Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie sorry za taki nieakwarystyczny temat, ale nigdy w życiu nie miałem nawigacji, a że ostatnio parę razy zdarzyło mi się zabłądzić, to chcę kupić coś niedrogiego. Nie chcę, żebyście się jakoś specjalnie zagłębiali w temat. Na allegro wybrałem dwa modele, które mają te mapy, co potrzebuję i wydają mi się "w miarę". Którą byście wzięli (z tych dwóch):

https://ssl.allegro.pl/item1065637496_nawigacja_tomtom_xxl_5_cali_iq_routes_gw_24m_fvat.html

https://ssl.allegro.pl/item1065986046_nawigacja_mio_moov_s505_44kraje_eu_w_wa_100_new.html

z góry wielkie dzięki za pomoc :waving


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do mnie to Ci opowiem co nie co :waving Bo jak chcesz dokładną Polskę to żaden z nich :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Ci tą nawigację Allegro Mam ją osobiście.

Wyświetlacz 5" odblokowałem Windowsa i działa jak mały komputer (teraz w sprzedaży są już odblokowane).

Zaletą też jest wyświetlacz z całkowicie płaską przednią szybką tzn. w rogach nie zbiera się brud w rogach.

Mam w nią w nią wgrane cztery mapy ale w Polsce używam AutoMapy 6.2, a zagranicom TomTom-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od dwóch lat mam TomToma 930.

Jeżeli chodzi o samo urządzenie to jest bardzo dobre, żadnych awarii, żadnych problemów.

Odnośnie map, to powszechnie wiadomo,że są lepsi niż TomTom, jednak tragedii nie ma, duże polskie miasta są zrobione bardzo dobrze, gorzej miejscowości mniejsze, ale nigdy nie miałem większych problemów.TomTom cały czas rozwija swoje mapy i powoli z roku na rok robi się coraz lepiej. Mapy na Niemcy i Austrię , gdzie też jeżdżę są zrobione rewelacyjnie, kompletnie żadnych problemów.

Generalnie drugi raz też bym kupił TomToma mimo nieco słabszych map niż u konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Ja mam wbudowany w deskę rozdzielczą samochodu coś takiego

NavRoad NR780H Hugo

Mogę polecić z czystym sumieniem, idealny na dłuższe trasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tą nawigację i powiem szczerze, że nic co powyżej 300zł się nie opłaca. Jak ktoś kupuje navi za 700-1500 zł to tylko wyrzuca pieniądze w błoto. Ważny jest procesor, wbudowany odbiornik i dokładna mapa w środku.


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką teraz zaproponowalibyście nawigację do auta ? Muszę coś kupić,ale za dużo tego jest i nie wiem co wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek weź sobie na firmę dobry telefon,np Samsunga jakiegoś nowego,i masz tam b.dobrą nawigację.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero kupiłem HTC Windows 8S,ale nie ma na niego darmowej nawigacji,przynajmniej nie znalazłem.Próbowałem jakichś dwóch programów,ale lipne były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nawigacja na telefonie to lipa.

Nawigacja to ma być nawigacja.

Jeśli na Polskę to garmin z dożywotnią aktualizacją map.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też racja,na małym ekranie słabo widać.Mam dwie stare nawigacje i leżą w schowku,do Warszawy teraz zrobiłem dwa kursy z pożyczoną navi Tomtoma,choć starszy model to i tak byłem zachwycony.Zastanawiam się czy nie warto kupić z zestawem głośnomówiącym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Garmin wydał w zeszłym roku ostatnią aktualizację GP Mapy na której są już autostrady "w budowie", więcej aktualizacji mapy dedykowanej na PL nie planuje. Mam Samsunga S3 i używam map google, zawsze informuje o korkach, na bieżąco aktualizuje wszystkie roboty drogowe, zmiany znaków i wszystko to co potrafi uprzykrzyć nasz żywot za kółkiem w obcym mieście. Potrzebny jest tylko dostęp do internetu, co może być problematyczne za granicą ale na to też jest bardzo prosty sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem różne navi - Mio500 ( mapa oryginał i AM) , AM na smartfonie, Garmina .

Najbardziej lubiłem AM na Mio - duży ekran,dokładna mapa.

Teraz mam w Reni Carminat 8000 z mapą 2013. I powiem szczerze - bije na głowę " przenośne" urządzenia. Łapie sygnał nawet w garażu. Super się odnajduje po zboczeniu z trasy. Mapa nie jest tak ładna jak 3D w AM, ale działanie rewelacja :-)

Marek@mobilnie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam jeszcze rejestratorem jazdy bo mi się popsuł (raz był nawet dowodem w sądzie) i pomyślałem jeszcze o połączeniu tych dwóch urządzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat. Również szukam nawigacji, ale do motocykla. Miałem Lark AT 35, ale po drugiej naprawie serwisowej zwrócili mi kasę i już się z niej wyleczyłem. Obecnie moto już przygotowane do zimy, ale to chyba dobry czas aby się rozglądnąć za czymś ciekawym i wyruszyć na wiosnę. Ktoś coś podpowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz garmina, używam od około 6 lat i naprawdę daje rade, nigdy mnie nie zawiodła, a na stronce ump.waw.pl masz codziennie aktualizowana, darmowa i dobra mapę na Polskę. Na europe city navigator oryginalny garminowski, tylko aktualizować systematycznie i git.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w swiecie dzialajacych androidow i Iphonow mozna pobrac aplikacje CoPilot. Nawigacja jest rewelacyjna. TomToma nie uzywam juz od wiekow :) Co najwazniejsze nie wymaga dostepu do internetu. Dla mnie to najlepsza aplikacja jaka wgralem :)


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biedronce byly jakis czas temu navi, do wyboru Mio I druga ktorej nazwy nie pamietam. Polecam wlasnie Ta druga. Na karte Pam wrxucisz sobie automape I jest na polskie warunki wystarczajaca

Sent from my RM-885_eu_poland_298 using Tapatalk

Edytowane przez mariusz09 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku,a nie masz w Lagunie org navi? To naprawdę fajnie lata....

Marek@mobilnie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję Initiale i jedynie czego nie ma to navi,ale interesowałem się tym,za śmieszne pieniądze można dokupić cały osprzęt z tym,że z tego co pamiętam nie chwalili tego sprzętu i map,wręcz doradzali zakup zwykłej nawigacji.W miejsce pod radiem zamontowałem tam szufladę z radiem CB.Może coś się zmieniło w tym względzie przez ostatnie 3 lata bo wtedy właśnie się tym interesowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Carminat 8000 i nowszych, wchodzą mapy z BMW i Opla. Są już na 2014

Marek@mobilnie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.