Skocz do zawartości
saykor

300l i siwa woda.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od 1 marca mam solniczkę. 11 marca włożyłem skałę, przez pierwszy miesiąc dojrzewanie przebiegało bez problemów i pewnego dnia po czyszczeniu szyb woda pod wpływem światła zaczęła siwieć, w kilka dni zrobiła się siwa jak mleko z lekko zielonym zabarwieniem. Próbowałem nie zapalać światła przez tydzień i zakleiłem akwa gazetami, pomogło ale gdy zacząłem świecić znów powróciło. potem przez tydzień nie świeciłem, i nie zaklejałem gazetami przeszło ale gdy świecą znów wróciło. wygląda to tak jakby zakwitała woda nad ranem przejrzystość się poprawia ale jak poświecę 7 godzin to przejrzystość spada do 100cm nie widać końca baniaka. Mam 4 świetlówki Sylvania T5 54W 1 szt coralstar, 1 szt aquastar 2szt grolux wszystkie 10000K

amoniak prawie 0

No2 0

No3 10

fosforany 0 po zakupie wkładu sera miesiąc wcześniej było 0,7

kh 11-12

Ca 380 aleod 2 tygodni nie leje kenta

ph7,8-8,2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysokie kh masz, zaciemnij baniak na 3 dni, po czym zacznij świecić 5 godzin i wydłużaj czas świecenia po 15 minut na 3 dni powinno pomóc, chociaż ogólnie jak jest zakwit wody to ma ona kolor zielony, a biały przy bakteriach lub ślimakach które się mnożą ;]


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium po prostu dojrzewa. To pewnie jakis zakwit (np. mnoży się fitoplankton, którym następnie żywią się pierwotniaki itp). Trzeba to cierpliwie przeczekać. Lanie bakterii może pomóc, ewntualnie zwiększone odpienianie, czy stosowanie filtracji typu akwarystyczna wata szklana - fizelina (JBL, Sera).

Takie kH raczej nie jest złe i wg mnie to nie jest przyczyna. Zakres zalecany to 8-12, a dopuszczalny wg niektórych źródeł nawet 6-15. Widziałem nawet zbiornik z kH 20 - choć tam już masowo umierały glony wyższe. Akwarium dojrzewa na różne sposoby i trzeba czekać aż ustali się równowaga mikrobiologiczna co w końcu nastąpi. Wspomniane lanie bakteri powinno przyspieszyć ten proces.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy oświetlenie jest dobrze dobrane??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grolux ma temp. barwową 8500K , i różowe światło , choć jeśli takie Ci się podoba....


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to może być przyczyną kwitnięcia baniaka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, kolega PanMandaryn napisał: akwarium dojrzewa. Po prostu musisz przeczekać :clapping


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swiatlo tez nie najlepsze,polecam swietlowki o tem. barw. minimum 15000K a te aquastary i groluxy sobie odpusc, bo to swietlowki do akwarium slodkowodnego.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oswietlenie to faktycznie raczej do slodkowodnego akwa. Ja polecam tanie ale raczej dobre Aqua Medic Aqualine Reef White 15000k + Reef Blue (aktyniczne)


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aquastar i coralstar OK, te 10kk są złe (czyli grolux) zamiast nich kup aquastar+coralstar i powinno być lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#263296 MiQ :

aquastar i coralstar OK, te 10kk są złe (czyli grolux) zamiast nich kup aquastar+coralstar i powinno być lepiej

Miq aquastar mają 10000K , grolux 8500K .


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aquastar i coralstar OK, te 10kk są złe (czyli grolux) zamiast nich kup aquastar+coralstar i powinno być lepiej

Czemu są złe ? możesz rozwinąć myśl? Co złego jest w grolux?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swiatlo tez nie najlepsze,polecam swietlowki o tem. barw. minimum 15000K a te aquastary i groluxy sobie odpusc, bo to swietlowki do akwarium slodkowodnego.

Jak pamiętam sam kupowałeś aquastary i coralstary w tym sklepie w hali wola polecałeś je kiedyś na privie.

Co złego jest w świetle 10000k i aquastarach? skoro minimum 15000k ? bo chyba nie wszystko wiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben, archeologią się parasz? :) spojrzałes na datę posta?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak spojrzałem z pewnością nie tylko ja zaglądam do starszych tematów.

Pewna informacja nie została do końca wyjaśniona - śledztwo wznowione :D

Edit: czy tematy które mają starszą datę nie odświeżamy ,gdy temat nas interesuje?

Grolux to ciekawa świetlówka bo ma 85000k dużo widma niebieskiego i czerwonego.Zastanawiam się nad jej możliwościami w stosunku do fiji gdyż mają duży udział barwy czerwonej.

Chciałbym się dowiedzieć dlaczego jest bee

Pozdrawiam

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Ci napiszę w takim razie jakie sa moje spostrzeżenia, testuję od zawsze wlaściwie rożne kombinacje świetlówek, w tej chwili mam pół na pół niebieskie i Aquastary właśnie, byłem ciekawy czy będą szczepy szybciej rosły, póki co szybszego wzrostu nie zauważylem, za to kolory poszły w cholerę.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm , ja kiedyś miałem t5 i jak pamiętam były w niej 2 lub 3 aquastary wlaśnie dla szybszego wzrostu, o wzroście nic nie powiem bo zrobiłem pare w blędów w ca i mg ale kolory nie zmieniły mi się w żaden sposób.

tu z kolei :

http://nano-reef.pl/topic/1186-t5-sylvania-coralstar-i-aquastar/

Naglę widzę że są złe oceny aquastar a przecież zanim ją kupiłem to chwalili jej jakość,cenę itp.

Myślę ze jeśli miałeś 50/50 blue/white i wcześniej były 15000k a teraz są 10000k to mogą być słabiej wybarwione.

Gdyby było np 40% white 10000k i 60 % blue to wtedy by się temperatura barwowa bardziej wyrównała do efektu z przed wymiany.

Gdy mam więcej blue to korale też mi lepiej świecą ale osobiście nie widziałem tej różnicy między 15000 a 10000k.

Pozdrawiam

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie widzę sporą, kazdy baniak jest inny:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.