Skocz do zawartości
sPRYTny

Nowy ReefMax 100 [300l]

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie Stani masz rację, zobaczymy co nam zaproponują.. :) nie mówię nie, lubię kompaktowy sprzęt... jesli firma dopracuje swój projekt i będzie on godny zainteresowania pod względem finansowym a przede wszystkim technicznym... to kto wie... może... myślę że do maja dostane jakiś kredycik w moim banku :)


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gromy na Aquaela sypią się straszliwe, ale szczerze mówiąc myślę, że "dla sprawy" nie ma to większego znaczenia.

Nie oszukujmy się - jakieś 95% osób w miarę czynnie wypowiadających się na forum raczej nie kupi gotowego baniaka wielkości 400 l. Nie wspomnę już o doświadczonych morszczakach, które na kita nawet nie spojrzą - zresztą jak by to wyglądało, weteran i gotowiec w parze? ;) Dlaczego więc firma miałaby jakoś specjalnie przejąć się "forumowym" zdaniem kilkunastu osób?

Wiele osób patrzy na ten zestaw z pozycji hodowcy SPSów, posiadacza dużej i wymagającej obsady, całej masy osprzętu, pompek dozujących, filtrów, całego laboratorium chemicznego pod baniakiem i równie dużej wiedzy. Nie każdy złapie bakcyla na tyle, by organizować sobie życie pod morszczyznę, rozmyślać co by tu poprawić, czego dolać lub co zmienić, żeby korale wyglądały nieco ładniej lub rosły trochę szybciej. Dla ludzi nowych w temacie takie podejście może zniechęcać stopniem złożoności, a sami wiecie, że i tak na starcie ilość niezbędnych do połknięcia informacji jest przytłaczająca. Hydraulika, wybór pomp, dobór światła, konfiguracja sumpa, wybór odpieniacza - od takiego natłoku "wiedzy magicznej" świeżak naprawdę może zwątpić we własne siły, zwłaszcza gdy to osoba bez zacięcia technicznego. I dla takich świeżo upieczonych morszczaków w miarę kompletny zestaw, dość schludny i kompaktowy, może być bardzo wygodną drogą do pierwszej solanki.

Tak duży kompakt nie jest propozycją dla zaawansowanych, a początkujący plany zaczynają prawie zawsze od łatwych zwierzaków. Więc jeśli ktoś nie ma specjalnych problemów z funduszami, a nie chce kupować usługi założenia baniaka, nie ma czasu czy zdolności by samemu wymyślać i kompletować osprzęt, to rozważy zakup takiego zestawu. Jeżeli gotowiec A-la nie będzie miał wybitnie dobrej opinii, ale konkurencja będzie 2x droższa-to i tak ten zestaw ma szanse. Dowodem na to jest popularność RMa, na którego wiele osób patrzy z pogardą nie skąpiąc kąśliwych uwag, czy powodzenie małych morskich kostek. Jaka na forum jest ilość A-lowskich maluchów, zabawkowych wręcz, a jaka bardzo dobrze ocenionego AM-owskiego Yasha? Cena może być dla wielu lepszym doradcą niż uwagi weteranów, które z nabieraniem doświadczenia robią się coraz bardziej krytyczne (widać to choćby po prawie zerowych komentarzach odnośnie kształtów baniaka - pierwsze lepsze nowe szkło podobnych wymiarów w dziale "Nasze akwaria" zostałoby na starcie wychwalone za dobrą głębię).

Oczywiście mogę nie mieć racji odnośnie grupy docelowej, ale jeśli ten zestaw jest robiony z myślą o drugiej czy kolejnej solniczce, to wypuszczając go A-el strzeli sobie w stopę.

Żeby rozwiać wątpliwości - nie uważam tej "premiery" za specjalny sukces.

IMHO prezentacja kita w obecnym wyglądzie to pomysł marny, bo zawalono jedną z większych zalet gotówców, czyli estetykę zbiornika. Pod tym względem mały RM wygląda naprawdę dobrze, a ten ze zdjęć zdecydowanie słabo. Monitor w klapie to nawet fajny gadżet (zawsze można bajerkiem dodatkowo "błysnąć" wśród znajomych ;)), ale (przynajmniej na fotkach) wraz z mocowaniem wygląda na straszną tandetę. Źle spasowane plastiki, niechlujnie wklejony grzebień, kiepski odbłyśnik, przeciętna szafka - tutaj po wrażeniach estetycznych raczej nikt nie zbierał szczęki z podłogi. A na osprzęt potencjalny klient popatrzy, w głowę się podrapie i pewnie na tym się skończą jego dywagacje ;)

Z punktu widzenia użytkownika poprzedniego gotowca A-la, zwłaszcza biorąc pod uwagę gabaryty zestawu, mega ważne będą dwie rzeczy:

- serwis (do tej pory poza drobnymi wpadkami było nieźle, momentami nawet bardzo dobrze)

- niezawodność (w małym RMie cieniutko).


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co racja to racja  :thumbup:

Wazne, ze nowicjusz dostanie osprzet dla latwych zwierzat, nie musi ganiac za lampami, odpieniaczami itp, oraz co chyba najwazniejsze... otwory sa juz wywiercone i jest odpowiednia ilosc rur, ktore spowoduja, ze system stanie sie latwiejszy do opanowania.  Jest nawet luksus; rura na kable !  To trzeba pochwalic. :whistle:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nawet luksus; rura na kable ! To trzeba pochwalic. :whistle:

Ale np. wtyczka od cyrkulacji raczej przez nią nie przejdzie, a jak ja odetniemy to automatycznie po gwarancji.

Średni pomysł... oby firma jej nie dała krótszej od rewizji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale np. wtyczka od cyrkulacji raczej przez nią nie przejdzie, a jak ja odetniemy to automatycznie po gwarancji.

Średni pomysł... oby firma jej nie dała krótszej od rewizji :D

Przechodzi spokojnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przechodzi spokojnie :)

ReefCirculator 10000

phoca_thumb_l_REEFCIRCULATOR%2010000%20REGULATION.jpg

Jesteś pewny? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ReefCirculator 10000

phoca_thumb_l_REEFCIRCULATOR%2010000%20REGULATION.jpg

Jesteś pewny? :)

To wyjątek potwierdzający regułę :).

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może te pompki przechodzą? W końcu też Aquael :clowning


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako poczatkujacy w morszczyznie ale z doswiadczeniem w akwariach slodkowodnych ok. poltora roku temu stanalem przed dylematem co wybrac. Jak wiekszosc chyba bez dostatecznej wiedzy na temat solniczek zaczalem rozgladac sie za gotowcem. rozwazalem zakup akwa 100-150 l w rozsadnej cenie czyli reefmax 60 vs sera 130.Wybor padl na reefmax ze wzgledu na funkcje, oswietlenie estetyke i, co tu duzo mowic, sentyment do rodzimej produkcji.

mam ReefMaxa. ogolnie compact jest super poza tym ze po trzech miesiacach panel sterowania szwankuje, ale o tym juz na forum bylo wiele...Patrzac z perspektywy czasu i doswiadczen teraz wybralbym akwarium w/g moich oczekiwan czyli robione od podstaw, dokladnie zaprojektowane, z sumpem, bo to daje mozliwosc rozbudowy, przebudowy i dobrania wszystkich elementow w/g wymogow zwierzat w zbiorniku.Teraz wiem, ale wtedy nie wiedzialem. Od dawna wiedzialem ze Aquael ma wyprodukowac cos wiekszego i czekalem na wiesci niecierpliwie.Myslalem,fajny ten moj reefmax, jesli wiekszy bedzie conajmniej taki jak ten tylko wiekszy to pomysle...Mam nadzieje ze to co zaprezentowali jest naprawde tylko wersja rozwojowa i proproprototypem. Chyba panowie inzynierowie z aquaela zapomnieli o podstawowe zeczy jaka jest przedewszystkim stworzenie jak najlepszych warunkow dla naszych podopiecznych a nie wodotryski w postaci ekranów dotykowych rodem z iphone/przepraszam posiadaczy takowych/.Akwaruim ma DZIALAC a nie swiecic.to nie zabawka spod choinki tylko zycie zamkniete w kilkuset litrach wody.Ktos pmylil pojecia. Pewno znajda sie nabywcy tego tworu tylko gdzies zgubiono podstawowy sens tworzenia akwarum, zapewnic, dla naszych wrazen estetycznych, najlepsze mozliwe warunki do zycia zwierzat w niewoli a nie produkowanie za gruba kase czegos w czym i tak trzeba bedzie polowe rzeczy wymienic, usprawnic, poprawic dla dobra naszych podopiecznych.Wybaczcie moj slowotok ale sie wkurzylem. to tyle, krytyka mile widziana.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zobaczyłem nowego reefmaxa, coż bywa...

W ogóle kto ma być odbiorcą takiego akwarium ? Kto jest targetem tego produktu ?

Jeśli ktoś stawia akwarium 400 litrów to albo już ma jakieś doświadczenie, i kolejne akwarium postawi sam tak by było dopasowane indywidualnie, albo ktoś zleca to komuś innemu, np jakiemuś sklepowi.

W życiu nie postawiłbym prawie 400 litrowego akwarium na takiej szafeczce i ten jej powalający design.

Pokrywa wygląda jakby powstała z plastiku przetopionego ze zderzaka malucha.

Czarny silikon, masa niedoróbek, beznadziejny panel.

Widzę, że po reefmaxie który moim osobistym zdaniem jest totalnym dnem, firma Aquael zdołała się przebić jeszcze niżej robiąc coś jeszcze brzydszego i praktycznie bez odbiorców na rynku.

Zamiast zrobić ładny kompaktowy zbiornik o pojemności ok 120 litrów i naprawić błędy reefmaxa to firma robi krok wstecz.

W dobie designerskich urządzeń takich jak np firmy apple, na których powinno się inspirować projektując akarium, wypuszcza się na rynek coś co wygląda jak by było kupione na ruskim allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ReefMax totalne dno... nie jest doskonały, ale chyba większym nie wypałem jest zbiornik sery, o BOYU już nie wspomnę. Więc wydaje mi się NATAN że troszeczkę nie masz pojęcia o kompaktach, bez urazy.


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Reefmaxy kojarzą mi się z oplombowanymi komputerami PC sprzedawanymi w hipermarketach.

Pan Miecio w komputerowym/akwarystycznym poskłada za tą samą cenę coś mocniejszego.

W USA Reef Max 100 kosztuje 40 dolarów, ciekawe ile będą chcieli w Polsce?

http://www.ebay.com/itm/Reef-Max-100-Media-Reactor-Phosphate-Carbon-DI-GFO-/120736740213

:harhar:

Na amerykańskich forach będzie furora jak ktoś powie że trzyma ryby w Reef Max 100 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo to jest właśnie coś takiego.. :)


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Warszawiak, ale tu jest mowa o reefmaxie więc nie porównujmy go do innych.

To co napisałeś brzmi mniej więcej tak: chociaż reefmax jest zły to jest dobry, bo reszta jest gorsza... no proszę Cię

I co to za stwierdzenie, że nie mam pojęcia o kompaktach ?? mam na tyle duże pojęcie by stwierdzić, że nowy Reefmax jest gorszy od poprzedniego, mam na tyle duże pojęcie, że nigdy nie kupiłem kompaktu, ba nawet stwierdzę, że na tyle duże, że inny kompakt - Aquaelowski 30 jest brzydszą kopią mojego pierwszego akwarium.

Zobacz na kompakt Blau'a - wygląda o wiele lepiej, choć nie ideał, ale można ? można.

Elos mini - można ? można

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natan wszystko można tylko ile trzeba zapłacić ? Elos mini ponad 1250 euro !


Się robi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ReefMax jest zły... ale jest lepszy od pozostałych dostępnych na rynku POLSKIM kompaktów. O to mi chodziło. Co do RM100 zgodze się ze jest do bani.

Jak mamy porównywać sprzęt zza wielkiej wody czy nawet z wysp to może porównajmy tez nasze zarobki co??

OK, tamte propozycje są lepsze... tylko czy ich cena też jest adekwatna..?? ponad 3k za 75 litrów? to sobie kup takie cudo... :thumbup:

Co Ty porównujesz, rynek Amerykański z Polskim??

Co z serwisem takiego sprzętu??

dodaj do tego przesyłkę... ile Ci wyjdzie ten biznes??

Reasumując. Kompakty w Polsce są za przystępne pieniądze jak na polskie płace. I są wykonane w miarę przyzwoicie jak na takie pieniądze. Pokaż mi zbiornik pokrojów RM za $350 dla mnie to co porównujesz z RM to jest jakaś pomyłka, i co z tego że ma to OW?? nawet zrobienie kopi RM z OW nie przekroczy tej śmiesznej ceny co pokazałeś. Dodać mody LED kolegi z innego forum i podejrzewam że dalej zostanie parę stówek.


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Warszawiak ja nie porównuje bezpośrednio rynku amerykańskigo i polskiego, porównuje idee i design tamtych zbiorników z polskimi... co do cen oczywiście masz racje są mega zawyżone i na pewno da się zrobić podobny zbiornik taniej, w końcu nie zastosowano w nich kosmicznej technologii tylko zwykłe szkło, szykła szafka z mdf, zwykłe pudełko przelewowe ale wygląda to o wiele lepiej niż to co oferują polscy producenci.

I tu jest pytanie czy producentom brak pomysłów, inspiracji, czy odbiorcy nie mają gustu ?

Widzisz, Ty myślisz o sprowadzaniu takiego sprzętu, a ja raczej o wyprodukowaniu czegoś równie ładnego i funkcjonalnego w naszych realiach cenowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ReefMax jest zły... ale jest lepszy od pozostałych dostępnych na rynku POLSKIM kompaktów

a tam Panowie zawsze możecie zaglądnąć do mnie po jakiegoś gotowca :harhar: sory ale to było silniejsze ode mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Gienek gotowce robi ładne ;)


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

A są już jakieś zdjęcia gdzieś? Bo na stronce aquaela nie ma nic o "100".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.