Skocz do zawartości
Snakecharner

Żywa skała - Deep Water Live Rock

Rekomendowane odpowiedzi

#260411 Przemek :

Natan - Dlatego proszę odpuść sobie swoje gdybania i domysły - tym bardziej że piszesz o czymś czego nie widziałeś, a Twój znajomy który KUPIŁ u nas skałę WYRZUCIŁ ją na śmietnik - i nawet o tym nie napisał do nas .. Dziwne...

wybacz proszę, ale czy ty przypadkiem nie masz nic wspólnego ze sklepem Acropora??? To pytanie retoryczne.

Pisze o czymś co widziałem i nie tylko ja widziałem, kiedyś ta osoba się tu wypowiedziała na temat tej skały.

Dokładnie jak to ta co kupił Łukasz to niezła tragedia lepiej było kamieni nazbierać , ale tak to jest jak się coś zamawia a nie widzi się tego

Być może zostały mu jeszcze jakieś kawałki tej skały, chętnie zrobię zdjęcia jak będę następnym razem w Lublinie i mogę Ci podesłać fotki tego co dostał.

ze sklepem Acropora mam tyle samo wspólnego co i z Twoim - jestem jego klientem.

tak samo jestem klientem eRybki i AM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TDS - kranówka pokazuje mi jedyne 054 - mam 1 ujęcie płynące z gór.

Wymieniam tak często - pomimo TDS - pokazuje 000 , bo wszyscy piszą że przyczyną może być właśnie to , sprawdzam wszystko co jest możliwe.

Skoczekpl -

Ale paśnik dla pokolców

o dziwo nie rusza tego ani dollabela , ani naso , hepatus też tego nie tknie.


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do skały tej Deep Water, na forum już były informacje o jej wyglądzie. Nawet sam Przemek o niej się wypowiadał:

http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=206043#206043

I wtedy po zakupie dowiedziałem się że jest jak jest.

Tyle ze to był sierpień a ja kupiłem (zamówiłem w czerwcu)

I uwierz mi że nie znajdziesz wcześniej żadnej informacji na temat tej skały.

Czytam , może to już choroba , ale czytam WSZYSTKIE tematy :-)

a jeszcze to bo nie doczytałem

'Aha, czy to jest na całym akwarium czy tylko miejscowo ? Możesz podkleić fotkę całego baniaka ? "

Fotkę baniak trochę wstyd pokazywać. Ale skała jest cała porośnięta glonami za wyłącznie i tu Ciekawostka dostałem 2 kawałki skały z zoa która jest porośnięta glonami wapiennymi i tego glon się nie czepia.

Znalazłem jeszcze taka fotkę

IMG_9461.jpg


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat, gdyż znam ten baniak od jego zalania. Jedyne co mogę powiedzieć, to szkoda wydanych pln. Bo patrząc na inne baniaki założone na innej skale po tym czasie nie powinno być śladów po glonach, a uwierzcie mi te glony są dosłownie wszędzie, poza kawałkami innej skały, o których Konrad wspominał. Wg mnie z tą skałą jest coś nie tak.


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie wygląda ta skała :)

@bigwalker jakiś sklep netowy masz? prosze o linka na priv :) Widze że zostałeś klubowiczem :) witaj po jasnej stronie mocy :)


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę mały odzew jak na sprzedaż 1,5 tony :-)

A z drugiej strony to pogratulować sprzedaży. 07.04.2010 napisałeś że sprzedałeś 700 kg , dzisiaj 18.08.2010 już 1,5 tony. 800 kg w miesiąc. Tylko pogratulować.

Ale ogólnie widzę że przyjąłeś to na klatę , i tematu nie ma.

Gratulacje i powodzenia w sprzedaży.


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez palnowalem zalac baniak na tej skale ale po wielu konsultacjach zrezygnowalem z niej na rzecz zywej,tak jak woker napisal lepiej kupic z dzialajcego baniaka i ewentualnie dokupic swiezej,ta deep jest duzo ciezsza i mniej porowata bo z wiekszej glebokosci jest wydobywana,co za tym idzie mniej natleniona i pewnie wiecej badziewia ma w srodku ale to moje zdnaie.

ale ogrod masz jak cholera,wywal ta skale bo nic z niej nie bedzie

pozdrawiam i zycze powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce tu nikomu słodzić czy robić sobie wrogów, ale kolego Snakecharner. Jeśli piszesz że z założeniem akwarium zwlekałeś 4 lata bo nie było kasy to ok, ale pisząc dalej że przez te 4 lata czytałeś ile się da i co się da. To musiałeś gdzieś trafić na hasła " ... na skale nie oszczędzaj... , ... kupuj lekką porowatą... , ... bezpieczniejsza ta z działającego zbiornika niż fracht... itp." Nie wiem jak wyglądał zakup u Przemka, czy zadawałeś pytania na temat skały czy nie, ale czego oczekiwać po sprzedawcy jak ma klienta który wiec co chce kupić.


Akwarium 120 * 40 * 50 h

Oświetlenie BP EX+ 120 W

Cyrkulacjia Hydor - Koralia 4 (2 szt.) 4600 l/h

Odpieniacz Deltec AP 600

Obieg AM OR 3500 l/h

Start niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#260528 Snakecharner :

trochę mały odzew jak na sprzedaż 1,5 tony :-)

A z drugiej strony to pogratulować sprzedaży. 07.04.2010 napisałeś że sprzedałeś 700 kg , dzisiaj 18.08.2010 już 1,5 tony. 800 kg w miesiąc. Tylko pogratulować.

Gratulacje i powodzenia w sprzedaży.

Nie chciałbym być zrozumiany źle, ale:

- skały sprzedajemy około 4 ton rocznie.

- zgadza się - sprzedaliśmy tej skały 1.5 tony od kiedy została po raz pierwszy sprowadzona - a nie 1.5 tony z ostatniej dostawy. Wydawało mi się że jest to jasne, ale być może byłem nie precyzyjny.

- nie widzę problemu ze sprzedażą ilości 800 kg w miesiąc - w ostatniej dostawie 31 marca sprowadziliśmy 1.5 tony skały, zostało ok. 200kg - to ponad 1300kg w ciągu 6 tygodni. Cóż w tym takiego niezwykłego?

Ale ogólnie widzę że przyjąłeś to na klatę , i tematu nie ma.

Naprawdę, nie chciałbym być zrozumiany niewłaściwie - ale proszę napisz, co wg Ciebie jako sklep powinniśmy zrobić skoro nasze stanowisko jest takie a nie inne? Może to kwestia parametrów w Twojej wodzie, może na początku coś było nie tak? Nie wiem.. Czy nie uważasz, ze gdyby była to kwestia "złej skały" - to podobny efekt wystąpiłby u WSZYSTKICH kupujących - także u tej osoby która już tu w tym wątku napisała?

I czy uważasz, że gdyby "towar był trefny" - to sam proponowałbym Ci założyć wątek na forum - licząc na co? Na to że osoby które się "nadziały" nie napiszą nic w tym temacie? Gdzie tu sens?...

Jak widzę glony są również na Twojej tylnej szybie - czyli na "dobrych" kawałkach skały nie rosną, a na szybach rosną?

Wg mnie - to coś musi być nie tak z wodą/światłem/czymś jeszcze(cyrkulacja, lane preparaty, etc)..

Wklej fotkę całego akwarium - nie rozumiem tu tłuamczenia że coś nie wygląda ładnie - skoro mas ztaki glon, to chyba już gorzej być nie może - a pozwoli to ona ocenę tego co w akwarium jest - i jak wyglądają stwory w tym zbiorniku.

pzodrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie troszeczkę głupie podejście do tematu nikt nie jest dzieckiem i każdy wie co kupuje, a że umoczyłeś no to hmmm już Twój problem tak to w życiu bywa... Ja też nie raz kupiłem jakieś dziadostwo i później żałowałem, ale nie winię za to sklepu gdzie to kupiłem tylko swoją pazerność i chęć "oszczędności" bo wtopiłem tak na wielu częściach samochodowych, ale no trudno takie jest życie nie ma co szukać winnych dookoła wystarczy spojrzeć w lustro i uderzyć się w pierś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje wziac sie za ta skale. Gdzies spajdi pisał jak oczyscis skale tak zeby wszystko co na niej jest zdechlo lacznie z glonami koralami itp. Silna cyrkulacja calkowite zaciemnienie i tak przez jakis czas gdzies to bylo na necie nie moge teraz znalezc. Baniak stawiac za jakis czas od nowa jak glony wyjda znowu to skala do ogrodka na skalniak. Pozdro


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krotki

Nie chce tu nikomu słodzić czy robić sobie wrogów, ale kolego Snakecharner. Jeśli piszesz że z założeniem akwarium zwlekałeś 4 lata bo nie było kasy to ok, ale pisząc dalej że przez te 4 lata czytałeś ile się da i co się da. To musiałeś gdzieś trafić na hasła " ... na skale nie oszczędzaj... , ... kupuj lekką porowatą... , ... bezpieczniejsza ta z działającego zbiornika niż fracht... itp."

Ale oczywiście że się spotkałem , dzwoniąc do Przemka uzyskałem informacje że jest to po prostu skała wydobywana z większej głębokości i niczym się nie rożni od zwykłej. Nie ma po prostu na niej ładnego bogatego życia .(Szkoda że nie było to poprzez e-mail) Bo uwierzcie że jeśli bym wiedział że teoretycznie 50 kg Indonezja i 70 kg Deep to objętościowo tyle samo to bym wybrał Indonezja.

Możecie wieżyc albo nie ale nigdy nie widziałem akwarium morskiego dopiero jak założyłem to widziałem u Siebie :-)

Wiec dla mnie skała która przyszła była zwykła skałą. Dopiero jak u innych zobaczyłem jak wygląda to zauważyłem różnice.

Nie wiem jak wyglądał zakup u Przemka, czy zadawałeś pytania na temat skały czy nie, ale czego oczekiwać po sprzedawcy jak ma klienta który wiec co chce kupić.

Czego oczekiwać przede wszystkim pomocy.

Jeśli otrzymałem informacje że nie ma różnicy , to po co przepłacać.


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym być zrozumiany źle, ale:

- skały sprzedajemy około 4 ton rocznie.

- zgadza się - sprzedaliśmy tej skały 1.5 tony od kiedy została po raz pierwszy sprowadzona - a nie 1.5 tony z ostatniej dostawy. Wydawało mi się że jest to jasne, ale być może byłem nie precyzyjny.

- nie widzę problemu ze sprzedażą ilości 800 kg w miesiąc - w ostatniej dostawie 31 marca sprowadziliśmy 1.5 tony skały, zostało ok. 200kg - to ponad 1300kg w ciągu 6 tygodni. Cóż w tym takiego niezwykłego?

w sumie nie moja sprawa :-) wiec ten temat uważam za zamknięty .

Ale ogólnie widzę że przyjąłeś to na klatę , i tematu nie ma.

Naprawdę, nie chciałbym być zrozumiany niewłaściwie - ale proszę napisz, co wg Ciebie jako sklep powinniśmy zrobić skoro nasze stanowisko jest takie a nie inne? Może to kwestia parametrów w Twojej wodzie, może na początku coś było nie tak? Nie wiem.. Czy nie uważasz, ze gdyby była to kwestia "złej skały" - to podobny efekt wystąpiłby u WSZYSTKICH kupujących - także u tej osoby która już tu w tym wątku napisała?

I czy uważasz, że gdyby "towar był trefny" - to sam proponowałbym Ci założyć wątek na forum - licząc na co? Na to że osoby które się "nadziały" nie napiszą nic w tym temacie? Gdzie tu sens?..

Napisze tylko krótko , mam pretensje Do Ciebie tylko o to że powiedziałeś że lepiej kupić skalę powiedzmy 50/50 ze skała z indonezji. Zobacz to byłaby tylko różnica 350 zł wiec groszowe sprawy przy całościowym założeniu akwarium.

Sam wcześniej napisałeś że nikomu nie proponowałeś użycia skały jako 100 % filtracji.

Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia ze skała , i pomimo że dużo czytam nie wszystko da się wyłapać.

Jak widzę glony są również na Twojej tylnej szybie - czyli na "dobrych" kawałkach skały nie rosną, a na szybach rosną?

Wg mnie - to coś musi być nie tak z wodą/światłem/czymś jeszcze(cyrkulacja, lane preparaty, etc)..

Wklej fotkę całego akwarium - nie rozumiem tu tłuamczenia że coś nie wygląda ładnie - skoro mas ztaki glon, to chyba już gorzej być nie może - a pozwoli to ona ocenę tego co w akwarium jest - i jak wyglądają stwory w tym zbiorniku.

Chciałem uniknąć pokazywania (chwalenia się ślicznym akwarium :-) ) Postaram się wieczorem zrobić zdjęcie i wstawić całość.

Co do parametrów, przerabiałem wszystko przerabiałem już wszystko .

Nie piszę również że jestem jakimś znawcą. Bo moja wiedza jest tylko teoretyczna , to co udało mi się wyczytać na forum. Może i nie mam racji że to wina skały , czyli małej filtracji po przez zbitą skalę.

Ale już wszystko sprawdzałem od oświetlenia , cyrkulacji , po przez testy , ryby , itp.


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To o czym Ryzio wspomniał to tzw. "cooking live rock" polega to na tym, że skałę ładujemy do KOMPLETNIE zaciemnionego zbiornika w którym utrzymujemy temperaturę taką jak w akwarium czyli ok. 25 stopni w zbiorniku tym musi być MOCNA cyrkulacja tak tą skałę trzymamy ok. 2 miesiące kompletnie zaciemnioną robiąc 100% podmiany wody co ok. 2 tygodnie i mieszamy i "wytrząsamy" ręcznie kawałki skałek co kilka dni tak. Metody nie stosowałem wyczytane na RC prawdopodobnie tak przygotowana skała jest świetnym medium filtracyjnym wolnym od plag... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chyba nie sądzicie ze kolega wykona taki zabieg na skale i bedzie wymienial 800l wody co 2tygodnie! Hehe

Zreszta i tak niewiadomo czy po takim restarcie akwa zakonczy dojzewanie.

Niestety według mnie czeka Cie restart baniaka na pieknej odgazowanej wolnej od plag żywej skale.


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddaj komus życie na przetrzymanie i zajmj sie tą skala. Przypuszczam ze 70 kg(nie pamietam dokladnie ile tam tej skaly miales) zmiesci sie w beczce 200l mocna cyrkulacja zero swiatla i moze cos z tej skaly jescze bedzie.


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak nie ryzykowal,proces dlugi i na 100% nie wiadomo czy cos jednak w tej skale nie zostanie i w pozniejszym czsie nie wywali do baniaka,wiem ze to jest kasa dla jednych mniejsza dle niektorych duza ale dobra skala to podstawa sukcesow w akwarystyce morskiej wiec ja bym nie ryzykowal ale to moje zdanie a ty zrobisz jak uwazasz.

pozdrawiam grzes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykuje i zrobię jeszcze jeden manewr. Podniosę kh do 15 , podobno glony w tak wysokim kh nie przeżyją .

Jeśli to nic nie pomoże to nic innego mi nie pozostaje jak tylko wymiana.


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#260746 Snakecharner :

Zaryzykuje i zrobię jeszcze jeden manewr. Podniosę kh do 15 , podobno glony w tak wysokim kh nie przeżyją .

Jeśli to nic nie pomoże to nic innego mi nie pozostaje jak tylko wymiana.

Moja uwaga jeszcze. Nie rób na razie podmian bo wiem że używasz soli TM a ona jest na tyle bogata że jest pewnie pożywką dla glonów.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie parę dni :) a tu taka ciekawa dyskusja.. a teraz zastanawiam się czy lepiej dać żywą skałę bezpośrednio z frachtu czy np namoczyć ją w RO na 5 minut ?


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#260769 slawomirdyl :

... a teraz zastanawiam się czy lepiej dać żywą skałę bezpośrednio z frachtu czy np namoczyć ją w RO na 5 minut ?

a w jakim celu wkładać LR do RO?

i dlaczego na 5 minut?

:)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby zabić wszystko co żywe ........


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie .

Wziąłem szczoteczkę do zębów :-) i zacząłem czyścić w jednym miejscu tą skałę aby przypomnieć sobie jak wygląda.

I teraz pytanie , wiem że skała jest ze szkieletów korali , ale czy to normalne że się tak łatwo ściera na proszek , i powstają tak jakby drobinki piasku.

I drugie pytanie czy jest sposób na sprawdzenie autentyczności skały.

ps. Przemek nie chcę udowadniać że tak nie jest , ale szukam przyczyny .


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#260777 SkoczekPL :

żeby zabić wszystko co żywe ........

Właśnie dlatego się zastanawiam bo byłem świadkiem w jednym ze sklepów. Wchodzę do sklepu a pracownik wkłada żywą skałę do akwarium, jak mi powiedział do odgazowania, za 5 minut przychodzi młody chłopak i chce zakupić żywą skałę na co pracownik odpowiada że mamy pierwszy gatunek prosto z tzw "antarktydy" wyjmuje z tego zbiornika i pakuje kilka kg, a gościu wychodzi zadowolony że kupił LR. Nie odezwałem się, wszak nie będę komuś robił przykrości mam miękie serce..........


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.