Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Nocne rozmowy o rafie

Rekomendowane odpowiedzi

Co jakiś czas ktoś rzuca hasło, że coś jest nie tak z forum, lub czegoś mu brakuje. Wiadomo, każdy moze miec gorszy dzień. Przeglądam tematy z dzisiaj i sam czuję jakiś niedosyt. No ale zamiast napisać, że coś jest nie tak z forum, muszę spojrzeć na siebie. Stworzyłem jeden merytoryczny temat, a w nim post moj z zapytaniem, a tak to mało rzeczy w tematach stricte morskich ... Mam nadzieję, że w końcu Łapa zarobi miliony i wyłoży je na morszczyzne :) Mam nadzieję, że nadchodzące dni przyniosą więcej merytorycznych zagwozdek. Pozdro!

Mam tez nadzieje, ze wezmiecie udzial w pierwszej edycji ToTM lub zglosicie znajomego. Bardzo jestem ciekaw tej zabawy.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luftcik o TOTM pisze sie na FB a nie tutaj :whistle: wiec ciezko powiedziec jaka to przyjme forme :question:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myśle właśnie że coś źle robie bo ten milliput mi niestety nie trzyma w wodzie. Po jakim czasie powinien stwardnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polski ToTM to dobry pomysl. Jest troche osob, ktore maja czym sie pochwalic i zasluguja na uznanie. Zastanawiam sie tylko czy co miesiac nie jest za czesto? Moge spokojnie wytypowac 7-8 baniakow bez zastanawiania sie, ktore zasluguja na ToTM ale zeby przez 2-3 lata wytypowac 24-36 to juz moze nie byc latwo... Obym sie mylil. :)

A jesli chodzi o tematy na forum to moze w ramach urozmaicenia dyskusji moznaby pozapraszac jakis "zewnetrznych" gosci? Moze jakiegos biologa, fotografa, chemika, weterynarza ryb? Tak strzelam troche ale byloby na pewno ciekawie i merytorycznie.

Chcialem jeszcze cos o Najmanie napisac ale brak slow... slabo bedzie sie czul jak rano wstanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luftcik o TOTM pisze sie na FB a nie tutaj :whistle: wiec ciezko powiedziec jaka to przyjme forme :question:

niestety na FB sie nie udzielam w sprawach NR, a jedynie tutaj, gdzie wszyscy są.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie, jakby Moja nie miala konta to tez bym nie wiedzial. Juz w czoraj czy przedwczoraj mial byc temat na NR.

Moze przez TOTM zacznie sie akwarystyka dlugo dystansowa.

Czlek slepnie juz calkiem. Mamy nowy dzial :unworthy:

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na FB była tylko "zajawka" - a poślizg dwudniowy wynikł z... po prostu czekałem na zgodę członków "komisji".

ToTM ma swój dział żeby się nie pogubiło to wszystko....... mam nadzieje że się przyjmie.

Obaczymy... może coś się dołoży do forum żeby to ładniej prezentować...

Kuba - masz rację, też bałem się czy damy radę co miesiąc, ale ryzyk-fizyk. Jeśli nie damy rady to zmienimy na ToTQ :ice:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tam Nejman, ja nie zdążyłem zobaczyć bo cały dzień mam nos w akwarium-dziś zamieszkał tam wyjątkowo soczyście ubarwiony białobrody :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to powodzenia :) Dobranoc!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak śpicie :-)


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak śpicie :-)

ja śpie fantastycznie...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CNCRob , a co tam nowego u Ciebie w akwarium ? rośnie ? fotka jakaś mile widziana !

ps.to tak z tęsknoty... ;)


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale milo sie to oglada :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto z Was ogladal dzisiaj olimpiade, zaskoczyl mnie srebrny medal zaraz z poczatku dnia, jeden z pierwszych medali, super :unworthy:


5107_5150.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie podlaczylem sumpa :-D to byl dlugi ale dobry dzien :-) dobranoc wszysykim :-)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pucek

Chciał bym siedzieć o tej porze nad oceanem ;/

ocnu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja właśnie skończylem ogladać 17 sezon Top Gear. Przy tym skończyłem 4 piwko i chyba idę spać... Tu już nic się nie dzieje :):sleeping:

Edytowane przez draco1984 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja właśnie skończylem ogladać 17 sezon Top Gear. Przy tym skończyłem 4 piwko i chyba idę spać... Tu już nic się nie dzieje :):sleeping:

Witam

Jak to nic właśnie przeglądam forum :harhar:

Pozdrawiam

Robert


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D ja już tylko odświeżam temat ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak to nic właśnie przeglądam forum :harhar:

Pozdrawiam

Robert

A swoją drogą, przyjemna relacja z powstania zbiornika :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą, przyjemna relacja z powstania zbiornika :).

A podziękować podziękować tylko dosyć dawno nie aktualizowana muszę nadgonić. :yes


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wita

1.22 w Polsce i tylko Anglicy aktywni buszują po forum :evil:


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.