Skocz do zawartości
pikaczu2000

Kranowka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy komus zdaza sie lac kranowe do akwarium, taka po odstaniu? Jesli tak czy jest to normalna praktyka czy tylko od czasu do czasu?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy,prefiltry w osmozie po 3 miesiacach sa rude,wiec lanie takiej wody do akwarium to pomylka.

PS:nie stac Cie na filtr RO ze pytasz?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekiedy, gdy mam większą podmiankę, a nie chce mi się czekać aż się całość naciurka, wtedy dolewam z 1/3 kranówki.

Najlepsze jest to, że kiedyś lałem samą RO+DI i ciężko mi było pokonać zielone glony, teraz glony poschodziły; nie twierdzę że to od kranówki :), ale w każdym razie kranówka najwyraźniej nie przyczynia się do ich wzrostu. Z tym że u mnie w mieście woda jest ozonowana, i podobno b. dobrej jakości. Z drugiej strony, rury którymi płynie mają ok. 30 lat, więc na pewno coś tam po drodze ta woda zbiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek wode mam z czysta labolatoryjna , poprostu czasem mi sie nie chce isc po nia, a ta w kranie jest pod reka.

Pytam sie bo ciekawi mnie rowniez jak inni podchodza do tego tematu i czy uzywaja tylko RO. No i watek o akwarium Kivi-ego. Sam tez kilkakrotnie dalem takiej odstanej kranowki przy podmianie. jedyne co zauwazylem to czasem pojawiajace sie brazowe glony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już tego nie robię ale w poprzednim baniaku przez półtora roku od początku jechałem na odstanej kranówce i miękie rosły jak szalone i spsą tez nic nie było.Sam Peniek bywał u mnie i widział.

poz


120x43x50 plus sump,cyrkulacja 2x5000,odpieniacz diy na pompie octopus wirnik igiełkowy 1000l/h,oświetlenia 2x54 i 2x39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KRANÓWCE MÓWIMY ZDECYDOWANE NIE!!! - potem jakiś początkujący to przeczyta i będzie dopiero :) Niz znam porządnego akwarium utrzymywanego na kranówce.

Moim zdaniem lanie kranówy to jest zbrodnia!!

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej kranówce mam azotany na poziomie 40, czyli po dodaniu do akwarim miałbym piękny zielony dywanik z glonów po miesiącu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryba to jest indywidualista :) a po za tym jakoś spsy u niego się nie trzymają :) ciekawe dlaczego?? :)

Rybę zostawmy w spokoju :)

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojj tam zbrodnia :). Jak wynika z postow zbrodni nikt nie dokonal (wszystko zyje) co najwyzej zakwit glonow mamy, a w niektorych przypadkach kranowka manawet dzialanie zbawienne( choc niepotwierdzone) :)

Oczywiscie kazdy leje tylko na wlasne ryzyko i odpowiedzialnosc. Rozne miasta, rozna jakos wody i uzdatniania oraz sieci wodociagowej.

To tak ku przestrodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kivi ma same miekkie i LPSy, a Tomajk ztego co się orientuje już przeszedł na jasną strone mocy :) - a po za tym uwazam ze są to ewenementy :)

Jeżeli tak zachwalcie kranówkę to czemu wszyscy używają RO/DI?????

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woda wodzie nie jest równa.

w warminsko-mazurskim nie ma sensu kupowac wody mideralnej w sklepie, bo w kranie generalnie płynie czystsza woda.

w warszawie z kolei - jak ktos nie przyzwaczojony jest to nie moze przełknąć...


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdarza mi sie, ze kiedy zapomne narobic RO wlewam jakis tam litr czy dwa kranowki, tyle ze ja mam w kranowce np. azotany 5mg/l wiec nie robi to wiekszych problemow.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#253686 sylwekg :

Teraz już tego nie robię ale w poprzednim baniaku przez półtora roku od początku jechałem na odstanej kranówce i miękie rosły jak szalone i spsą tez nic nie było.Sam Peniek bywał u mnie i widział.

poz

Akwa widzialem ale tez widzialem jaki miales poziom NO3(ponad 50ml/l)wiec gdybys nie kupil w koncu filtra RO to nie wiadomo jak by Twoje akwarium dalej wygladalo.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok Peniek NO3 było w granicach 50ml/l ale stanowczo się obniżyło jak wsypałem do zbiornika około 15kg żywego piachu a filtr ro dopiero zakupiłem pół roku później a NO3 było wtedy na poziomie do 10ml/l

poz


120x43x50 plus sump,cyrkulacja 2x5000,odpieniacz diy na pompie octopus wirnik igiełkowy 1000l/h,oświetlenia 2x54 i 2x39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem u siebie parametry wody w kranie i tak:

NO2-0

NO3-5

KH-10

PH-8

A to są PARAMETRY wody pitnej w różnych dzielnicach Gdańska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie parametry wody pitnej tez chyba sa dobre, tak mowia testy oraz to co wodociagi przedstawiaja : http://www.mpwik.krakow.pl/jakosc_wody/ (tabela jakosci wody-RABA). Niestety nie mowia o krzemianach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę RO jak coś nie gra w akwarium to wiem że to nie ten problem

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Tych, co uzywali/uzywaja kranowke:

ile czasu czekali/czekacie na "odstanie" wody, przed jej "uzyciem"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobę


120x43x50 plus sump,cyrkulacja 2x5000,odpieniacz diy na pompie octopus wirnik igiełkowy 1000l/h,oświetlenia 2x54 i 2x39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mitow prosze nie rozpowszechniać bo niedlugo beda ludzie zakladac morskie akwa na kranowie:clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a krzemiany zmierzyliście??


Taki co na bank zrobi to czego nie wolno.

MAM 5 LITRÓW CIEMNOZIELONEGO FITO DO ODDANIA. JAK NIE ODDAM TO W KLOZECIE POPŁYNIE

Chętnie wymienię fito na:

>>>brachionusa,

>>>glony,

>>>tanie miękasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie mierzlem i chyba sa spore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#253739 kaziko :

woda wodzie nie jest równa.

w warminsko-mazurskim nie ma sensu kupowac wody mideralnej w sklepie, bo w kranie generalnie płynie czystsza woda.

w warszawie z kolei - jak ktos nie przyzwaczojony jest to nie moze przełknąć...

...czystsza w tym przypadku nie oznacza lepsza...placimy za wode mineralna wlasnie dlatego ze ma zbawienne dla organizmu mineraly...mysle ze najlepiej poprosic urzad jakismtam (we Francji merostwo) o analize wody i juz wiemy co w niej jest,sam tds malo nam powie o jakosci,dopoki sie nie dowiemy jakie mineraly sa powodem np. wysokich liczb...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.