Skocz do zawartości
pikaczu2000

Kranowka

Rekomendowane odpowiedzi

gdzie jest moderator? kasujcie ten watek, zanim zaczna sie stosy blagan o pomoc w stylu "co sie dzieje z moim baniakiem" "wszystko mi popadalo", "co to za brazowe gluty", "czemu korale sa brazowe?"

przeciez w kranowie nie wieadomo co leci, i na pewno nie jest to zloto. np w wawie TDS pokazuje 450, czyli pol grama w litrze. zalewajacy tym baniak 500 litrowy mamy w systemie 250 gramów (!!!!) blizej nie okreslonych substancji. wiec nasuwa sie tu pytanie: PO CO TO ROBIC? jesli kogos nie stac na osmoze to niech sobie odpusci cala zabawe w akwarium morskie, bo takiej osoby moze nie szkoda, ale zwierzeta nie beda zadowolone.

przyklad moj:

zywica przepuszcza 7ppm, mierze wode na po4 - wynik 0.06. czyli prawie wszystko co przeszlo to fosforany, a reszta? nie wiem. miedz, mocz, a moze ołów, czy aluminium, bo te metale sie PIEKNIE rozpuszczaja w wodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kidult: pewnie, i zapewne niedługo pojawią się wątki, że kranówkę leją, i nawet nie solą, bo oszczędniej, nie trzeba wydawać na osmozę i na sól! I zapewne przez jakiś czas wszystko będzie żyło.

PS. Fajną masz tą kranówkę, u mnie TDS bezpośrednio z kranu pokazuje 330, więc na Bemowie nie jest aż tak źle. A może komuś z kranówki TDS pokazuje 0 ???? Dlatego rozmyśla nad laniem kranówki :)

Pozdrawiam


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nikt tu niekogo nie przekonuje zeby lac kranowke.

Czasem sie komus zdazy ot i tyle. Jesli chcemy zamykac watki na forum, to ten gdzie Kivi wspomina ze leje kranowke i "bezczelnie" :) pokazuje fotki swojego baniaka tez powinien byc usuniety, bo to wrecz reklama kranowki.

A jak tak bardzo mamy troszczyć sie o przyrode to chyba lepiej bylo by zwierzaką w oceanie a nie w akwarium.

Co do jakosci wody u Kidula w kranie no to kondolencje. Jak masz olow , mocz i miedz :) Ja bym tego nie pil i wybral Cole :) Z dwojga zlego to drugie nieco lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kidult,

chyba podlaczyles sie "na czarno" do czyjegos szamba zamiast do wodociagu ? Wez to jeszcze raz sprawdz.

Zawsze mowilem zeby w takich przypadkach najpierw zawolac geodete. Maja dokladniejsze calowki.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, znam zbiornik prowadzony na kranówce od początku. Woda w nim nie jest wymieniana tylko uzupełniana jest odparowana oczywiście z kranu. Akwarium było zalane kranówką na starcie, podłączone są do niego dwa filtry zewnętrzne z filtracją pod żwirową w dodatku jest tam tylko jedna ( ok. 1kg) żywa skała. Widuje go co jakiś czas od początku powstania (jakieś 3 lata) i nigdy nie widziałem tam jakichś bardziej wymagających korali. Jakieś paskudztwa rosną na skałach i generalnie wygląda to okropnie. Jakieś mię kasy żyją nawet jakaś euphyllia ale generalnie nie polecam.

Pozdrawiam


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , napisze tylko dla ciekawości u mnie tds na kranówie pokazuje po miedzy 48 do 53 :-)

Pomimo tego i tak leci przez RO + DI

Pozdrawiam

Konrad


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kranówka ma jedną zasadniczą wadę- nieprzewidywalność. Mozna prowadzic baniak na kranówce, ale jest to chodzenie po polu minowym. Jakaś awaria wody, wiecej deszczu i nawozy wiosna, albo jeszcze coś innego i katastrofa.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajmy temu tematowi na luz........pojawia się co jaki czas wraca jak bumerang. Kto leje kranówę niech leje

powodzenia

pozdrawiam :)


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce sie powtarzać bo ten temat był wcześniej poruszany ale kiedyś mój zbiornik jechał na kranówce,ale o twardych mogłem tylko pomarzyć

http://picasaweb.google.pl/robert.robi59/Aquarium#


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#254322 TMK :

Kranówka ma jedną zasadniczą wadę- nieprzewidywalność.

nieprawda. Jak wiadomo kranówka kranówce nie równa. taki Lądek Zdrój, z kranu płynie może 20-30 ppm ?

Druga sprawa- ważne jest pkt poboru wody. NIektóre miasta jadą na głebinówce, ja mam np. wodę mioceńska. W-wa z jednym z najstarszych filtrów Grubą Bertą - filtr piaskowy na Wiśle. - czyli biorą wodę z ujęć powierzchniowych. Ale przeiceż nie zawsze.

Im większe miasto, tym mniej ta woda pewna, bo sieć wodociągowa jest pospinana i jak "nasz" SUW coś grzebie, to natychmiast leci do nas woda z innego ujecia.

Tak wiec nie nalezy twierdzić, że jak On daje radę na kranówce to mnie też się uda. Ale jesli ktoś ma sprawdzone źródło... może ryzykować.


akwa 330 l małosolne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Odświeże wątek.

Czy mogę zalać (ok180litrów) próbnie baniak kranówką, żeby przetestować hydraulika,pomp,odpieniacza i ewentualnie oczyścić cały sprzęt z syfu itp?

Czy potem po opróżnieniu kranówki i wlaniu RO nie będzie jakich szkodliwych związków po kranówce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jarpacz, wszystko sprawdzisz, tylko odpieniacz na słodkiej wodzie nie będzie normalnie pienił, więc się nie zdziw:shocking


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.