Skocz do zawartości
pa_blo

Lumen Bright SE Pendant Kit 250W

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś używa tego zestawu ?

Interesuje mnie czy warto w to inwestować.

Czy dając dwie takie lampy można zrezygnować z oświetlenia T5 ?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pa_blo

Warto nie warto, kwestia kasy w portfelu.

IMO - warto :)

Dając 2x250 + pewnie jakąś aktynikę albo coś innego żeby dopełnić światełko - spokojnie zastąpisz Lampę T5.

Ale teraz pytanie jak długie masz akwarium ? Bo wymiary tego to 49 cm x 49 cm (wysokość 31) także policz czy jeszcze łapkę wsadzisz :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 150x60x60 a nad akwarium mam ponad 1 metr do sufitu więc miejsce jest.

Kwestia czy to jest "to".

Zestaw mało nie kosztuje no ale mamy super lampę + żarnik i elektroniczny balast.

Najbardziej interesuje mnie czy przy takim zestawie potrzebne jest doświetlanie T5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#265379 pa_blo :

Najbardziej interesuje mnie czy przy takim zestawie potrzebne jest doświetlanie T5.

No i tego się chyba nie dowiesz, do póki sam nie zobaczysz, bo kolory jakie dają HQI czy to same czy z jakąś T5tką to już kwestie indywidualne.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pablo, kwestia doświetlania T5 nie ma związku z rodzajem lampy. Lampa ma być tak żeby pokryć Ci calą powierzchnię zbiornika światłem, jeśli tak jest, a w tym przypadku tak bedzie, to kwestia suplementacji światłem t5 zależy od zastosowanych żarników HQI i wymagań korali, no i Twojego gustu.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żarniki reeflux 12k oczywiście będą, obecnie używam je w lampach przemysłowych i kolor jak dla mnie jest idealny tyle, że przy obecnych lampach bez T5 jest ciemnawo.

Czy brak świetlówek T5 może się jakoś odbić na koralach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#265390 pa_blo :

Żarniki reeflux 12k oczywiście będą, obecnie używam je w lampach przemysłowych i kolor jak dla mnie jest idealny tyle, że przy obecnych lampach bez T5 jest ciemnawo.

Czy brak świetlówek T5 może się jakoś odbić na koralach ?

tu masz odpowiedz

http://www.acquaportal.it/ARTICOLI/MadeInItaly/AcquariMarino/alexalbe/default.asp


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak T5 nie, ale brak widma aktynicznego tak, te Reefluxy niby mają jakąś dawkę widma aktyniki, ale dla świętego spokoju bym ze dwie rurki dorzucił.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co powiesz seb o akwa z linku ktory dalem?

Jakos tamtym koralom brak swietlowek aktynicznych nie przeszkadza a akwarium jest oswietlone zarnikami 10000K.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie ma znaczenie temperatura barwowa zarnika? :reading To wypadkowa wielu "pików". Poza tym, akwarium bajeczne, serio, ale jedynym kolorem który się rzuca w oczy jest róż, nie ma soczystego niebieskiego, zamiast fioletu jest blady róż, dlatego ja właśnie "dopaliłbym" aktyniką.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

pa_blo, mam powyższy zestaw z Reeflux 12k -1x250W, i jestem zadowolony z oświetlenia, nie używam dodatkowych świetlówek, uważam że do wzrostu korali wystarczy, natomiast w póżniejszym okresie dołoże 1x30W Philipsa 03 superaktyniczną. Ostatnio w temacie "przechodzę na HQI" pokazałem akwa z tym oświetleniem, oceń sam lub zapraszam do siebie.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.