Skocz do zawartości
LUK4344

Smoleńsk , co wy na to?

Rekomendowane odpowiedzi


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to już przesada, katastrofa miała miejsce albo z winy pilota albo prezydęta, te zdjęcia pokazują tylko głópotę ludzi.


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to mało było takich filmów niby ufo też wylądowało w Roosevelt. Niema się co nakręcać to była straszna katastrofa z samolotu została kupa złomu tam po prostu nie było szans na przeżycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jednej z animacji przypusczalnie po zahaczeniu skrzydlem o drzewo dachowali.

Zaloze sie ze polowa ludzi nie zapiela dobrze pasow i latali jak groszek w puszce. Na tyle ludzi napewno by ktos przezyl przy kraksie z uderzeniem o ziemie podwoziem


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To troche hardcorowy zarzut wobec rosjan, ale nie wiem czy ktos pamieta pierwsze ogloszenie z Rosji. Utrzymywano, ze Tupolew podchodzil do ladowania 3 lub 4 razy i piloci nie znali ani rosyjskiego ani angielskiego. Jak wynika z zapisow skrzynek podejscie bylo jedna, a piloci biegle porozumiewali sie z wieza. Wnioski nasowaja sie same. W sprawie Katynia, tez klamali latami. Uwazam, ze glupota jest zezwolenie na odczytywanie skrzynek prze Rosjan.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy z tego co wiem to ze skrzynkami czekali na Polaków...... takie małe sprostowanie.

Tu polecam chyba jedno z lepszych tłumaczeń tego filmiku:

http://smolensk-2010.pl/2010-04-21-tlumaczenie-filmu-z-pierwszych-minut-po-katastrofie-samolotu-prezydenckiego.html

i podsumowanie tłumaczącego: (...) Komu wierzyć? Każdy sam sobie odpowie na to pytanie. Szare komórki też potrzebują fitnesu. (...)

Chyba oddaje meritum sprawy :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to feralne lądowanie w takich warunkach atmosferycznych na lotnisku bez sytemu ILS to porażka i wstyd na świecie. Kilka dni temu na TVN była pokazana rekonstrukcja warunków atmosferycznych na symulatorze w jakiejś szkole pilotów z wczytaną mapą lotniska w Smoleńsku. Pilot lądował mając "mleko" przed szybą. Jadąc samochodem trzeba maksymalnie zwalniać a jak się to ma do lądowania samolotem ...


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#254620 ozim :

Dla mnie to feralne lądowanie w takich warunkach atmosferycznych na lotnisku bez sytemu ILS to porażka i wstyd na świecie. Kilka dni temu na TVN była pokazana rekonstrukcja warunków atmosferycznych na symulatorze w jakiejś szkole pilotów z wczytaną mapą lotniska w Smoleńsku. Pilot lądował mając "mleko" przed szybą. Jadąc samochodem trzeba maksymalnie zwalniać a jak się to ma do lądowania samolotem ...

http://www.wizzler.com/video/pP2WZT_Deyo/tu-134-landing-low-visibility-cockpit-video.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wraku od początku śmierdzi.

Po tygodniu nie można stwierdzić jaka była przyczyna katastrofy. Żeby wysunąć takie wnioski trzeba zrobić ekspertyzę a to może potrwać z rok albo i 2 lata.

Oświadczenie na temat tzw "winnych" po 2 dniach od katastrofy śmierdzi typowym rosyjskim kłamstwem.

Jeśli Rosjanie nie udostępnią nam wszystkich części wraku lub na tych częściach będą widoczne próby zatarcia śladów to znaczy że ściemniają.

Dlaczego zwykli ludzie mogli chodzić po miejscu katastrofy? Każda część powinna być sfotografoweana na miejscu wypadku. Każda powinna otrzymać swój numer i zostać zabezpieczona. Jakiś czas temu widziałem szczątki samolotu zebrane na "kupie" ... to śmieszne zupełnie jak "wielka" rosyjska przyjaźń, którą nas przecież obdarzają od 1939 roku kiedy to niby weszli na Polskie ziemie żeby nas obronić przed okropnymi niemcami. Zresztą w 1920 roku też chcieli nas obdarzyć przyjaźnią i wyzwolić polski [a nawet europejski albo i światowy] lud miast i wsi.

Tak naprawdę chciałbym żeby była zgoda z rosjanami ale niech oni wykonają jakieś ruchy poza słowami. Niech otworzą stalinowskie archiwa i wyjawią całą prawdę o okupacyjnych zbrodniach w latach od 1939 do 1989...

Boję się, że z ta katastrofą będzie jak z morderstwem sikorskiego, który wcale nie zginął w wypadku lotniczym tylko został wcześniej zamordowany.

Na szczęście niedługo rosjanie będą mogli się schować z tym swoim syberyjskim gazem i wtedy będą mogli nam naskoczyć najwyżej


Taki co na bank zrobi to czego nie wolno.

MAM 5 LITRÓW CIEMNOZIELONEGO FITO DO ODDANIA. JAK NIE ODDAM TO W KLOZECIE POPŁYNIE

Chętnie wymienię fito na:

>>>brachionusa,

>>>glony,

>>>tanie miękasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W telewizji TVN 50% tego co mówią to bzdury.


Taki co na bank zrobi to czego nie wolno.

MAM 5 LITRÓW CIEMNOZIELONEGO FITO DO ODDANIA. JAK NIE ODDAM TO W KLOZECIE POPŁYNIE

Chętnie wymienię fito na:

>>>brachionusa,

>>>glony,

>>>tanie miękasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co wy???? Przecież to był WYPADEK!!! Jak snułem swoją teorię spiskową zaraz po katastrofie to większość pisała żem nawiedzony, a teraz proszę :) Rosja nas kocha, tak mocno że chciałaby zagłaskać na śmierć...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#254623 konradzior2 :

... to śmieszne zupełnie jak "wielka" rosyjska przyjaźń, którą nas przecież obdarzają od 1939 roku kiedy to niby weszli na Polskie ziemie żeby nas obronić przed okropnymi niemcami. Zresztą w 1920 roku też chcieli nas obdarzyć przyjaźnią i wyzwolić polski [a nawet europejski albo i światowy] lud miast i wsi.

Tak naprawdę chciałbym żeby była zgoda z rosjanami ale niech oni wykonają jakieś ruchy poza słowami. Niech otworzą stalinowskie archiwa i wyjawią całą prawdę o okupacyjnych zbrodniach w latach od 1939 do 1989...

...

Na szczęście niedługo rosjanie będą mogli się schować z tym swoim syberyjskim gazem i wtedy będą mogli nam naskoczyć najwyżej

oj, jak bardzo się z Tobą zgadzam...

... ale najgorsze chyba jest to, kiedy spotykam ludzi którym zupełnie obojętne jest (już zapomnieli...) że Ci ludzie gineli za to, abyśmy my teraz, mogli sobie usiąść na wygodnej kanapie z piwem w ręku i oglądać akwarium...

P.S. Czasem jak słucham jak się niektórzy wypowiadają "jak to za komuny było lepiej..." to myślę że mają gdzieś tych co zostali pomordowani.

Sorki za Off-topic - musiałem to z siebie wydusić

A co do katastrofy to jeśli miałby to być zamach to nie bardzo widze jakiś POWAŻNY MOTYW - po mojemu - to nikt kto kolwiek by to nie był - nie zyskał by wiele - wiec nie bardzo wiem kto chciałby takiego zamachu, no bo co by zyskał ?

Jak dlamnie ciągle brakuje tego "klucza" do sedna sprawy - Gdzie był błąd ? Gdybym miał obstawiać to wymieniłbym: kiepska pogoda, błąd pilota (może rutyna), błąd gościa który kierował ich z wierzy lotów - takie rzeczy jak dlamnie wchodzą w grę na chwilę obecną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Postać podnosi rękę i macha do kamerzysty" :)

Resztę litościwie przemilczę...

...

Skoczek, przejrzałem Twój link i jestem pełen podziwu, że komuś w ogóle chce się rzeczowo odpowiadać na takie bzdety :) Podsumowanie idealne.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#254613 Grzegorz Dyzma :

Zaloze sie ze polowa ludzi nie zapiela dobrze pasow i latali jak groszek w puszce.

Głupoty piszesz, naprawdę.


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzejanc co masz na mysli?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, ja bym się nie odważył na napisanie czegoś takiego, wiedząc że to nieprawda. Sądząc że latali jak groszek bo się nie zapięli. Wiesz, tak jak już wspomniałem we wcześniejszym wątku odnośnie tej katastrofy, latałem z niektórymi z tych ludzi, większością naszych samolotów i nigdy się nie spotkałem aby ktoś lekceważył niebezpieczeństwo... Więc dlaczego tak piszesz? Widziałeś? Zresztą nieważne. Najważniejsze dla mnie jest to, że w końcu zidentyfikowali mojego dowódcę i będę mógł go w końcu pożegnać. Pozdrawiam.


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK tylko czy uwazasz ze przy nie londowniu na dachu mialby ktos weksze szanse na przezycie?

Jestem laikiem w tych sprawach ale duzo latam i dla mnie pas w samolocie to tylko poto zeby sobie buzi nie rozkwasil o siedzenie z przodu. Ale nie przy pirletach do gory kolami, nie wiem

Wyrazy wspolczucia:kapelusz


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co tam niby widać?Gapiów , szabrowników i przeganiających ich prawdopodobnie wojaków zabezpieczających miejsce katastrofy.Jak by był to zamach ,to jakim cudem wiedzieli by gdzie dokłdnie spadnie samolot ,że by być wcześniej niż straż i inne służby.A oglądając szczątki samolotu ,nikt nie miał szans tego przeżyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ten film jest to bardzo wazny dowod na to ze byl to zamach a ci co przezyli katastrofe nie zdazyli uciec przed rosjanami i ich powystrzelali. Gratulacje dla Seba mial racje Jakby ktos mial film ze Smolenska ze wyladowalo tam ufo tez z checia obejrze niech wrzuci na tuba. Tak wogole bardzo mi sie podobalo jak ludzie pisali na wp.pl ze jak to mozliwe ze piloci nie przezyli i cial ich wogole nie odnaleziono skoro na zdjeciach z katastrofy widac kabine pilota ktora jest nienaruszona Tak owszem bylo widac tylko ze to nie byla kabina a kawalek silnika.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamach :)

Marginalny kraj uni europejskiej z marginalną polityką międzynarodową, macie racje, wszystkim na tym zależało :)


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na pewno to był zamach, Rosjanie chcieli nastawić ludzi przeciwko PiS, chcieli przejąć nasze kopalnie złota i wszystkie szyby naftowe, chcieli zachwiać silną i stabilną polityką naszego państwa.

strzały na filmie ? - jeżli kilkuset tonowy samolot 2 minuty przed nakręceniem filmu rozpieprza się o ziemie i zaczyna palić to na pewno coś może w nim wydać odgłos przypominający strzał.

ludzie na filmie ? - to są tacy sami ludzie jak Ci co nakręcili ten filmik, samolot spadł na ziemie to trzeba tam pobiec zobaczyć wrak ewentualnie komuś pomóc.

...

zaraz się pojawią kolejne teorie - brakuje 3 śrubek z wraku ! /// nie znaleziono fotelu prezydenta, czy była w nim bomba ? /// dlaczego 10 części wraku spośród 1000000 jest nieosmolonych ? przecież wrak się palił.

...

A potem się zaczną jajca z datą: 10.04.2010 jeśli zapiszemy to inaczej to otrzymamy liczbę 13 !

10 + 0 + 4 - 2 + 0 + 1 + 0 = 13

przypadek ? nie sądzę !!!

...

Później będą łańcuszki:

Chcesz lecieć na wakacje do Angli na zmywak samolotem ?

Roześlij to do 96 osób bo inaczej twój samolot się rozbije i zginiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim ktorych dziwi, ze nikt nie przezyl katastrofy proponuje nastepujacy eksperyment myslowy: wystrzelcie czlowieka z predkoscia 250km/h pod niewielkim kątem w las. Mozecie go przypiac do siedzenia lub nie, efekt bedzie mniej wiecej podobny. Teraz pomnożcie sobie powyższe przez 90 i dodajcie do tego setki czesci samolotu ktore fruwaja wszedzie dookola pod roznymi kątami. Gdzies czytalem wywiad z rodzina jednej z ofiar, ktora zidentyfikowano po ubraniu bo twarz byla zupelnie nie do poznania. Powiedziano im, ze i tak maja niesamowite szczescie, ze akurat ta jedna ofiara byla w miare w jednym kawalku, tzn. glowa byla na swoim miejscu, i ze zachowaly sie strzepy ubrania ktore umozliwily identyfikacje. Panią Prezydentową zidentyfikowano np. wyłącznie po obrączce... Niektore fragmenty cial wbily sie w ziemie na glebokosc ponad metra, tu naprawde nie bylo zadnych szans na przezycie. Bo wbrew pozorom kadłub samolotu jest konstrukcją bardzo delikatna i nie jest wyposazony ani w klatke bezpieczenstwa, ani zadne strefy zgniotu, podczas katastrofy nie daje pasazerom praktycznie zadnej ochrony. Jesli podczas katastrofy dochodzi do naruszenia integralnosci kadluba, najczesciej rozpada sie on na wiele drobnych szczatkow, wtedy pasazerowie naprawde nie maja praktycznie zadnych szans na przezycie...

Watek zamachu przemilcze...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdy by nawet kadłub ocalał w jednym kawałku ,to przy takich przeciążeniach i tak by nikt nie przeżył zapięty czy nie.W samochodzie przy prędkości 160 km/h uderzając w ścianę człowiek nie ma szans a to połowa prędkości jaką miał TU154,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.