Skocz do zawartości
QesT

Telefon z nawigcja

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

Jaki polecacie-uzywacie telefon z nawigacja?

Czy za kazdym razem korzystania z nawigacji w telefonie Musze placic operatorowi za przesyl danych?

Nie ma takiej mozliwosc, jak np. w stacjonarnej nawi...?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wersji ekonomicznej: ktoras z nowszych Nokii, np. N97 + Nokia (Ovi) Maps 3.0


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od 4 lat mam czterozakresowy HP IPAQ (WIFI, BT, GPS wbudowane) na WM5, do tego Automapa i śmiga aż miło.


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolaczam do AquaManiaca. Nokia N97. Dziala absolutnie bez zastrzezen. W N95 8GB byl natomiast taki mankament ze nawigacja nie zawsze nadazala za samochodem. I nadawala sie raczej na piesze wycieczki lub co najwyzej rower. W N97 ten problem zniknal a ponadto mozna ustawic kasie zeby droga radiowa podawala komunikaty przez radio samochodowe. super sprawa. naprawde polecam.


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#264770 chodi :

Dolaczam do AquaManiaca. Nokia N97. Dziala absolutnie bez zastrzezen. W N95 8GB byl natomiast taki mankament ze nawigacja nie zawsze nadazala za samochodem. I nadawala sie raczej na piesze wycieczki lub co najwyzej rower. W N97 ten problem zniknal a ponadto mozna ustawic kasie zeby droga radiowa podawala komunikaty przez radio samochodowe. super sprawa. naprawde polecam.

Dokładnie, też polecam N97.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#264759 Radek Ch :

HTC HD2 + AutoMapa... Normalne navi z 3,5 calowym ekranem.

Potwierdzam...

Moim zdaniem jest to najlepszy dotąd wyprodukowany telefon...

Procesor 1GHz zapewnia bardzo dużą szybkość przydatną w AutoMapie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

ja mam Automapę zainstalowaną na HP iPAQ 614c śmiga aż miło,

z czystym sumieniem mogę polecić, jedyny minus szybko zżera baterię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omnia + automapa

e52 - Ovi maps nie widzi numerów klatek na osiedlach (a przynajmniej u mnie)


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Musisz zadać sobie pytanie czy będziesz używał bez przerwy nawigacji (zawód kierowcy) czy tylko od czadu do czasu jadąc w trasę ?

Drugim pytaniem musi być - co oprócz nawigacji jest Ci potrzebne ??

Jako że użytkuję nawigację i w telefonie z Windowsem (Toshiba G900) i Symbianem (E72) mogę się wypowiedzieć co do wad i różnic.

W telefonie z Windowsem masz Automapę - przydatna jeżeli jeździsz dużo w nieznane rejony. Natomiast z mojego odczucia tracisz na całej reszcie - oczywiście możesz sobie przeglądać i edytować dokumenty office ale na symbianie również. Windows z mojego odczucia jest jeszcze bardzo zamulony - w starszych modelach, w nowych jak wspominany HTC HD2 wszystko śmiga jak należy.

Co do Symbiana - możesz wgrać Garmina, Sygica, TomToma i kilka innych. Nie musisz korzystać z OviMaps które są rzeczywiście troszkę niedopracowane.

Jeżeli zależy Ci na komforcie użytkowania i nie lubisz wqrzać się na urządzenie które powinno ułatwiać Ci życie to wybierz coś z Symbianem. Moje typy: Nokia N97 - oczywiście ze względu na duży ekran i resztę bajerów, jeżeli masz mniejsze środki szukaj serii E - telefony z mniejszymi wyświetlaczami ale technicznie nie do zajechania. Bateria trzyma tak długo jak jest w opisach, co jest dużym plusem w podróży.

Pozdrawiam

Łukasz Leżuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

@Lukiblack

_____________________________________________________________________________

"...Musisz zadać sobie pytanie czy będziesz używał bez przerwy nawigacji (zawód kierowcy) czy tylko od czadu do czasu jadąc w trasę ?

Drugim pytaniem musi być - co oprócz nawigacji jest Ci potrzebne ?? "

_____________________________________________________________________________

Tylko od czasu do czasu bede potrzebowal nawigacji.

Dobrze jezeli bedzie posiadal jeszcze:modul Wi-Fi:)

Osobiscie mysle o tym modelu:

http://allegro.pl/item1065841675_nowy_lg_gt505_24_mg_bez_simlocka_2_gb_lad_sam.html .

Co sadzicie o jego mozliwosciach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Moim zdaniem LG powinno produkować telewizory lub sprzęt komputerowy. Telefony to nie jest ich najlepsza dziedzina. Mam taką złotą myśl przy wyborach sprzętu "jeżeli firma robi wszystko to znaczy że nie jest w niczym dobra". Tak samo jest z LG - telefony pnąś się w górę pod względem dodawania nowych bajerów - kilka modeli było znośnych ale osobiście uważam telefony LG za cienkie. Cena jest jedynym ich plusem.

Jeżeli chcesz się cieszyć z telefonu i być zaskakiwanym jego funkcjami przez pierwsze kilka miesięcy - wybierz Nokię albo wydajnego SE.

W Nokii masz symbiana - jest to system operacyjny alternatywny dla Windowsa (słabszy ale alternatywny). Dostajesz narzędzie (telefon) bez aplikacji i uproszczeń - posiedzisz 1/2 nocki przy komputerze i dostosujesz go do swoich potrzeb. Ja miałem już kilka Nokii - uczyłem się obsługi tylko raz. Co mogę polecić - nowe modele - E52, E55, E72, E75, N97. Jeżeli chodzi o starsze - E71, N95, nie wiem czy 5800 ma GPS'a jeżeli ma to trzeba znaleść wersję nawigacji do obsługi paluchem.

Jeżeli masz pytania pisz PW.

Pozdrawiam

Łukasz Leżuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#265037 lukiblack :

Mam taką złotą myśl przy wyborach sprzętu "jeżeli firma robi wszystko to znaczy że nie jest w niczym dobra".

Nie do wszystkich ta Twoja myśl pasuje :) Firma samsung radzi sobie moim zdaniem bardzo dobrze w każdej branży...

A co do telefonów Firmy nokia to mam uprzedzenie. Mają sporo zabezpieczeń które trzeba łamać co skutkuje utratą gwarancji.

Ja polecam i preferuje telefony z Windows Mobile i tu chyba większość się ze mną zgodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nokia E71 + navifon :) - działa stabilnie, aktualizacja online (uwzględnia większe remonty dróg)

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HTC Touch Pro 2 + AutoMapa = malina


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

sPRYTny - Samsung owszem, radzi sobie w wielu dziedzinach. W telefonii komórkowej również - jako pierwszy wydał telefon z aparatem 5mpx na Windowsie - niby pierdoła ale dlaczego nikt inny tego wcześniej nie zrobił. Nowy system operacyjny samsunga Android może wyprzeć w pewnym momencie Nokiowego Symbiana.

Co do drugiej kwestii się nie zgodzę - zabezpieczenia i certyfikaty - są ale są banalnie proste do przejścia na stałe bez utraty gwarancji. Zależnie od wersji systemu instalujesz jeden albo dwa programy i na stałe masz spokój z certyfikatami - nawet na nowszych wersjach symbiana - nie zajmuje to więcej niż 30minut.

Tak jak pisałem wcześniej - trzeba chwilkę przysiąść żeby dowiedzieć się co i jak - ale tak jest w każdym telefonie a Windows wiedzie tu bezsprzecznie prym. Każdy kto pierwszy raz przesiada się na Windę wie jak wyglądają pierwsze dni i ile razy używa się słowa na q...

Tak czy inaczej jeżeli chcesz mieć nawigację, palmtopa i multimedialne centrum w jednym to kup oczywiście HTC HD2.

Pozdrawiam

Łukasz Leżuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Witam.

Od prawie roku uzywam Noki E 66 + Garmin i jestem bardzo zadowolony. Tele nie ma problemu z obsluga map Garmina ( czasami dluzej szuka satelity ok 2-3 minut ale zdaza sie to sporadycznie ) GP mapa ma duze pokrycie teleadresowe Polski, Navigatora zas uzywam za granica. Model ten posiada takze Wi-Fi, lecz przegladanie stron, ktore nie sa w wersji mini bywa uciazliwe. Przy czasie rozmow ok 30 minut dziennie, bateria trzyma 2 dni ( w nocy tez wlaczony). Gdy chcesz odpalic nawigacje zalecam uzbroic sie w ladowarke samochodowa, bo apetyt na U ma wielki.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#265056 lukiblack :

Witam,

Co do drugiej kwestii się nie zgodzę - zabezpieczenia i certyfikaty - są ale są banalnie proste do przejścia na stałe bez utraty gwarancji. Zależnie od wersji systemu instalujesz jeden albo dwa programy i na stałe masz spokój z certyfikatami - nawet na nowszych wersjach symbiana - nie zajmuje to więcej niż 30minut.

I jak się nie zgodzę z tym przykład nokia E52.

Jak nie złamiesz w nim symbiana to nie da się w niego wgrać np. Garmina, tomtom-a, Sigic, Navigon 7 czy Kacperskiego.

Jedynym plusem jest fakt ze jak wpiszemy: *#7370# symbian wraca do nowości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

sPRYTny - aplikacja HelloOX2 i po sprawie - na najnowsze symbiany. Bez utraty gwarancji i problemów - jak oddajesz do salonu odinstalowujesz aplikację i nikt nie ma prawa Ci nic powiedzieć. Aplikacja fajna bo ma w sobie 3 inne a instaluje wszystko naraz z poziomu tej jednej.

Ja też kilka miesięcy temu przechodziłem rozbrojenie certyfikatów w noki E72.

Jeżeli masz jakiś problem z E52 odezwij się na PW nie będziemy zaśmiecać tematu.

Pozdrawiam

Łukasz Leżuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprytny tak dla ścisłości albo nie miałes e52 w łapie albo mylisz pojęcia. W E52 nie trzeba nic łamać żeby wgrać garmina.

Zainstalujesz bez problemu , jedyny problem jaki jest z e52 to taki że Garmin sie na nich wiesza.

Poprzedniczka E51 nie miała takiego problemu, a jest to spowodowane tym że w e52 ma troszeczkę inną wersje Symbiana.


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam E52 w plusie :) soft z lutego i jakieś dodatki z marca i garmin działa ok :) bez zawiech... Sprawdzałem na trasie Stryków-Koło-Kalisz-kucharki i powrót :)


zlikwidowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.