Skocz do zawartości
Natan

VorTech MP10

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś używa ? Ktoś widział ? Ktoś słyszał ?

zastanawiam się nad zakupem w niedalekiej przyszłości jakiejś ciut lepszej pompy i albo będzie to 6055 albo MP10.

Jeśli ktoś może dać jakąś recenzje MP10 to byłbym wdzięczny, bo ceny 6055 i MP10 są podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natan, temat stary ale w związku że mam vortecha mp10 na testach to napiszę coś.

Pompa REWELACJA! porównując do Tunze 6055 - to Tunze się chowa.

Mam 3 sztuki T6055 w akwarium i miałem dokupić czwartą. Ale z ciekawości spróbowałem z V MP10 i naprawdę super. Co prawda na mój zbiornik to ona szału nie robi (dlatego pewnie kupię też V 40) ale mając inne pompki to naprawdę VMP 10 swoje robi.

Sterownik ma kilka fajnych opcji, każdy znajdzie odpowiednią funkcję dla siebie.

PS: ( podłączyłem ją w reefmaxie i szaleństwo - taki mini wavebox :))


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do samej pompy i sterowania - prawda. Vortech robi naprawde swietny sprzet. Ale to, ze moga dmuchac wylacznie prostopadle do szyby czyni je jak dla mnie np zupelnie bezuzyteczne. Moze gdybym przykleil na srodku przedniej szyby... Moim zdaniem to swietna rzecz zamiast wavemakera do rozbujania wody. Ale jako jedyna cyrkulacja - same vortechy sa niestety bezuzyteczne :/

pozdrawiam

lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompka jest super, ale jeśli chodzi o awaryjnośc...:)

Nie znam nikogo- z 3 osób, które, wiem, że mają, kto nie odesłałby na gwarancji:)

W moim przypadku- moja wina, bo zamoczyłem wejście kabla do zewnetrznej polowki- inna sprawa, ze mogli by jakas koszulke termokurczliwa tam zalozyc:). Poza tym na trybie najwyzszych fal burczy nie do zniesienia, może się z czasem uspokoi ale podejrzewam, że cicha nigdy nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobry ten mp10w czy nie ? :)

Rozbuja 80 cm?

Czy na akwa 80x65x45 dwie takie wystarcza? Obie na jednej, tej krótszej ścianie ...

Bez dodatkowej cyrkulacji

Skały zdecydowanie mniej niż więcej :)

No i pod sps oczywiście :)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy 90cm rozbuja w mp40 boje się o głośności

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Spokojnie rozbuja.

Ile a to już jak w WaveBoxie - zależy od ułożenia skały.

Ale masz rację, MP40 jest troszkę bardziej słyszalna niż MP10

To dobry ten mp10w czy nie ? :)

Rozbuja 80 cm?

Czy na akwa 80x65x45 dwie takie wystarcza? Obie na jednej, tej krótszej ścianie ...

Bez dodatkowej cyrkulacji

Skały zdecydowanie mniej niż więcej :)

No i pod sps oczywiście :)

Kris, ja nie wiem jak inni którzy używali ale jestem zdania że bujanie to jedno z cyrkulacja to drugie.

U mnie MP10 był dopełnieniem normalnej cyrkulacji, bo MP10 bujał koralami - miło i delikatnie, a 3x Tunze 6055 "wiało" i to było fajne.

Natomiast nigdy bym nie przeszedł (chyba) tylko na system bujania, np 4x MP10


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobuja i to dobrze 90 cm....ja miałem jakis czas w 150 cm jedna mp40...i bujało...dołożyłem drugą....buja jak należy...w 90 będzie pieknie...jestem fanem tych pomp..słychac je troche szczególnie przy zmiennych programach...domownicy sie przyzwyczaili...było wiele razy...kwestia gustu...ale jakość bujania rekompensuje hałasy...jak dla mnie


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie temu pytam - miałem zawsze tunziaki

Teraz bym wolał mieć tylko 2 małe na jednej ścianie co by mi zapewniły i cyrkulacje i bujanie

Z tego co kojarze to amerykancy maja zbiorniki tylko na vortechach...więc jakoś to wieje :)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za błąd chodziło o 10

U mnie MP 10 pięknie ruszał koralami (110x60x60) ale bujania taflą wody takiego jak przy WB nie było. Dużo zależy od ustawienia.

Z tego co kojarze to amerykancy maja zbiorniki tylko na vortechach...więc jakoś to wieje :)

Kris tylko ? :) Wiesz że oni też wiercą dziury w akwa gdzie popadnie (dno, ścianki) i napędzają to wodą z powrotu używając mocnych pomp :) także wiesz :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tylko - znam 2 piękne sps-owe baniaki na tylko 2ch mp40w

Chce to samo - tylko w wersji mini bo tamte to trochę większe gabaryty

Ale moze do zdjęć zdejmują inne :D temu pytam naszych :)

Edytowane przez Kris_77 (wyświetl historię edycji)

TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, niech się inni wypowiedzą. ( Ci co używali, używają "bujaków")


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kris

Ja posiadam co prawda jedną mp10 w kostce 60*60 ale jako jedyny typ pompki w zbiorniku jej sobie nie wyobrażam. Generalnie sama nie daje rady rozbujać 60cm. Być może dwie pracujące synchronicznie naprzeciw siebie dałyby radę. Kłopot z nimi jest taki że raczej masz ograniczone pole manewru w kwestii ustawienia kierunku dmuchania :) więc jeśli kiedyś dojdziesz do wniosku że chciałbyś skierować nurt wody w konkretne miejsce (lub go z niego odsunąć) będziesz miał problem.

Ja użyłem mp10 jako bajeranckiego bujaczka który jest uzupełnieniem do standardowych cyrkulatorów (u mnie akurat koralia), zależało mi na tym by dmuchalo w zmiennym rytmie a do tego niezbyt mocno (w kostkach ustawienie cyrkulacji to męka).

Wysłane z Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam jedną pompę MP 10 w zbiorniku 100 litrowym z spsami i nie mam w zbiorniku martwych stref, korale bardzo ładnie polipują, a pompę ustawioną mam na połowę mocy.Łóżko mam w odległości 2 metrów od akwarium i nie słyszę pracy pompyJako pompę obiegową w zbiorniku mam zamontowaną maxi -jeta o wydajności 1000 litrów.Duży problem miałem z ustawieniem odpowiedniego programu ze względu na brak instrukcji w języku polskim.Kompletnie mi nie przeszkadza brak możliwośći skierowania pompy w dane miejsce, ponieważ jest to pompa sterowalna z dużą ilością programów które zapewnią nam odpowiednią cyrkulacje w akwarium.W tunze strumień jest bardziej skupiony, a w Vortechu szerszy.

Edytowane przez Marcinekk (wyświetl historię edycji)

.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kris

Jak wrócę z roboty to nakrece.

Problem u mnie to duża ilość skał na dość małej powierzchni akwarium co utrudnia ustawienie cyrkulacji tak by zapewnić poruszenie wody we wszystkich zakamarkach. Mp10 ma faktycznie szeroki strumień ale u mnie nie ma zbyt dużo przestrzeni by się rozbujac. Dlatego potrzebuję możliwości jakie dają mi standardowe cyrkulatory odnośnie kierowania strumienia

wysłane z Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie ma ktoś pożyczyć MP60 ? ;) chciałem dołożyć do moich Tunze 2 szt. żeby właśnie rozbujać dobrze wodę - niestety wavebox nie wyrabia :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, moja pompą pracuje w trybie short-pulse (naprzemiennie max i min) niestety jest w tym trybie najbardziej slyszalna (maximum amplitudy mam ustawione na 3/4 zakresu)

wysłane z Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 1 szt. mp40 i działa wyśmienicie. Nie mam żadnego bujania, bo mam inny program (z reszta często staram się zmieniać programy). Vortech w ogóle nie da się porównać do tunze, to dwie zupełnie rożne sprawy, to tak, jakby porównywać podróż samochodem i np lotnią (lub czymś cokolwiek innym). jedna pompa o wydajności maks 12000l powoduje ruch wody w całym baniaku, bo tego stopnia, że po zmianie z 2 tunze 6105 miałem spory skok no3 i po4, bo przez dwa tygodnie wymywało cały syf jaki zgromadził się w rożnych zakamarkach, a którego dwie ww pompy nie ruszały. Przy wortech ruch wody jest zupełnie inny i powiem szczerze, że prze 3 tygodnie mocno zastanawiałem się czy dobrze zrobiłem, jednak teraz wiem, że bardzo dobrze.

Co do hałasu, to fakt, pompa jest dosyć głośna, i o ile w ciągu dnia, kiedy włączony jest telewizor/radio, coś sie w domu robi i generalnie jest głośniej pompy nie słychać, ale wieczorem czy w nocy już tak kolorowo nie jest, chociaż słyszę ją coraz mniej, wiec pewnie przyzwyczajenie robi swoje.


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głośność nie ma dla mnie większego znaczenia - o ile nie warczy głośniej niż ja chrapie :) akwarium nie będzie w sypialni

głównie chodzi mi o wygląd (mało miejsca w akwa) i żeby korale były zadowolone - akwarium ma być nie zbyt duże stąd pomysł na 2 x mp10w

jeśli to nie wypali może rozwiązaniem będzie jedna mp40 + jedna Tunze 6095


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja dorzucę swoje 3 grosze. Nie mam za dużego doświadczenia w tym sporcie. Baniak stoi od miesiąca, ale już coś w nim żyje. Obieg wieje za skałę, a z drugiej strony MP10. Taka karuzela. Piasek widać, że sie rusza na całym dnie. Konfiguracji Vortecha jest dużo i każdy znajdzie coś dla siebie. Raz może to być fala, raz Reef Crest, a jeszcze innym to NTM.

Co do hałasu, to na początku warkotało jak traktor. Siedziałem chyba godzinę i ustawiałem. Nic nie dało. Trzęsło całą szybą. Przeczytałem chyba wszystkie wątki o MP10 i hałasie, które znalazłem w googlu. Już miałem załamke. Po ok 4 dniach słychać tylko "bzyk" silnika.

W dzień tego nie słychać, bo w otoczeniu jest głośniej. W nocy słychać, ale nie jest to uciążliwe. No chyba że akwa jest w sypialni. Zawsze można włączyć Night Mode i będzie o połowę wolniej kręciło.

Miałem na początku wsadzić do akwa Tunze 6045, ale to jest gigant. Potem miały być 2 Koralie 1600. Teraz jest tylko MP10. Mały i sprytny.

Akwa mam 50x40x40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


chyba te akwa ciągnie tylko na 2ch vortechach - trudno powiedzieć żeby tu skała nie przeszkadzała :)

doczytałem, że jednak była przez pewien czas jeszcze jedna Koralia :) Edytowane przez Kris_77 (wyświetl historię edycji)

TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze sam sie zastanawiam czy 2*mp10 starczy do mojego na długość 100cm chciałbym 4 ale niestety po drugiej stronie juz nie załóże bo mam ścianę.


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raf - jaka masz grubośc szyby? bo mp10 sa do 9 mm.


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.