpgimg8899.jpgimg8906f.jpg


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widze ze szczepki ode mnie sie ladnie przyjely.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.