Skocz do zawartości
fifek33

pytanie z ciekawości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem przez dłuższy czas.

Częstsze podmiany wody, były nieuniknione, ale i tak ciężko jest utrzymać NO3 i PO4 na niskim poziomie.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zasadniczo bez odpieniacza, z tym ze czasami go właczam ale naprawde od wielkiego dzwonu, w miesiacu moze z 3-4 dni... zadnych problemow z tym ze akwarium jest stare i pelne korali, ktore dzialaja jako swoisty "filtr koralowy" tak, ze nie mam problemow ani z NO3 ani PO4, podmiany 10% co 2 tyg. Poczatkujacemu akwaryscie odradzam takie eksperymenty :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akwarium gdzie niema odpieniacza warto tez zadbać o odpowiednio dużą cyrkulację wody (zwłaszcza przy powierzchni) aby ją dobrze natlenić. Brak odpieniacza wiąże się z o wiele mniejsza ilościa tlenu w wodzie a co za tym idzie niższe i mniej stabilne pH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytam z ciekawosci mam odpieniacz który chodzi 24h.

ale jak bedzie wszystko juz dojrzale i bede wiedział ze obsada kompletna to moze sie pokusze o wyłaczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#256372 fifek33 :

pytam z ciekawosci mam odpieniacz który chodzi 24h.

ale jak bedzie wszystko juz dojrzale i bede wiedział ze obsada kompletna to moze sie pokusze o wyłaczenie

A po co?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A raczej- dlaczego? Za dużo prądu zjada, za głośny? Miałem pierwsze akwarium (40 litrów) bez odpieniacza, ale tylko jeden mały gobiodon tam siedział, a Ty ryb masz raczej sporo.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem bez odpieniacza od 1 listopada 2009 do 15 kwietnia 2010.

zamiast opieniacz mialem (i mam dalej jako uzupelnienie) filtr typu ALGAESCRUBBER. bardzo ladnei wyciaga PO4 jesli dobierzesz odpowiednio powierzchnie filtracyjna, natomiast NO3 NIGDY w moim baniaku nie wyszlo poza 1mg. karmilem 2-3 kostki mrozonek dziennie i troche alg nori. z ph problemu nie ma, bo glony wyciagaja CO2 z wody i wpuszczaja O2. teraz zaloylem odpieniacz bo chce zalozyc sobie biopellety.

brak odpieniacza pozytywnie wplywa na czas trwania jedzenia dla korali w wodzie, to znaczy zarcie nie laduje w kubku odpieniacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.