Skocz do zawartości
sPRYTny

Nowy ReefMax 100 [300l]

Rekomendowane odpowiedzi

Plus ci za to Lizard :D


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy

Wezcie pod uwage, ze Wy juz wiecei jak poskaladac sobie zbiornik samemu. Znacie ceny podzespolow i ogolne koszty zalozenia zbiornika. Dlatego Wasze opinie moga byc negatywne bo szukacie "dziury w calym".

Moim zdaniem produkty takie jak ReefMax (zarowno stary jak i ten nowy) sa przeznaczone dla "amatorow", ktorzy chca zalozyc zbiornik w jeden dzien i w tydzien miec w nim zycie. Oni nie beda kalkuowac ile co kosztuje tylko wezma gotowca.

Ja tez kupilem ReefMaxa prawie dwa lata temu i nie mialem zielonego pojecia o akwarystyce.

Teraz zakladam wiekszy zbiornik i widze ile to zajmuje czasu i ze trzeba juz sie troszke znac zeby wszystko dobrze poskladac w dobrej cenie. Szafka, szklo, sump, odpieniacz, pompa, cyrkulacja... i moglbym tak jeszcze dlugo wymieniac.

Mysle ze cena tego zestawu bedzie oscylowac w okoicach 7000

pozwole sie nie zgodzić na prawie całej linii :)

Jakie szukanie dziury w całym. Aquael bada rynek, a my głos rynku mowimy czego oczekujemy.

Wiesz tylko co dzisiaj znaczy słowo amator? W stu litrowym RM z tylko dołożonym odpieniaczem osiągam imponujące wyniki, realizuje coraz śmielsze cele. Jak to mowia z zakladaniem baniaka jest jak z domem... dopiero ten trzeci jest taki jak sobie wymarzysz, bez wad :) Takze Twoj trud to wklad w wiedze, ktora zaprocentuje. A tymczasem aquael od wielu lat mowi o nowym projekcie, ktory juz na starcie wydaje sie lekko przestarzały. Niby czyta sie nasze posty, ale widać, że nie ma w firmie komunikacji... bo inaczej to juz by byla x wersja zestawu morskiego na rynku pod szyldem reefmax. No i tyle. Dlatego proponuje aquaelowi, żeby skupił sie przede wszystkim na pokrywach. Rada bezpłatna, a bezcenna :p


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, najprostsze rozwiązania są najlepsze.

Skupcie się na pokrywie, dopracujcie ją.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby wersja finalna wyglądała zacniej niż ten niby "prototyp", jak dla mnie to nie wiem po co prezentować wersję roboczą z taka ilościa niedoróbek?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem firma nic nie zrobiła... no może tylko pokrywę która i tak jest tandetna nawet jak na prototyp. Totalna paranoja... zapowiadają super odsłonę nowego produktu tym czasem mam wrażenie że wszystko było "cięte" w dzień poprzedzający. Chyba wszystko oparło się tylko na "fenomenie" ekranu który i tak na razie jest do bani ze względu na jego możliwości które są mizerne. Bo taki komputerek można kupić od człowieka z forum który zrobi to 1000000000x estetyczniej i bardziej funkcjonalnie.

Panowie to jest duża firma... spodziewałem się czegoś w postaci "doposażonego" powiększonego RM Tym czasem po tylu latach pracy przedstawili "kupę" która wygląda gorzej niż można było się spodziewać.

dal mnie cena max 4tys. za większe pieniądze produkt do wyśmiania, skazany na niepowodzenie... Wsadzili odpieniacz którego premiera miała miejsce dosyć nie dawno, czyli co...?? przez prawie 4 lata nie mogli dobrać odpieniacza... aż na szczęście wyszedł Octopus..?? :wallbash:

Śmiech na sali, dla mnie produkt prototypowy jest po to by dowiedzieć się od społeczności co jest nie potrzebne i z czego można zrezygnować, a nie po to by dowiedzieć się co trzeba poprawić, bo w sumie do poprawki jest cały zbiornik, taka firma powinna sama wiedzieć jaki powinien być idealny zbiornik. :realmad: :realmad:

IMHO to jest jakaś komedia na poziomie Polskiego rządu. :realmad: :realmad: :realmad: :realmad:


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co jak się robi produkt to zadajesz sobie pytanie - dla kogo to ma być, kto to kupi ?

Wydaje mi się, że Aquael nie odrobił tej lekcji, ponieważ nikt przy zdrowych zmysłach i nie mający pojęcia o akwarystyce morskiej nie kupi tak dużego zestawu.

Chyba, że będzie to zestaw + cała obsługa baniaka przez profesjonalna firmę/osobę (może taki jest zamysł Aquaela).

Sprzęty jakie były tam wrzucone nie były raczej docelowe, tylko miały pokazać, jak wygląda odpieniacz, całe orurowanie itp, dla ludzi którzy akwarium morskiego nigdy nie miali - przynajmniej tak mi się wydaje.

"Prezentacja" produktu miała raczej wywołać zaciekawienie, dyskusję jaka się właśnie rozpoczęła.

Nie ukrywajmy Aquael liderem w akwarystyce morskiej nie jest i pewnie nigdy nie będzie, a chce ugrać dla siebie jeszcze kawałek z "tortu" jaki ma dzięki "małemu" reefmaxowi.

Jeśli produkt miałby zrobić WOW to by pewnie był zalany (nie koniecznie słoną wodą) i by pokazali jak to wszystko ma funkcjonować.

Pomysł scentralizowania wszystkiego w jednym dotykowym panelu, jest trafionym pomysłem. Nie trafionym jest jego umiejscowienie. (zresztą już o tym pisałem).

Ja to się ciągle zastanawiam, jaki będzie z tego produkt masowy z dwóch powodów:

- cena wyjściowa;

- okleina obudowy (nie wyobrażam sobie jednego dostępnego koloru, jeśli miałoby to stać przy innych meblach);

Jakby dobrze pomyślieli i chcieli zrobić "coś masowego" to zbiornik 150-200 litrów max i byłby szał.

Ps. mi to się śmiać chciało jak na końcu Pani (przyznam, że nie wiem kto - może właścicielka), dziękowała za organizację m.in. marketingowi :)

Pozdr


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co jak się robi produkt to zadajesz sobie pytanie - dla kogo to ma być, kto to kupi ?

...

Jakby dobrze pomyślieli i chcieli zrobić "coś masowego" to zbiornik 150-200 litrów max i byłby szał.

Ps. mi to się śmiać chciało jak na końcu Pani (przyznam, że nie wiem kto - może właścicielka), dziękowała za organizację m.in. marketingowi :)

O czym my mówimy.... ta firma nie ma ani inżynierów, ani marketingowców. Jak chcą dowiedzieć się co robić by tak jak teraz nie postępować żałośnie amatorsko zawsze mogą złożyć mi ofertę dobrze płatnej pracy :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luft

Zgadzam się z tym, że sie ze mną nie zgadzasz :unworthy:

Mowiac o amatorach mialem raczej na mysli nowicjuszy a nie doswiadczonych uzytkowników RM jak Ty :)

Mnie osobiscie ten prototyp sie nie podoba. Czy znajdzie nabywców ? To pewnie zalezy od ceny. Firma pewnie stara sie znalezc złoty środek miedzy cena a zaawansowaniem technologicznym. Musi szukac klienta i przewidywac co on chce. Dlatego ja mysle ze RM jako gotowiec jest dla amatorów-nowicjuszy, ktorzy chca mieć "na szybko" baniak w pokoju i zrealizowac swoj kaprys posiadania solniczki. Mnie ktos niedawno zwyzywal od "nowobogackich" jak sie dowiedzial ze mam w domu akwarium morskie :)

Gdybym ja byl jakims "prezesem" w aquelu to poszedlbym w strone modułowości i wiekszej elastycznosci. Zbiornik skladalo by sie z roznych dostepnych modułów na zyczenie klienta pod jego gust. Zawsze mozna by soie tez dokupic jakies ulepszenie do istniejacego juz baniaka. Taki tuning. Skupilbym sie tez na produkcji tych pokryw z panelami do standartowych rozmiarow z róznymi opcjami oswietlenia. Przejeli by troche klientów słodkowdnych. W tym bym szukał klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nie znam się za bardzo o szeroko pojętej morszczyźnie:), ale dziwię się jak można takie coś pokazywać. Śmieszy mnie najbardziej komin a najbardziej jego przelew.

Sam jestem na takim etapie swojego życia że skończyłem studia i znalazłem pracę w swoim zawodzie jako konstruktor - Auto-Cad i te bajery. To ja wiadomo świeżo po studiach jeszcze zapas wiedzy mam i prawie wszystko mi się tam nie podobało, dodatkowo wykazywałem się swoją wiedzą. I w końcu dali mi takie zlecenie że dłubałem je 3 miesiące z poprawkami jak standardowe robię w max 2 dni. Tak więc jestem zdania że tam także przyszedł taki jak "ja" i wyśmiał standardowego (w sumie miał podstawy) ReefMax-a to mu dali do zrobienia tego, o którym tutaj mowa. I bidny skubie go już drugi rok. Najciekawszym wydaje się fakt, że firma z takim wyposażeniem opisanym tutaj:

http://www.aquael.com/index.php?option=com_content&view=article&id=326&Itemid=391〈=pl

i co ważniejsze - oferująca takie usługi, wymyśla jako swoje dziecko takiego niedorobionego dziwoląga. Co za problem dla Aquael-a zrobić swój w 100% działający odpieniacz? Przecież obudowa to akryl, pompy potrafią zrobić jakie tylko. Chyba że odszedł operator maszyny CNC i nie zrobią nowej matrycy do wtryskiwania wirników igiełkowych...


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TomekSz

masz rację związaną z amatorami bez żadnej wiedzy którzy zakładają zbiorniki morskie.

Jakieś dwa tygodnie temu w pewnym sklepie w Łodzi byłem świadkiem jak facet kupił wodę, kawałek skałki s zoa i jakieś inne, dwa błazenki do zbiorniczka 30 l.Na moje pytanie jakie ma doświadczenie odpowiedział że jak zbiornik wytrzyma 1/2 roku to postawi większy,???????????????

Z dnia na dzień.

To jest baniak dla takich. :wallbash:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polemizujmy nad przeznaczeniem "akwarium morskiego" w wydaniu tej firmy tylko nad tym czemu próbują takim chłamem zamydlić nam oczy po przeszło 2 latach pracy i obietnicami..


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BAU, opisywana przez Ciebie scenka świadczy bardziej o sprzedawcy niż o kupującym.

Co do nowego "rm" to nie ma co wiecej wylewać z siebie żółci. Z dużej chmury, mały deszcz.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem polski rynek nie jest docelowy dla nowego RM. Aquael ma doskonałą sieć sprzedaży i dystrybucji na całym świecie, tak że na pewno znajdą nabywców w cenie zestawu nawet około 10k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BAU, opisywana przez Ciebie scenka świadczy bardziej o sprzedawcy niż o kupującym

Luft a jak według Ciebie powinien zachować sie sprzedawca?

Według mnie 30l na początek to nic złego.


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mcten... chyba raczysz żartować... na prostych przykładach można stwierdzić że RM nie ma szans na rynku światowym, nawet patrząc na to z tej perspektywy, iż we własnym kraju nie potrafi zrobić czegoś dobrze, mało tego..?? na świecie są firmy które robią zestawy po kroć razy lepsze od tego RM co jest dostępny i sprzedają się im znakomicie mimo wysokich cen za taki zestaw.

Trzeba po prostu mieć nadzieje że ten zestaw zaprezentowany w sobotę, ma tylko za zadanie wyciągnąć konsekwencje i wzbudzić zainteresowanie, które maja skutkować metamorfozą a w skutku czego otrzymamy w pełni dopracowany i piękny zestaw... ale bądźmy realistami.... nie za 5 miesięcy :) jak przez 3 lata nie zrobili nic.. to przez 5mc raczej wątpię że by dokończyli kwetsie wyświetlacza.


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luft a jak według Ciebie powinien zachować sie sprzedawca?

Przychodzi facet do sklepu; Poproszę 3 bułki, serek topiony i szczypiorek. Oczywiste.

Przychodzi facet do sklepu: poprosze akwarium, skałę, wodę i błazenki do tego. Nic Ci tu nie śmierdzi tromfem? - odpowiedź: w trakcie rozmowy z klientem uświadomić na jego rozum, że straci pieniądze jeśli kupi teraz ryby i połączy z dzisiejszymi zakupami. Argument finansowy najmocniej zadziała na wyobraźnię nieświadomego laika.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem polski rynek nie jest docelowy dla nowego RM. Aquael ma doskonałą sieć sprzedaży i dystrybucji na całym świecie, tak że na pewno znajdą nabywców w cenie zestawu nawet około 10k.

Paradoksalnie Aquael ma na zachodzie lepsza opinie niż u nas w kraju wiec może być w tym ziarnko prawdy.

w trakcie rozmowy z klientem uświadomić na jego rozum, że straci pieniądze jeśli kupi teraz ryby i połączy z dzisiejszymi zakupami. Argument finansowy najmocniej zadziała na wyobraźnię nieświadomego laika.

Ale po co? Sklep ma zarabiać a nie uświadamiać. Pani, która cale życie pawiki sprzedawała jak przyjdzie bogaty tatuś dziecku kupić reefmaxa nie będzie się rozpiewac nad trudnością akwarystyki morskiej tylko powie ze wszystko działa 1-szego dnia i nic więcej nie trzeba. Takich ludzi paradoksalnie zamiast coraz mniej jest coraz więcej mimo ze internet istnieje.


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman nie napisał jaki to był sklep, ale pewnie jakaś sieciówka, więc nie wymagaj od sprzedawcy w takim sklepie aby uświadamiał klienta, bo on tego zrobić nie potrafi i pewnie nie chce choćby z braku odpowiedniej wiedzy i presji aby sprzedać jak najwięcej. Taka praktyka jest naganna, ale powszechna w tego typu sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co? Sklep ma zarabiać a nie uświadamiać. Pani, która cale życie pawiki sprzedawała jak przyjdzie bogaty tatuś dziecku kupić reefmaxa nie będzie się rozpiewac nad trudnością akwarystyki morskiej tylko powie ze wszystko działa 1-szego dnia i nic więcej nie trzeba. Takich ludzi paradoksalnie zamiast coraz mniej jest coraz więcej mimo ze internet istnieje.

Ta polemika stacza sie podobnie jak nowy projekt RM do szamba. W tym wypadku wstyd mi, że podbijam na tablicy ten temat i zabieram miejsce wartosciowym tresciom. Pozdrawiam. Bez odbioru.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz, po tym odblysniku widac, ze albo niepotrzebnie traci sie na energii, albo oswietlenie przeznaczone jest dla LPS-ow i miekkich.

Przy osobnych i dobrych odblysnikach, byloby 2 x tyle swiatla i moznaby sie pokusic o sps-y, ale tez bez szalu. Taka blacha jak ten "odblysnik" mozna odizolowac tlumik w samochodzie.

Co do estetyki pokrywy to wole sie nie wypowiadac. Mam wrazenie, ze chinczycy, niektore europejskie firmy wyprzedzily. Odpieniacz moze imponowac poczatkujacym akwarystom i mysle, ze niekonczace sie dialogi miedzy szczesliwymi posiadaczami , na temat ReefMaxa (moze by tak nazwe zmienic, ta juz smieszy?), beda nadal trwaly. Po kilku miesiacach i przerobkach w domach, bedzie mozna zaprezentowac pracownikom "z dzialu rozwoju" gotowy "prototyp".

W zasadzie, nie zawiodlem sie na firmie. Tego sie spodziewalem. :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu wypiszmy tutaj co taki zestaw musi posiadać, albo co byśmy dodali/zmienili. Skompresujmy wiedzę i info nas wszystkich tutaj (czyt. tych doświadczonych)i wyślijmy oficjalne pismo do firmy. Jednej osoby nie potraktują poważnie, ale całą rzeszę oraz użytkowników tego sprzętu co już wyszedł (RM) raczej powinni potraktować poważnie. Zróbmy coś w tym kierunku a by było łatwiej się zdecydować na kupno tego zestawu, dla mnie najważniejszą cechą było to że jest kompaktowy i estetyczny jak kupowałem RM.

Powinna być mega zniżka na zakup RM100 dla tych którzy posiadają RM. Ewentualnie wydłużenie okresu gwarancji np o rok. :lol::thumbup:


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyt: Przychodzi facet do sklepu: poprosze akwarium, skałę, wodę i błazenki do tego. Nic Ci tu nie śmierdzi tromfem? - odpowiedź: w trakcie rozmowy z klientem uświadomić na jego rozum, że straci pieniądze jeśli kupi teraz ryby i połączy z dzisiejszymi zakupami. Argument finansowy najmocniej zadziała na wyobraźnię nieświadomego laika.

Nie wylewajmy dziecka z kąpielą - dlaczego ryby mają zejść jeśli woda jest z działającego baniaka.

cyt: w trakcie rozmowy z klientem uświadomić na jego rozum, że straci pieniądze

Ciekaw jestem który ze sklepów z morszczyzna tak uświadamia swoich klientów ja osobiście takiego nie znam a w większości sklepów robiłem zakupy.

Przepraszam za odejście od tematu Reefmaxa.


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warszawiak, a o czym tu pisac?

Ze nasze wyobrazenie o oswietleniu w morskim jest inne ? Lub, ze ten odpieniacz jest "nie z tej polki" do tego litrazu ?

Przeciez nikt z ta firma slubu nie bral. Raz kupiles badziewie i nic sie nie nauczyles ? Niech sie sami naucza. :welcome:

Zrobili namiastke czegos, co znowu przyciagnie nowicjuszy, tym razem z wiekszymi portfelami i wolnym miejscem w duzym pokoju.

Taki fachowiec jak Ty kupi zbiornik z dzurami, stare akwarium wezmie na sumpa, ponizej 1000 zl wyda na 2 x lepszy odpieniacz, jesli chce oswietlenie T5 to kupi 8 lub 10 x 39W (np: Sunpower) i bedzie sobie w ciszy czytal burzliwe posty na temat "Nowego"!


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziecie tu teraz pieprzyć o rzetelności sprzedawców...?? ludzie na Boga... to jest marketing.. nie sprzeda to nie zarobi... proste.. nie zaśmiecajcie tematu, na to są inne miejsca... :veryangry::wallbash::rant::realmad:


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Polak musi ponarzekać :) Jeden kolega tutaj wspomniał o opinii Aquaela na zachodzie.

Potwierdzam, tutaj Aquael leży w każdym sklepie, ale niestety tylko filtry i grzałki.

Reefmax nie ma tutaj szans, są tańsze chińskie zestawy (chyba Boyu)

i wypasione Red Sea Max 130 i 250, których nie trzeba co tydzień oddawać do serwisu.

I do wyboru są srebrne, czarne i może jeszcze jakieś :)

http://www.youtube.com/watch?v=4kQiGW1Df8I

Stani dobrze pisze :) Jak przez tyle lat nie poprawili błędów starego reefmaxa to po nowym też chyba można oczekiwać problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.