Skocz do zawartości
J@cekWro

Niskie KH pH jak poprawić

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Generalnie zbiornik ma około 7 miesięcy, od kiedy robię testy mam niski poziom

pH około 7 i KH 4.2 :banghead

Mg - 1500

Ca - 450-500

No3, No2 - 0 (nie wykrywalne)

Testy Salifiert

PO4 nie mierzone

BioPellets od 1.5 miesiąca

Podmiany wody co 1.5 tygodnia.

Zbiornik 162l oświetlany PC Arcadia około 13 godzin (2 x 55W 14K + 55W Actinic), sump 63l.

Mam w sumie komplet proszków do Ballinga ale póki co z braku twardych korali nie stosuję,

Mg i Ca w normie więc nie ma co uzupełniać widocznie podmiany wystarczają dla obecnej obsady.

Ktoś ma jakieś pomysły, wskazówki z czego bierze się tak niski poziom pH i KH ??

Jedyny problem jaki w tej chwili mam ciągłe nawroty ciano.

Czymś korygować parametry, coś można zaradzić ??

Dzięki,

Jacek


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz proszek na kH ( NaHCO3 ) to rozpuść w 2 litrach osmozy 168 g tego proszku i dolewaj do akwa po 100 ml. codziennie. Po 3 dniach zmierz kH. Jak będzie za niskie to zwiększ dawkę do 120 ml. i po kilku dniach powtórz test. i tak do kH 8-9. Potem utrzymuj ten poziom. Jak nie masz tego proszku to kup go lub jakiś inny gotowy bufor np. Kent.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszki mam ale ie chciałbym Ballinga rozrabiać na części może się przyda w najbliższym czasie jak obsada się powiększy.

OK, poszukam jakiegoś bufora KH może podciągnie to za sobą trochę pH w górę.

a może światła za mało... może świetlówkę w sumpie wstawić większą albo wymienić PC na coś innego ?


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw podciągnij buforem kH bo Ci akwarium "poleci" a dopiero potem kombinuj :waving.

Do sumpa jak możesz to wrzuć jakieś glony, zwiększ wietrzenie mieszkania. Jak byś miał inny odpieniacz, produkujący bąbelki powietrza, to z wody usuwałby CO2 i podniosłoby się trochę pH.

I sprawdź swoje wyniki innymi testami. Może u jakiegoś kolegi. Bo coś to pH wyjątkowo niskie.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#267217 Włodzimierz :

Jak byś miał inny odpieniacz, produkujący bąbelki powietrza, to z wody usuwałby CO2 i podniosłoby się trochę pH.

Wlodku, mozesz to rozszerzyc? To znaczy rozumiem sprawe CO2 i kwasowosci ale chodzi mi o ten odpieniacz.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester, mój błąd, byłem przekonany, że on nie bąbelkuje:banghead


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.