Skocz do zawartości
michu23

Problem z RO- rozwiązanie?

Rekomendowane odpowiedzi

witam! Odpaliłem swój filterek 17.04, codziennie napełniając banke na dolewke ok 5 litrow. dzisiaj mamy siedemnasty wiec minal rowno miesiac. Dodatkowo poszlo 150 litrow na napelnienie akwariu gdy robilem przenosiny ze starego baniaka. Dzisiaj TDS reczny pokazuje mi 001, wode w kranie od poczatku jakies 170, po RO 007 a po DI bylo O. Mozliwe to aby po tak malej ilosci wody byl taki wynik? w miesiac? Wiem ze woda wodzie nierowna, zanieczyszczenia itd. ale troche sie zdziwilem. Uzywam zywicy MB20. Jak to wyglada u Was? Wymienic zywice czy prefiltry? Czy wszystko razem? Dzieki!


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak wspominałeś woda wodzie nie równa. u siebie przyjmuję 1L żywicy na 1000L RO, a że filtr DI mam na 2L, więc...

przy okazji wymiany żywicy, zawsze wymieniam prefiltry i węgiel. nigdy mój TDS, po DI, nie pokazał więcej niż 000, ale trzymam się przyjętej opcji tj. 1L żywicy na 1000L RO.

:)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często po samym RO wynik waha się w granicach od 000 (tak jest perfekt) do 012. Oczywiście można kombinować i uparcie dożyć do 000 po samym RO. Ale właśnie po to stosujemy DI żeby zejść do 000.

U mnie na dzień dobry woda ma 350, po RO ma 003 no a po DI 000.

#260116 michu23 :

Wymienic zywice czy prefiltry? Czy wszystko razem? Dzieki!

No tutaj pamiętaj też o membranie :) bo i ona często potrafi numer wywinąć, ale u Ciebie nic nie wskazuje żeby to była wina membrany.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nika,czy jesli zalorzmy nie korzystasz z filterka przez tydzien czasu-to nawet wowczas po uruchomieniu TDS pierwszych sekundach pokazuje juz same 000?,wiadomo iz przez ten czas filter z zywica zawiera w danym tygodniu jakies tam resztki "zastalej" wody wewnatrz filtra podejrzewam zachodza tam na pewno jakies procesy chemiczne wcale dla nas nieporzadane-zalorzmy u mnie jesli wymienie zywice pokazuje natychmist 000-ale po pierwszym badz drugim tygodniu i po tygodniowym "POSTOJU" pierwsza sekunda tds wskazuje 001[po zywicy],po okolo pol minuty wartosc spada do 000-czy to oznacza iz ja mam cos nie tak z zywica-czy raczej cos nie tak jest z samym pojemnikiem na zywice?


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grzegorz.p, u mnie RO/DI nie odpoczywa przez tydzień :) zazyczaj co drugi dzień coś tam sobie leję.

Ale zawsze, po odkręceniu, pierwszą butelkę 5 L wylewam do kwiatków. mój TDS, przy takim korzystaniu, nawet gdy odkręcę po dwóch dniach, pokazuje 000. ale ja mu z kolei aż tak nie wierzę :), dlatego wymieniam żywicę tak jak mi polecono. a przy okazji, jak już mam rozkręcać DI to i filtry i węgiel zmieniam.

nie wiem, czy tygodniowy przestój w korzystaniu z RO/DI to dobry pomysł... zawsze jednak, po ponownym nalewaniu, należy zlać pierwsze litry poza zbiornik, więc ma prawo początkowo pokazać ciut więcej niż 000.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem jest opcja,ze woda leci bokiem żywicy.Chyba w Milówce na zlocie SławomirDryl opisywał,ze przed dokręceniem na dno DI daje kawałek wężyka silikonowego i wtedy jest mocno dociśnięty do uszczelki filtr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@inmar, masz rację. do momentu gdy miałam typową "puszkę" do żywicy, też podkładałam wężyk na dno. teraz mam odrębny 2L filtr DI, a o szczelność zadbał Skiba :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim za pomoc!


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest jeszcze taka ciekawa sprawa z TDSem ze jak go zanurzę w wodzie tylko końcówki elektrod to mam 000 a jak zanurzę aż po po taką dziurkę to mam 001. Obliczyłem że puściłem ok. 600 litrów wody z dużym zapasem... więc coś mi i tak nie pasuje, a filtr jest uruchamiany codziennie.


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to moze byc rozwiazanie problemu? peknieta uszczelka? wymienilem uszczelka i niby mam 000 :clapping sprawdzam caly czas i chyba to jest to...

679-uszczelka1.jpg

679-uszczelka2.jpg

Znalazłem to przy wymianie żywicy...


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.