Skocz do zawartości
szirkos

pustelnik + turbo

Rekomendowane odpowiedzi

Takie drobne pytanie i prośba o podpowiedź. Czy częste są przypadki atakowania ślimaków turbo przez pustelniki i czy po mysł trzymania ślimaka i pustelnika w maym akwarium jest dobrym pomysłem? Słyszałem o takich przypadkach że pustelniki atakują ślimaki w poszukiwaniu muszli.


Słodkowodne 560l + 80l

Piko rafka 50x35x45 + komin zew. + sump 25x25x30, Koralia nano, Turboflotor Blue 500

5,0 kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli pustelnik rosnie i zrzuca pancerzyk to zaczyna szukac wiekszej muszli bo w stara sie po prostu nie miesci. Znane sa czeste przypadki atakowania slimakow nawet jesli ich muszle sa mniejsze. Jest to znak ze krab MUSI miec wieksza muszle inaczej zmieni sie w kraba morderce. Wystarczy kupic lub poprosic w sklepie odpowiednia muszelke. Sugeruje jednak dobrze ja wygotowac i przeplukac w RO bo w srodku moga byc szczatki poprzedniego wlasciciela. Wystarczy powachac i sie wie :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki...to może na razie nie będę ryzykował. Żal mi stwora - ślimaka bo już go polubiłem.


Słodkowodne 560l + 80l

Piko rafka 50x35x45 + komin zew. + sump 25x25x30, Koralia nano, Turboflotor Blue 500

5,0 kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie o to chodzi. krab i slimak moga zyc w zgodzie nawetw 10 litrach. Pamietaj jednak o tym ze krab sie meczy i to jest najwazniejsze. MUSISZ koniecznie zalatwic mu wieksza muszle bez wzgledu na to czy krab mieszka ze slimakiem czy nie.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MUSISZ koniecznie zalatwic mu wieksza muszle
Kupowałem ostatnio to jestem w temacie, w Leroy mają fajną promocję, razem ze spłuczką za śmieszne pieniądze można dostać :) :) :) sorki, ale nie moglem się powstrzymać :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, ja kupujac pustelniki wzialem odrazu ze sklepu garscie muszli roznej wielkosci - mam je wrzucone do akwarium i z tego co widze przebieraja w nich i zamieniaja :-) wiec moze to jest rozwiazanie przygotowac kilka muszli mu i wlozyc do akwarium moze wtedy zostawi slimaki :-)


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.