Skocz do zawartości
syciu

No i nadeszła zmiana - wkońcu oczekiwane nowe akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

No w końcu się otwiera. Moja ostatnio się zamknęła i podejrzewam , że odpieniacz nie wyrabia co wiąże się z gorszymi parametrami.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o rety .... ja tez takie cudo chcę !!!!! :) Czuję się z moim 20L jak kropla w oceanie :):D :D Niesamowicie to wygląda i wielkie brawa za pracę ! :D


Przebywając z kotem w bliskiej zażyłości można się nabawić kompleksu niższości :)

nano-reef 20L kupiony-13.IX.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolejny raz :-)

dzisiaj złożyłem stojakczek - prototyp - który umieszczę w komorze przelewowej w sumpie i będzie on miał kilka zadań :-):

- na górnej półce będzie leżeć wata tapicerska do filtracji

- na środkowej będą leżeć w woreczkach purigen i chemi pure elite

- na dolnej będą leżeć kawałki połupanej skały

Tak wiec zobacze jak mi się to sprawdzi - w sumie będzie ładnie przepływać przez każde piętro - stale i równomiernie.

A tym sposobem zrobi mi się więcej miejsca w FR509 i będę mógł go w pełni wykorzystać do rowaphosu i węgla.

img00022201010222142.jpg


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z bieżących informacji to cieszę się jak dziecko bo udało mi się trafić parkę Pterapogonów i wczoraj miały okres godowy :) a dzisiaj samiec widziałem nosi ikre w paszczy, a samica pływa koło niego normalnie drżąc koło niego i jakby podgryzała go w tył. Przy karmieniu dzisiaj tylko jeden z nich podjął konsumpcje.

Jak mi się uda jutro walnąć fotkę to załączę. Ciężko są teraz widoczne bo sie ukrywają.

Jeżeli chodzi o całe akwarium to nastąpiły małe przemeblowania, doszło trochę miękasów i lekko tak jak wyżej pisałem zmodernizowałem swoja filtrację i ułożenie w sumpie. Dołożyłem też do sumpa skały - tyle ile sie udało w nim zmieścić :)

Teraz czekam za nowym cackiem od Muftiego :-) i nadal poszukuję niebieskich Zoa. Nawiasem mój ARM będzie na sprzedaż :-)


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zawieje nudą ,ale to akwarium jest :) przecudne .Ja też takie chcem i jeśli zdecyduję się na morskie(a jest to moim marzeniem ) będę się wzorowała na tym zbiorniczku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak jak pisałem kilka dni temu mam szczęśliwą rodzinkę z pełną gębą ojca rodziny :)

dsc0762.jpg

i sam ojciec

dsc074301.jpg

kilka fotek moich ulubionych korali

dsc0748n.jpg

dsc07530.jpg

dsc0754gh.jpg

dsc075501.jpg

dsc075701.jpg

dsc0759.jpg

dsc0745h.jpg

dsc0756s.jpg

dsc0758hm.jpg

prezent od Marqo

dsc0761z.jpg

i mój nadworny czyściciel - zbiera wszystko co można :)

dsc0764.jpg

I fotka całości po małych przekładankach :)

dsc0774k.jpg


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

REWELACYJNE Ricordee i zoa. Szykuj dla mnie szczepki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w końcu zaprzęgłem do pracy Doser One :)

Dawkuje po 1 ml dziennie preparaty i robiłem to ręcznie ale w końcu jak mam sprzęt to niech robi za mnie :)

Jedno co jest dziwne w nim to to że nie można wyłączyć dawkowania dwa razy dziennie i że każda z pomp działa co pełna godzinę więc kalibracja trochę mi zajęła :-). Dawka jest 1 ml dziennie wiec przy kalibracji ustawiłem czas działania pomp tak, że podają dwa razy dziennie po 0,5 ml.

dsc0777z.jpg


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek - dwie krewetki dzisiaj nosiły brzuchy pełne zielonych kulek a właśnie teraz wieczorem mam pełne akwarium miniaturowych krewetek :waving

img00113201012161750.jpg


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam znowu :-)

Dzisiaj dzięki informacji Rafała i Amnora (wielkie dzięki) wypowiedziałem walkę małym rozgwiazdom - zakupiłem w AM Hymenocera Picta - krewetka Arlekin. Mam nadzieje że sobie poradzi bo tych gnid jest pełna i chodzą mi po zoa :-(.

dsc0789m.jpg

Korzystając z okazji przebywania w sklepie zakupiłem jeszcze jednego wojownika - Pterosynchiropus picturatus - mam mnóstwo też kiełż i wirków i innych pływających robaków :-)

Po wpuszczeniu rybki do akwarium karmiłem ryby i mandaryn chętnie wcinał mrożonki i do tego jest bardzo towarzyski, ciekawski i co chwile coś wszędzie podskubuje.

dsc0781yo.jpg

Teraz mam jeszcze pytanie - jako że w związku z zakupieniem krewetki na rozgwiazdy jutro oddaje do sklepu moje pisakowe żeby im nic nie zrobiła i zakupiłem w ich miejsce dzisiaj babkę - Valenciennea strigata (nie udało mi się jej jeszcze pstryknąć fotki) - potrzebuje zwierzaka co by mi przekopywał piasek - a ona to robi całkiem fajnie - ale do sedna sprawy - wpuściłem ją do zbiornika, pływała i czasami bardzo nerwowo próbowała wydostać się ze zbiornika po czym wskoczyła do komina - chciałem ją wyjąć i poszedłem po siatkę jak wróciłem już jej w kominie nie było, za akwarium jej nie ma i teraz pytanie - albo wróciła do akwy (ale juz jej nie widziałem do teraz) albo czy komuś się zdarzyło aby ryba do rewizji wskoczyła?

Pterapogon nadal nosi ikrę w paszczy a widzę że kolejne dwie krewetki noszą jaja w sobie :-) - mocno trzymam kciuki za pterapogony - może się coś uda.

W tygodniu przebudowałem trochę system filtracji tzn. filtr FR poszedł do zbiornika na dolewkę a w miejsce jego i uporządkowanych pozostałych rzeczy do sumpa trafiło jeszcze dodatkowe 5 kg skały.


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium piękne, co dozujesz prócz jodu?


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Syciu u mnie kiedyś błazenek znalazł się w sumpie a jak się tam dostał to nie mam pojęcia :]


140l SHALLOW TANK :p 100x55 28h, Vortech MP10 es, Oswietlenie led 80w (*** loccutus),odpieniacz Deltec MCE300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje błazny regularnie wskakują do panela , już się nauczyły same wychodzić :)


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#309157 LUK4344 :

Akwarium piękne, co dozujesz prócz jodu?

dozuje jak zauważyłeś jod, stront i coś takiego jak Brightwell Aquatics Liquid Reef

U mnie garbiki wskakiwały do komina ale tutaj mnie zastanawia czy babka mogła wskoczyć do rewizji heheh bo ni ma jej :-( - no chyba że wróciła do zbiornika sama przez tą chwilę i teraz siedzi w ukryciu - w sumie moja cryptocentus cintus prawie 2 tygodnie się nie pojawiała - a byłem już przekonany że babka martwa a tu proszę pojawiła mi się nagle :-)


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś szczęście, że nie wpuściłeś krewetki w porze karmienia. U Rafała Pokolce zabrały się za nią zanim spadła na dno. Na szczęście chyba udało jej się czmychnąć. Teraz musi tylko wyhodować kilka nowych odnóży i będzie mogła wyruszyć na polowanie na rozgwiazdy. :)

Babka pewnie się zestresowała i schowała gdzieś w kominie. Jak mi kiedyś Doktorek wskoczył do komina, to były okresy że go nie mogłem tam wypatrzyć. Poczekaj kiedy zacznie pływać przy powierzchni i wyjmij grzebień. Powinna sama wrócić do baniaka.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj krewetka chyba w końcu ustaliła gdzie będzie jej lokum bo już skryła się w narożniku skały, ale nadal nie poluje na spora populacje małych rozgwiazd, a piaskowe dzisiaj odwiozłem do sklepu i są bezpieczne :-) a przy okazji bycia w sklepie trafiły do akwarium jeszcze ślimaki kopiące w piasku i trochę jeszcze skały do sumpa.

Jeszcze brakująca fotka zguby z wczoraj:

img00122201012231222.jpg

W związku z tym że mam pięknie biały piasek to jestem zmuszony trochę przemeblować dół akwarium a dokładnie korale stojące na piasku ponieważ babka trochę sypie po nich piaskiem - nie jest to spora ilość ale nie wiem na ile one to lubią.


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się pochwalić że dzisiaj w końcu pojawiły się małe pterapogony, ale udało mi się odłowić niestety tylko dwa i teraz siedzą w akwarium w osobnym pudełku. Samiec dzisiaj wieczorem wypluł małe stadko około 10 sztuk ale są na tyle małe że pęd wody je rozrzucił po całym akwarium i w pośpiechu udało mi się tylko jak napisałem dwa złapać - nie wiem czy reszta siedzi w skałach i koralach czy zostały skonsumowane :waving

Jak dam radę jutro wrzucę zdjęcia małych :waving

Po równych 4 tygodniach samiec w końcu dzisiaj coś zjadł - po wypluciu od razu przygotowałem ucztę jemu :clowning - zjadł chyba z apetytem :-)

Mała aktualizacja - właśnie dołączył trzeci maluch :-) - siedział w kominie i dołączył do dwóch pozostałych - może rano jeszcze jakieś się znajdą :-)


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@syciu, no i pięknie, brawo! przy n-tym wypuszczeniu dojdziesz do perfekcji i wyłapiesz więcej :clowning

a i sprawdź komin i sump, bo może cyrkulacja je szybko "zdmuchnęła" i tam skończyły, a nie w paszczach innych.

trzymam kciuki i czekamy na fotki!

:waving


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to udało mi się dzisiaj maluchom pstryknąć fotki :-)

dsc0851n.jpg

dsc0860y.jpg

dsc0864y.jpg

Mam wrażenie jakby z godziny na godzinę się zmieniały :-)


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje:kapelusz

Wrażenie co do zmieniania sie maluchów z godziny na godzine masz dobre bo gnojki szybko rosną i mają niesamowity apetyt.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo !!! są po prostu urocze!

:D:):)

ps. ja bym wstawiła malucha do avatara :D


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po krótkim czasie krótkie informacje. Wczoraj zrobiłem testy wody, wyniki poniżej. Co do małych pterapogonów to niestety się nie uchowały :-( ale będę teraz próbował ponieważ samiec znowu od dzisiaj nosi ikrę :-)

Kotnik zakupiony więc spróbuje teraz inaczej podejść do tego tematu. Jak to się mówi - człowiek całe życie się uczy :)

No3 - 30

No2 - 0,1

Nh4 - 0,1

Ph - 7,7

Po4 - 0,03

Kh - 6

Ca - 425

Mg - 1440

ORP - 408

Zasolenie - 1023

Ze zwierzaków przybyła tylko szczepka niebieska Caulastrei i kilka Discosom (dzięki Marqo).

Udało mi się też złapać jedną z dwóch babek (Valenciennea strigata) i trafiła do nowego domku a ja mam w końcu mniej sianego piachu po całym akwarium :waving.


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po kilku dniach mała aktualizacja i małe zakupu po dostawie w AM :-).

Doszła nowa Euphyllia paradivisa i rurówka Sabellastarte magnifica.

Jedno co zmieniłem to od paru dni mam wyżej lampę od lustra wody - zawsze miałem gdzieś ok 3-4 cm od wody a teraz mam 10-12 cm i jakby lepiej doświetlało się szkiełko :-)

Euphyllia paradivisa

nowyz.jpg

I reszta :-)

dsc0905g.jpg

dsc0906h.jpg

dsc0908b.jpg

dsc0909e.jpg

dsc0910q.jpg

dsc0912u.jpg

dsc0913a.jpg

dsc0914m.jpg

dsc0916j.jpg

dsc0917b.jpg

dsc0922t.jpg

dsc0923i.jpg

dsc0924z.jpg

dsc0925y.jpg

dsc0936g.jpg

Tata Pterapogon znowu nosi ikrę i znalazł sobie lokum pod skałką w cieniu Xeni :-)

pterap.jpg

No i rzut oka na całość :-)

caloscd.jpg


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie, bujnie, kolorowo. :) Gratulacje - świetny baniak!:)

Jak będę w okolicy, to muszę wpaść i zobaczyć jak wygląda teraz na żywo.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję i zapraszam na kawuchę.

Aczkolwiek Twoje dzieło jest dla mnie ideałem :) i czytam od deski do deski.


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.