Skocz do zawartości
Sienki

brązowe 'grzybki'

Rekomendowane odpowiedzi

Miał ktoś coś takiego? nie jest to plagą, ale jest tego coraz więcej, a nie wygląda ciekawie..

kilka fotek chociaż nie wiem czy dużo widać....

3302-braz.jpg


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też to mam tylko u mnie ma kolor bardziej bordowy

i chyba nie są to grzybki a bardziej takie płaty czegoś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez to mam. Skad masz skale? Powiem ze bardzo latwo da sie wyrywac i pozniej juz słabo odrasta.


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała z erybki, wczoraj rwałem bo jakoś więcej tego jest.. w szczelinach w skale zostają kawałki.


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze masz ta sama partie co ja:)


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest nas co najmniej trzech, skała z erybki. Tak się podepnę - czy wasza jeżeli chodzi o dodatkowe "życie" też była taka uboga? Z mojej wyszło, a raczej wypadło ledwie 5 takich zamulonych wieloszczetów, z czego zostawiłem dwa największe, ale chyba wlazły głęboko gdzieś i zdechły, bo nie widziałem ich od włożenia skały ani razu.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uboga, ja dodatkowo szorowałem żeby było czysto :) jedyne co wyszło extra poza ty wyżej to kilka rurówek i gąbki o których też już tu gdzieś była mowa.. parametry szybko się ustabilizowały, więc skała chyba ok:)

na pewno bardzo porowata i raczej lekka.


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli sa bordowe to sa glony wapienne. Bardzo porzadane....


Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie s to glony bo rosn na stopie, u mnie pojawi sie jeden


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to bordowe algi wapienne. Jezeli przeszkadzaja mozna je łatwo usunąć. Rosną powoli, a przy nizszym poziomie wapna nie rosną wcale.


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sa to glony wapienne, tak jak napisał pio7 rośnie to jakby na nodze.. jak grzybki i jest koloru BRĄZOWEGO :) w weekend zrobię może lepsze fotki.


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO SĄ ALGI WAPIENNE


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#260654 remii :

TO SĄ ALGI WAPIENNE

Też mi się tak zdaje,ja też takie mam.Jeśli jest wątpliwość to trzeba zrobić lepsze fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wygląda jak Peyssonnelia sp, jest to raczej miękkie, ale tak jak mówię dla ścisłości wezmę lepszy aparat na weekend i zrobię jakieś macro foto :)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też takie mam, te ciemniejsze.

Gdzieś kiedyś wyczytałem, że jest to odmiana glonów wapiennych, tzw. ciemna czy jakoś tak...


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rzeczywiście glony wapienne, rosną tylko wtedy gdy woda ma idealne parametry- nie rozumiem po co je wyrywacie :)

@Nemezis- dzięki za fajne linki :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się akurat bardzo podobają, mam u siebie kilka kolonii i całkiem ciekawie IMHO wyglądają :) Ale, de gustibus non est disputandum :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sa bordowe i przerastają sie z purpurowymi algami:)


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#260643 premiero :

... Z mojej wyszło, a raczej wypadło ledwie 5 takich zamulonych wieloszczetów, z czego zostawiłem dwa największe, ale chyba wlazły głęboko gdzieś i zdechły, bo nie widziałem ich od włożenia skały ani razu.

Ja też mam skałę z tej dostawy, trochę więcej kilogramów od Ciebie. U mnie było kilkanaście wieloszczetów, jest kilka wężowideł, mnóstwo rurówek, ślimaki, robaki i wiele innych. Życia tyle, że z żoną nie mogliśmy się nadziwić. Skały nie płukałem, nie czyściłem szczotkami. Przed włożeniem do akwarium zostały tylko wydłubane, śnięte dwa ogromne wieloszczety. Skała odgazowywała się kilka tygodni w sklepie. Więc zgodnie z podpowiedzią personelu nic nie kombinowałem :). Takie glony brązowe też mi rosną i myślę, że to jest prawidłowo w dojrzewającym zbiorniku.


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#260781 Geralt :

Ja też mam skałę z tej dostawy, trochę więcej kilogramów od Ciebie. U mnie było kilkanaście wieloszczetów, jest kilka wężowideł, mnóstwo rurówek, ślimaki, robaki i wiele innych. Życia tyle, że z żoną nie mogliśmy się nadziwić. Skały nie płukałem, nie czyściłem szczotkami. Przed włożeniem do akwarium zostały tylko wydłubane, śnięte dwa ogromne wieloszczety. Skała odgazowywała się kilka tygodni w sklepie. Więc zgodnie z podpowiedzią personelu nic nie kombinowałem :). Takie glony brązowe też mi rosną i myślę, że to jest prawidłowo w dojrzewającym zbiorniku.

No to widać skała skale nierówna. Ja też swojej nie czyściłem, od razu z pudła poszła do baniaka. Jedynie jak widziałem ewidentnie na skale czarne obumarłe farfocle to usuwałem. Porośnięta algami i to różnego rodzaju była od początku, rurówki wychodzą teraz. Natomiast nie uświadczyłem żadnego ślimaczka, kraba czy jeżowca o wężowidle nie wspominając. No chyba że nie wiem jak szukać, co też jest niewykluczone.:)

A link super, zidentyfikowałem dzięki niemu kilka glonów.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sienki wyglada mi to na "Lobophore" czyli po normalniejszemu "brown wafer algae". Wrzuc sobie w google to normalniejsze haslo, masz tam troche doswiadczen ludzi z tym problemem zwiazane. U mnie niewielki kawalek skaly byl tym scierwem pokryty przez 1,5 roku (stary zbiornik), dorzucilem nowej skaly i nowy piasek do nowego zbiornika, plus inne swiatlo (nie twierdze ze jedno wiaze sie z drugim)... i samo zniknelo, obecnie nie ma sladu, a niektore kawalki skaly sa u mnie juz ponad 4 lata.

Dwukrotnie wyciagalem skale i ja czyscilem, scieralem, szczotkowalem, zrywalem i wracalo. Wiem ze tak jak Kidult napisal Naso na to pomagaja, co wiecej to musisz poczytac.

ps-jesli oczywiscie to jest to samo co ty masz, porownaj zdjecia z sieci z twoim glonem.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem takie glony w akwarium.

Niespecjalnie mi przeszkadzały, ale Mitrax sculptus załatwił się z nimi

w ciągu paru minut od wpuszczenia do baniaka.


Pozdrawiam

Szymon

ReefMax - Start 11 wrzesień 2009;

Cyrkulacja: Koralia 2800 + Koralia nano 1600 + Hydor Smartwave

Wymieniona pompa obiegowa na NewJet 1200

Sól: ATI Coral Ocean Plus

Skała: 50% LR + 50% Riffkeramik

Dolewka dr.Witt sterująca zaworem przed RO+DI

Balling i VSV na dozowniku AquaTrend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.