Skocz do zawartości
madziorm

Berghia na apitasie

Rekomendowane odpowiedzi

słuchajcie chłopaki, poczekajmy z 2 tyg, jak zaczną mi apitasje znikać to podejmiecie decyzję...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też znalazłem kilka artykułów nt. rozmnażania berghii w akwa. Przeżywalność zależy w dużej mierze od dostępności pokarmu. Ale poczekamy i zobaczymy jaka jest ich skuteczność...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, na razie zniknęła mi największa z apitasji :clowning miała z 6-7cm haha

Napewno nigdzie nie przelazła bo zrobiłam oględziny skały na której była...

I czekamy dalej...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PIszac "nie rozmnaza sie w akwarium" mialem na mysli zwykle akwarium domowe, oczywiscie w spejalnie urzadzonym akwarium hodowlanym Berghia rozmnaza sie. Zycze powodzenia.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia polecam 3 x Lysmata seticaudata. Nie ma po nich śladu :strutin


100x50hx40 + 95l sump / aph 525, 2 x jvp-102, 30 kg LR , 29 kg LS , 4x39w + 2x24w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślimaczki dobrze się sprawują, coraz mniej apitasji na mojej skale. Z tego co zauważyłam znikają te wieksze okazy...

pozdrawiam


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich pokrzywdzonych przez Aiptasie.

Wertując niniejsze forum oraz z własnego doświadczenia stwierdzam że temat urósł do takiej rangi że należy rozpocząć krucjatę przeciwko temu szkodnikowi.

Działania w pojedynkę nie zawsze przynoszą efekt- np. brak indywidualnej operatywności, nieznajomość zachodniego języka obcego w korespondencji z zagranicznymi firmami , zbyt mała wartość zamówienia indywidualnego itp. Dlatego proponuję zawiązanie wspólnego frontu „precz z pasożytem”. Proponuję opcje do wyboru.

1-Stworzyć specjalną rubrykę pomagającą właścicielom kilerów na Aiptasie (oczywiście po wypełnieniu przez nich zadania) w znalezieniu chętnych chcących je odkupić (mających szkodniki) i wpisanych na listę oczekujących.

2-Zrobienie wspólnego dużego zamówienia na ślimaczki lub ryby zjadające Aiptsie .

(tańszy transport)

Takie zamówienie opiewające na kilkadziesiąt sztuk zachęci niejednego sprzedawcę lub importera. Ostatnio rozmawiałem z Olivierem będąc u niego w Krakowie na temat Parachaetodona ocellatusa na Aiptasie i powiedział mi że sam od ręki miałby zbyt ma dużą ilość tej rybki.

Wyjście Nr 3- Czekać i patrzeć jak szkodnik zarasta nam akwarium.

Może temat podejmie P. Przemek lub inny przedstawiciel wiodącej firmy akwarystyki morskiej.

Zapraszam do wypowiedzi.

Pozdrawiam „godeusz”


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#282085 godeusz :

Witam wszystkich pokrzywdzonych przez Aiptasie.

Wertując niniejsze forum oraz z własnego doświadczenia stwierdzam że temat urósł do takiej rangi że należy rozpocząć krucjatę przeciwko temu szkodnikowi.

Działania w pojedynkę nie zawsze przynoszą efekt- np. brak indywidualnej operatywności, nieznajomość zachodniego języka obcego w korespondencji z zagranicznymi firmami , zbyt mała wartość zamówienia indywidualnego itp. Dlatego proponuję zawiązanie wspólnego frontu &

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godeusz dobrze mówisz, a Włodek też ma rację z przenoszeniem ślimaczków. Ale skoro nie przyjdzie góra do szklanej róży :tongues

to można podrzucać skałę do zbiornika posiadacza ślimaków.

A słusznym rozwiązaniem jest zamówienie większej ilości, bądź pomoc jakiegoś sklepu.

U mnie problemu ze szklanymi różami już nie ma. Ale sam kiedyś myślałem o zakupieniu berghi i odstraszyła mnie cena, może jakbym zakupił z kimś na w spółę to bym się zdecydował.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, może warto spróbować tej Ber...coś tam.... Dobrze by było gdyby była w ofercie Reefshopu:)

Popieram zdanie kolegi @Godeusza- i podpisuję się pod petycją do naszego firmowego sklepu.

Panie Przemku daj Pan Berghię:)


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam berghie dość długo z tego co zauważyłam wszystkie małe osobniki apitasji zostały zjedzone a kilka sztuk(tych większych) zostawiły sobie na później :/ nie wiem co o tym myśleć...

Nie wiem nawet czy owe ślimaczki dalej mam w akwarium ponieważ ostatnio jednego osobnika zauważył mój mąż z miesiąc temu.

Pozdrawiam


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś w tej chwili lub je mial i może podzielić się opinia swoja oparta na obserwacji.. Jestem tuż przed kupnem ale mam spore wątpliwości tym bardziej ze nie są to tanie zwierzęta.


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś kupiłem, i widziałem je ostatni raz jak wpuściłem i to by było na tyle w temacie jeżeli chodzi o mój litraż :)


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 330l wpuscilem jednego malutkiego slimaczka. Widzialem go tylko w nocy na szybie, urosl do pokaznych rozmiarow dosyc szybko.

Aiptasia zniknela, od dluzszego czasu nie widzialem zadnej, niestety slimaczka tez juz nie widze. Jednak z wszystkich sposobow ktore probowalem ten byl najskuteczniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otarod gdzie kupujesz ślimaka? Sam szukam ale narazie nigdzie nie mogłem znaleść w PL


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies.czytałam że żyją. 6-8 miechow...najlepiej kupić.takiego 10mm....im.większy tym krotszy.zywot...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy krewetka czyszcząca moze coś im zrobić? Juz zamówiłem :)


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ślimaczek aktualnie jest na allegro.

Jest też książka o jego hodowli, ale po angielsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Ktoś ze śląska na forum je ma rozmnaża i sprzedaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłam dwa ślimaki Berghia. Jednego widziałam jeszcze przez tydzień w rogu akwarium, drugi od razu wylądował gdzieś w skale. Mam (miałam?) je około miesiąca. Aiptasii mam taką łąkę, że nawet jakby coś jadły - nie jestem w stanie tego zauważyć. Róg, w którym siedział ten jeden obserwowałam, ale nie zauważyłam ubytku aiptasii. Aktualnie jestem w trakcie usuwania największych okazów środkiem Aiptasia-X, a lada chwila w moim baniaku zamieszka Chaetodon auriga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam od kilku dni ślimaki i żadnych rezultatów nie widać. Ślimaka jednego nie widzę a drugi przemieszcza się jakis 1cm na dzień raz do przodu raz do tylu ale w miejscu gdzie nie ma aiptasi


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem 3 szt ale to było przed zmiana baniaka, po przeprowadzce nie wiem czy któryś jeszcze żyje jeśli jest prawdą że żyją tylko 10 miesięcy zakup mniejszej ilości niż 10 szt niema sensu i skuteczniejszy będzie joes juice


6808_7588.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Skuteczna tez jest nasza sól akwariowa. Sypana kilka dni prosto na ukwiały - marnieją wredy wtedy i zanikają. Testuje na swoim baniaczku. Oczywiście pisze o tych największych okazach ale inne nam raczej nie przeszkadzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.