Skocz do zawartości
pisklak

9godzinny brak prądu :((

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie w najbliższy piątek "kroi" mi się 9cio godzinna przerwa w dostawie prądu czy akwa a raczej stworzenia w nim przetrwają ?????????????????


360l + sump ok 100l, LED MAXSPECT R420R, DELTEC 1456.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaopatrz sie w jakiegoś UPSa i podłącz przynajmniej jakąś pompe cyrkulacyjną lub obiegówkę, ewentualnie nawet sam napowietrzacz sporo pomoże a dużo energii nie pobiera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#254137 pisklak :

Witam mam pytanie w najbliższy piątek "kroi" mi się 9cio godzinna przerwa w dostawie prądu czy akwa a raczej stworzenia w nim przetrwają ?????????????????

Moim zdaniem nic się nie powinno stać ale jak radzi Rafal9 dla świętego spokoju też bym coś pokąbinował z jakąś pompą


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś taką przerwę w dostawie prądu i akurat żonka była w domu więc ją zagoniłem do "lania wody"

co pół godziny litrowym garczkiem lała z góry wodę kilkanaście razy i wszystko przeżyło


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym roku przez tydzień codziennie nie miałem prądu po 8-10 godzin i wszystko było OK. Także raczej nie powinno się nic stać, ale jak jest możliwość załatwienia UPS`a to napewno nie zaszkodzi.

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jutro podobną 'przygodę' - z powodu konserwacji transformatora, przez 6-8 godzin będę bez prądu.

Jako, że odpaliłem magiczne kulki, a ponoć nie tolerują one przerw w dostawie energii, wypożyczyłem na tą okazję mały generator prądu. Cena 60zł/doba.

Myślę że warto - lepiej wydać 60zł, niż wymieniać całą obsadę w razie, gdyby jednak system nie podołał.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam UPS wzmocnionego w akumlator samochodowy ( od Matiaza - maleństwo ) :)

I wytrzymuje na obiegówce 30W i jednej cyrkulacji 10 W około 5-6 godzin , mam częste zaniki prądu :cursin

więc trzeba sobie jakoś radzić :)

Pozdrawiam


Pozdrawiam

Łukasz

Moja "160-tka" ma juz ponad rok ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

polecam prosty i chyba niedrogi sposób na walkę z brakami prądu(przy odbiornikach niewielkiej mocy np pompa cyrkulacyjna).pożycz akumulator od samochodu i kup takie ustrojstwo:

http://www.allegro.pl/item997739534_przetwornica_nap_z_12_v_na_230_v_150w_port_usb_1.html

pozdrawiam

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie jak zrobisz sobie odpowiednie zabezpieczenia i elektrykę to i jakieś automatyczne przełączanie przy zaniku napięcia da radę zrobić, do tego do aku prostownik i jak prąd wróci to się sam będzie ładował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://el-mar.sklep.pl//index.php?products=product&prod_id=2639&utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2010-04&utm_content=2639

coś takiego może by się nadało

chyba nawet na pewno by się nadało do L1 podłączasz fazę z domu, do L2 fazę z akumulatora i jak nie ma L1 to łączy ci L2 jak wraca L1 to włącza L1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.