Skocz do zawartości
Snakecharner

Żywa skała - Deep Water Live Rock

Rekomendowane odpowiedzi

ja Ci wiele nie doradzę,

ale realne by parametry od samego początku (zwłaszcza) były zerowe ? no3 i po4 ? mierzyłeś wodę tylko swoimi testami, czy mierzył ktoś te parametry oprócz Ciebie ? np. innymi testami ?

to tak jakby cykl azotowy albo trwał przekrótko, albo wcale...

jakie masz dokładnie świetlówki - tzn: barwa i jak długo świecą nad akwarium - kupione jako nowe i świecą od 11miesięcy, czy np. od 3ech, czy np. używane od 17miesięcy ?

światło słoneczne - pada na akwarium czy nie ?


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#261782 spirou :

ja Ci wiele nie doradzę,

ale realne by parametry od samego początku (zwłaszcza) były zerowe ? no3 i po4 ? mierzyłeś wodę tylko swoimi testami, czy mierzył ktoś te parametry oprócz Ciebie ? np. innymi testami ?

to tak jakby cykl azotowy albo trwał przekrótko, albo wcale...

jakie masz dokładnie świetlówki - tzn: barwa i jak długo świecą nad akwarium - kupione jako nowe i świecą od 11miesięcy, czy np. od 3ech, czy np. używane od 17miesięcy ?

światło słoneczne - pada na akwarium czy nie ?

Parametry były sprawdzane również innymi testami , ale tylko salifertem/

Na zbiornik nie pada światło słoneczne , świetlówki były kupione nówki.

50/50 ATI Aqua Blue ATI Aqua Blue plus

jedna świetlówka o barwie 10 Reef White AM ostatnio wymieniona na blue special.

Czas świecenia skrócony od 10;00 do 21;30


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Snakecharner :

Parametry były sprawdzane również innymi testami , ale tylko salifertem/

Zmierz je jakims spektrometrem....moze Hanka. Takie testy jak Salifert nie pokaza ci realnie sytuacji. Zwlaszcza PO4.

Ja bym nawet poszedl do jakiegos pobliskiego sklepu i zaplacil za test.... (zreszta robie to regularnie). Roznica w wynikach miedzy salifertem a taka Hanna jest kolosalna!!!! Mozesz sie mocno zdziwic co masz w wodzie...

pzdr

Zbyszek


Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto na dolnym śląsku ma hanke. Chętnie wpadnę na pomiary. Z browarkiem ;-)


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc , drążąc dalej temat skały w dosłownym tego słowa znaczeniu.

Porozmawiamy Przemek na temat uczciwości Twojej i Twojego sklepu jeśli wiesz co to znaczy :-)

Wczoraj z kolegą Maćkiem (wielkie dzięki) wzięliśmy się za czyszczenie skały , i o dziwo wiecie co się okazało , chmm trafiliśmy na skałę która miała powiercone otwory na stelaż pod rurki.

Ciekawe jak z tego będziesz próbował wytłumaczyć ?

Więc jest kolejna przyczyna która mogła spowodować moje problemy , jeśli ta skała była używana w innym zbiorniku.


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może to nie skała tylko ceramika???!!! to by dużo wyjaśniało

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to na 90 % skała .


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja na 100% była używana w innym zbiorniku bo po pierwsze nie miałem żadnego dojrzewania zbiornika,prawie wcale glonów a po dzisiejszy dzień wyłażą mi fosforany na potęgę.W owym czasie właściciel tego sklepu likwidował zasyfiony zbiornik w Rybnickim MacDonaldzie,ale nie pomyślałem,że właściciel,poniekąd trochę kolega może mi taką skałę wcisnąć.Kilogramy absorbera już poszło i jak na razie nawet polimery nie pomagają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu też by się zgadzało, ja też nie miałem jako takiego dojrzewania. Zobaczymy co u mnie teraz stanie się z po4 , bo skała została wyczyszczona w 90 % więc nie będzie miało co odbierać fosforanów.


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w Łodzi podobnie w jednym ze sklepów jeden z sprzedawców przyznał się że odkupił skałe z likwidowanego zbiornika z aiptasią w dodatku. Puzniej kupujesz jako eksportowaną a wyniki testów jakieś dziwne parametry skaczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Snakecharner :, chciałabym tylko doprecyzować, bo napisałeś że:

#260370 Snakecharner :

...Ja założyłem akwarium na tej skale , i w lipcu będzie rok czasu , a w akwarium nadal dojrzewanie. ...

a teraz , w odpowiedzi na post @inmara że:

#263104 Snakecharner :

I tu też by się zgadzało, ja też nie miałem jako takiego dojrzewania. Zobaczymy co u mnie teraz stanie się z po4 , bo skała została wyczyszczona w 90 % więc nie będzie miało co odbierać fosforanów.

@inmar, miał skałę z innego zbiornika i nie miał glonów, u Ciebie jest dokładnie odwrotnie... obaj wlaczycie z PO4...

natomiast bezwzględnie, należy wyjaśnić kwestię pochodzenia skały. Jeżli kupiłeś ją jako Deep Water LR, a okazuje się, że to używka ze zbiornika... to szybko za telefon i wyjaśniać. :clapping

ps. są różne "szkoły", ale wg. mnie i skała z używanego zbiornika i prosto z frachtu, ma swoje plusy i munusy, i nie można jednoznacznie stwierdzić która lepsza. na pewno zaś należy mieć wiedzę, co kupujemy.

edit:

i jeszcze kwestia "szczoteczki" :)

jak zachowywały się pozostałę kawałki skały przy czyszczeniu? swego czasu wspominałęś, że przy próbie usuwania glonów szczotką do zębów, skałą "zamienia się" w pył. jeden kawałek tak zareagował? czy z pozostałymi też były problemy?


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tą skałę, w której były powiercone otwory, wg mnie to na 99% LR, ładna, porowata, naprawdę dobra LR (ale w takim bądź razie nie powinna być sprzedawana jako import indonezja) z wyglądu, bo nie mam pojęcia gdzie była, i co się z nią działo (więc jej "dobre" właściwości, można poddać wątpliwości). Natomiast jeśli chodzi o deep water, to jest jakaś pomyłka (skała wygląda jak otoczaki z pola, zero porów, po prostu zbita bryła, a miała być tylko "trochę bardziej" zbita niż ta z mniejszej głębokości). Przy wczorajszym sprzątaniu, wyciągaliśmy kilka takich kawałków, które robiły praktycznie większość wagi tej skały, np. głaz ważący ze 12kg, który wyglądał tak jakby go z ogródka wykopał (ale cóż poradzić, poszły na podstawę konstrukcji). Owszem na 15 kawałków trafiły się dwa, może trzy, które naprawdę były coś warte. A resztą jak ktoś już wcześniej wspominał można sobie brzegi oczka wyłożyć.


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#263109 nika :

@Snakecharner :, chciałabym tylko doprecyzować, bo napisałeś że:

#260370 Snakecharner :

...Ja założyłem akwarium na tej skale , i w lipcu będzie rok czasu , a w akwarium nadal dojrzewanie. ...

a teraz , w odpowiedzi na post @inmara że:

#263104 Snakecharner :

I tu też by się zgadzało, ja też nie miałem jako takiego dojrzewania. Zobaczymy co u mnie teraz stanie się z po4 , bo skała została wyczyszczona w 90 % więc nie będzie miało co odbierać fosforanów.

Już odpowiadam :-) bo faktycznie brzmi to ciekawie.

Bo co możemy rozumieć przez dojrzewanie. ?

I tu jest problem . A faktem że się źle wyraziłem , Dojrzewanie miałem na myśli ze glony posiadam , ale nigdy nie miałem żadnego po4 ani no3 .

Przez kilka miesięcy nie miałem żadnych skoków parametrów tak jak to się opisuje przy dojrzewaniu.

@inmar, miał skałę z innego zbiornika i nie miał glonów, u Ciebie jest dokładnie odwrotnie... obaj wlaczycie z PO4...

natomiast bezwzględnie, należy wyjaśnić kwestię pochodzenia skały. Jeżli kupiłeś ją jako Deep Water LR, a okazuje się, że to używka ze zbiornika... to szybko za telefon i wyjaśniać. :clapping

ps. są różne "szkoły", ale wg. mnie i skała z używanego zbiornika i prosto z frachtu, ma swoje plusy i munusy, i nie można jednoznacznie stwierdzić która lepsza. na pewno zaś należy mieć wiedzę, co kupujemy.

I tu mała wzmianka :-) ja nie walczę z po4 ani z no3 .

edit:

i jeszcze kwestia "szczoteczki" :)

jak zachowywały się pozostałę kawałki skały przy czyszczeniu? swego czasu wspominałęś, że przy próbie usuwania glonów szczotką do zębów, skałą "zamienia się" w pył. jeden kawałek tak zareagował? czy z pozostałymi też były problemy?

co do szczoteczki , to była to zmyłka . To nie skała się rozpuszczała tylko pył na niej . Skała jest twarda i lita.

ps.Maciek jak tam ręka ?

natomiast bezwzględnie, należy wyjaśnić kwestię pochodzenia skały. Jeżli kupiłeś ją jako Deep Water LR, a okazuje się, że to używka ze zbiornika... to szybko za telefon i wyjaśniać. :)

Nika jak myślisz co odpowie Przemek jak do Niego zadzwonię.

Zaczynając ten temat wiedziałem że w żaden sposób nie uda się zamienić odzyskać pieniędzy skały. Itp.

Bardziej mi zależało że warto kupować skałę osobiście i w sprawdzonych sklepach. I najlepiej nie wierzyć nawet sobie :-)

Rozumiem że to jest kasa przez duże K ale nie sądziłem że do tego stopnia.


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porozmawiamy Przemek na temat uczciwości Twojej i Twojego sklepu jeśli wiesz co to znaczy :-)

Nie - nie wiem co to znaczy, mam nadzieję że mi to wyłumaczysz albo przestaniesz publicznie sugerować oszukiwanie przez naszą firmę Klientów - bo zaczynam mieć tego dosyć,

Napiszę po raz kolejny i mam nadzieję ostatni.

Nigdy w sklepie nie była sprzedawana "używana" skała(od klienta itd) jako Deep Water. To raz.

Po dwa - proszę o zdjęcia skały z wywierconymi otworami - najlepiej z kilku stron. Zastanawiające jest że rzekome otwory "stały się" widoczne dopiero teraz - a rok temu jak skała była kupowana - nie naturalnie wyglądające otwory(jeśli takowe są) nie wzbudziły niczyjego zdziwienia i zastanowienia.

I proszę bardzo nie powoływać się na uczciwość moją, sklepu czy kogoś tam jeszcze - zdaję sobie sprawę, że jako właściciel forum jesteśmy na cenzurowanym non stop - ale także nie zamierzam nikomu udowadniać że nie zrobiliśmy czegoś - czy też czegoś nie sprzedaliśmy - no bo i jak.

Dlatego wybacz - ale nie zamierzam się po oku czasu odnosić do tego co masz w akwarium, czy było to używane - czy nie, czy ma powiercone otwory - a może dodatkowo brakuje tam czegoś jeszcze.

Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której osoba nawet nieznająca się na skale - widzi kawałki poprzewiercane na wylot(?) i nie zastanawia jej co to takiego. Twoja zarzuty o nieuczciwość są i nie na miejscu - i nieco śmieszne w tej sytuacji - to może ja napisze że skałę powierciłeś samemu - a teraz próbujesz naciągnąć naszą firmę na zwrot pieniędzy?

Ot takie gdybanie.

@krzlew

Twoje posty są mało merytoryczne - a słownik który używasz zostaw sobie na niedzielne obiady z rodziną przy stole.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika właśnie o tym pisałem . Przemek wiem że masz dosyć tego, również się tego spodziewałem.

Jesteś osobą która nie potrafi się przyznać do BŁĘDU.

Na obecną chwile nie jestem wstanie udowodnić Tobie bo Ty masz swoje zdanie .

Wstawienie zdjęć nic nie pomoże bo i tak mi napiszesz że to nie od Ciebie .

Ale człowiek się wku.... jak znajduje kolejne niespodzianki.

"a rok temu jak skała była kupowana - nie naturalnie wyglądające otwory(jeśli takowe są) nie wzbudziły niczyjego zdziwienia i zastanowienia."

NIE nawet mi nie przyszło do głowy się przyglądać skale .

Pierszy raz na oczy widziałem skałę. Człowiek nie na wszystkim musi się znać.

Dopiero wczoraj kolega na to zwrócił mi uwagę.


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Ręka spoko, chyba nie odpadnie.

Wiedziałem, że tak będzie, piłeczka odbita do Ciebie, i to jeszcze Ty jesteś temu winny.

Powiem tak, jeśli się nie widziało skały nigdy na oczy to nie ma praktycznie szans zwrócić na to uwagi, skoro mają być pory i tunele w skale, to było wszystko ok (i podejrzewam, że większość nowicjuszy by tego nie zauważyła). Zobaczyliśmy to dopiero przy wyjęciu skały (idealne otwory). Śmierdzi mi tu wałem i zdania nie zmienię, no chyba, że w Indonezji miejscowi wiercą dziury w skale. Tyle ode mnie.


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@snake

O jakim Ty błędzie mówisz???

Wybacz, ale to co piszesz to naprawdę stek jakichś bzdur.

Po pierwsze - gdyby to była skała z czyjegoś akwarium, to zapewne byłaby mocno porosnięta glonami wapiennymi - tak bowiem wyglądają skały które od dłuższego czasu są w akwariach. Skała z frachtu tylk miejscami ma glony wapienne - w naturze jest sporo zwierząt jak jezowce które ją regularnie czyszczą.

Umieść zdjęcia i pokaż te otwory pod rurki w skale - bo Twoje zarzuty jak i Twojego kolegi enigmy "nie nowicjusza" który to wszystko "odkrył" przestają być zabawne.

Skoro publicznie oskarżasz kogoś o kłamstwo i oszustwo - to nie licz że to ten ktoś będzie udowadniał że jest niewinny.

Masz podejrzewnia - pokaż zdjęcia, internet ma to do siebie że czyjaś odwaga rośnie wprost proporcjonalnie do kwadratu odległości od adwersaża - ale co nie oznacza, ze można chlapać językiem co ślina przyniesie.

Naprawdę to co piszesz jest dla mnie pozbawione jakiegokolwiek sensu - sklep sprzedaje skałę Deep water, na której Tobie(i TYLKO TOBIE) rosną glony przez rok czasu i akwarium nie może dojrzeć - choć jak piszesz nigdy tez nie dojrzewało co pasuje Tobie pod inną tezę - uwalnnia fosforany, których jednak na testach nie ma itd...

A co do wiercenia dziur w skale przez miejscowych - widzisz enigma, nie wiem co ci śmierdzi a co nie - ale to zwyczaj bardzo często stosowany na farmach które mają rekultywowaną skałę(od 6 miesięcy do 1 roku) - która mocowana jest nad dnem na specjalnych konstrukcjach spinanych czymś na kształt opasek elektrycznych... I taka skała zdarza się że czasem trafia z opaskami do boksów...


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak te otwory sa szerokie I gladkie.Na 2 cm

to poprostu oznaka jak to skala jest stara.

Rafy koralowe z lat gdze Rex uzedowal.

Zeby sie tu nie klucic jest bardzo posty

test jak ocenic ich wiek.Ulam maly kawalek

skaly jakies 4x4 mm polejesz ja woda utleniona

I jak sie zacznie rozchodzi to oznacza ze jest

wydobywana ze starych zluz koralowcow.

Przed lodowcowe epoka .(nie ta ostatnio)

Sk

ps te problemy z zielonym mozna wytlumaczyc

co napisalem po wyzej.W fuji zobroniono wydobywanie

skal zywych w lutym tego roku.Jedynie moga

chodowac w martwych tak samo jak jest w Usa.

Sam naciolem sie na te stare co wydobywaja

w Texasie.dalem je na spod I zaczela sie chustawka

z chemia .jak chcecie to wysle wam zdjecie

ja ladnie leza w ogrodku.


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wybacz, ale to co piszesz to naprawdę stek jakichś bzdur."

Przemek - o tym właśnie piszę co bym nie napisał to i tak będziesz miał swoją racje i nie jestem w żaden sposób udowodnić . I wiem doskonale że startuje z przegranej pozycji. Jutro porobię zdjęcie chociaż nie mam ochoty wyciągać jej z wody , ale zrobię jeszcze lepiej odnajdę zdjęcia które robiłem jak otrzymałem tą skałę od Ciebie.

ps. jeśli uważasz że problemem jest odległość nie widzę problemu i zapraszam Cie na wódeczkę i sam sprawdzisz.

Otwory są wielkości 3-4 cm i nie są na przelot bynajmniej nie wszystkie, więc nie widzę możliwości mocowania żadnych opasek.


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeśli nie są na przelot - to jak przez nie przełożyć rurki?? Nie rozumiem...

Widzisz - ty nie masz ochoty wyciagać jej z wody - ale bez problemu można kogoś obrzucić "błotem" - ot tak.

Dziękuję za zaproszenie - ale niestety nie skrzystam - muszę wrócić do wiercenia dziur w skale..


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłapujesz to tylko co Ci pasuje .

aaa--- nie ma sensu dalej to prowadzić bo i tak to nic nie da.

Jutro wstawię tylko zdjęcia. I to będzie na tyle z mojej strony.


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem, że nie jestem nowicjuszem (bo nim jestem i nie twierdzę, że pozjadałem wszystkie rozumy), tylko, że gdybym dostał też taką skałę, to też bym nie zwrócił na to uwagi (bo być może już zapomniałeś jak to jest dostać pierwszy raz skałę, jak najszybciej do baniaka i nie ma czasu się przyglądać). Z czasem człowiek się uczy i tyle. Jeśli skała była z samej góry konstrukcji, to po co w niej wiercić otwory na wylot, a oprócz otworu na wylot są jeszcze otwory, które nie przechodzą na wylot, a do tego skała jest porośnięta dość obficie glonami wapiennymi.

A co do wiercenia dziur w skale przez miejscowych - widzisz enigma' date=' nie wiem co ci śmierdzi a co nie - ale to zwyczaj bardzo często stosowany na farmach które mają rekultywowaną skałę(od 6 miesięcy do 1 roku) - która mocowana jest nad dnem na specjalnych konstrukcjach spinanych czymś na kształt opasek elektrycznych... I taka skała zdarza się że czasem trafia z opaskami do boksów... [/quote']

Bardzo Cię proszę, nie rób ze mnie głupka, bo 5 czy 6 idealnie prostych i gładkich otworów, blisko siebie, wzięło się wg Ciebie skąd (uwierz mi pracowałem trochę w branży budowlanej i wiem jak wyglądają otwory po wierceniu). Wiem o co chodzi Sławkowi, ale to nie to samo.

Nie mam zamiaru robić Ci antyreklamy, tylko chciałbym abyś czasem przyznał się do błędu, bo skoro kolega pisze, że dzwonił przed zakupem w sprawie skały do Ciebie, itp., itd. To nie miał żadnego powodu aby kłamać. I uwierz mi, że można było załatwić tą sprawę inaczej i ten temat nie musiał dojść do tego punktu. Mam nadzieję, że sobie to wyjaśnicie i skończymy tą niemiłą dla nas dyskusję.

Z wyrazami szacunku

m


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#263144 Snakecharner :

Nika właśnie o tym pisałem . Przemek wiem że masz dosyć tego, również się tego spodziewałem.

Jesteś osobą która nie potrafi się przyznać do BŁĘDU.

Na obecną chwile nie jestem wstanie udowodnić Tobie bo Ty masz swoje zdanie .

Wstawienie zdjęć nic nie pomoże bo i tak mi napiszesz że to nie od Ciebie .

Ale człowiek się wku.... jak znajduje kolejne niespodzianki.

"a rok temu jak skała była kupowana - nie naturalnie wyglądające otwory(jeśli takowe są) nie wzbudziły niczyjego zdziwienia i zastanowienia."

NIE nawet mi nie przyszło do głowy się przyglądać skale .

Pierszy raz na oczy widziałem skałę. Człowiek nie na wszystkim musi się znać.

Dopiero wczoraj kolega na to zwrócił mi uwagę.

To jest prawda, kolega ma wiele racij. Jak na taki sklep na jaki jest kreowany to jest nie porozumienie, sam wielokrotnie bywałem i zawsze to wielka lipa. Opowiadanie bajek przez Przemka to już historia. A teraz możesz mi dać bana :)


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem, że nie jestem nowicjuszem (bo nim jestem i nie twierdzę, że pozjadałem wszystkie rozumy), tylko, że gdybym dostał też taką skałę, to też bym nie zwrócił na to uwagi (bo być może już zapomniałeś jak to jest dostać pierwszy raz skałę, jak najszybciej do baniaka i nie ma czasu się przyglądać). Z czasem człowiek się uczy i tyle. Jeśli skała była z samej góry konstrukcji, to po co w niej wiercić otwory na wylot, a oprócz otworu na wylot są jeszcze otwory, które nie przechodzą na wylot, a do tego skała jest porośnięta dość obficie glonami wapiennymi.

Czekam na zdjęcia tej skały i tych 5 czy 6 idealnie gładkich otworów - choć nie wiem po co tyle wiercić skoro skała ma być na wierzchu konstrukcji? Jak dla mnie to bez sensu - wystarczyłby jeden otwór...

A co do wiercenia dziur w skale przez miejscowych - widzisz enigma' date=' nie wiem co ci śmierdzi a co nie - ale to zwyczaj bardzo często stosowany na farmach które mają rekultywowaną skałę(od 6 miesięcy do 1 roku) - która mocowana jest nad dnem na specjalnych konstrukcjach spinanych czymś na kształt opasek elektrycznych... I taka skała zdarza się że czasem trafia z opaskami do boksów... [/quote']

Bardzo Cię proszę, nie rób ze mnie głupka, bo 5 czy 6 idealnie prostych i gładkich otworów, blisko siebie, wzięło się wg Ciebie skąd (uwierz mi pracowałem trochę w branży budowlanej i wiem jak wyglądają otwory po wierceniu). Wiem o co chodzi Sławkowi, ale to nie to samo.

Czekam na zdjęcia - najlepiej z kilku stron.

Nie mam zamiaru robić Ci antyreklamy, tylko chciałbym abyś czasem przyznał się do błędu, bo skoro kolega pisze, że dzwonił przed zakupem w sprawie skały do Ciebie, itp., itd. To nie miał żadnego powodu aby kłamać. I uwierz mi, że można było załatwić tą sprawę inaczej i ten temat nie musiał dojść do tego punktu. Mam nadzieję, że sobie to wyjaśnicie i skończymy tą niemiłą dla nas dyskusję.

Pisałem już o tym - NIE ROZMAWIAŁEM w tej sprawie z snakermacherem przed zakupem skały.

Natomiast końcówka Twojej wypowiedzi powinna być skierowana nie do mnie chyba?? Czy masz zwyczaj przyznawać się do "błędów"(co to za określenie???) co do których masz pewność że nie miały miejsca??

Powtórzę Tobie po raz kolejny - NIE SPRZEDALIŚMY ANI 1KG "UŻYWANEJ" skały jako DeepWater - i zarzuty które podnosisz są bezpodstawne.. Dziwnym trafem tylko JEDNEJ osobie trafiła się "używana skała" DW w dodatku na której(CAŁEJ! mimo że piszesz że kilka kawałków jest przywoitych) rosną glony przez rok czasu? To cię nie zastanawia?? Rozumiem że wszystkie inne powody takiego stanu rzeczy zostały przez Ciebie z góry wyeliminowane jako niemożliwe - woda, sól, oświetlenie, filtracja itd....


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest prawda, kolega ma wiele racij. Jak na taki sklep na jaki jest kreowany to jest nie porozumienie, sam wielokrotnie bywałem i zawsze to wielka lipa. Opowiadanie bajek przez Przemka to już historia. A teraz możesz mi dać bana :)

Sławku - poziom Twoich "merytorycznych" wypowiedzi jest czasem tak niski, że naprawdę trzeba się długo zastanawiać żeby po pierwsze to zrozumieć co autor miał na myśli a po drugie odpowiedzieć Ci w taki sposób abyś się nie obraził że mówi się do Ciebie niezrozumiałym językiem.

Jeśli zamierzasz zabierać głos w sprawie która:

a) Ciebie nie dotyczy

:) nie masz w niej NIC konkretnego do powiedzenia

to po prostu się nie odzywaj - albo załóż nowy temat w dziale offtopic - i prowadź dyskusję z samym sobą - nie zaśmiecaj biciem piany tego wątku - dziękuję.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.