Skocz do zawartości
gottrek

Różnice w pompach cyrkulacyjnych

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem teraz Tunze 6085 8000l/h i nikt mi nie powie,że JVP 202 która ma teoretycznie 12000 podobnie dmucha.Zapraszam na porównanie.

na szczęście jest tak duży wybór falowników, że każdy znajdzie coś dla siebie. Na początku w miałem 2600l/h i wydawało mi się mało. Później pozmieniałem i mam 3x 900 z czego tylko 1x900 na przodzie wali w tafle, reszta z tyłu skały. Detrytusu nie targa ze skały, ale ważne, że korale są zadowolone. Tylko to sie dla mnie liczy :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Ja mam 2x 3000l/h JVP w kostce ~65cm i nie wiem czy nie za mocno dmucha :)

Jak napisał luft, detrytusu ze skały nie targa, ale jak się zawirowanie zrobi to podnosi ten piaseczek co kupiłem w erybce, coś tam bio-active ;) Na początku miałem z tym spory problem bo mi piasek albo podnosiło, albo przedmuchało na drugi koniec baniaka. Teraz po prostu odbijam nurt od szyby i jest dobrze.

Jestem zadowolony. Pisałem już wcześniej, tutaj paczka papierosów kosztuje 9 euro, a cyrkulator 15 :D

Za tą kasę piękny sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie sprzęt JVP jest dobry a cena rewelacyjna.Mam u siebie w domu 102,202 i tylko jedna 102 kiedyś padła,ale gwarancji nie znalazłem i leży mi teraz.Jednak na moje akwa i ustawienie skały nie wystarczyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupujesz jvp to kup na magnesy , bo przyssawki to kur..a w trakcie nieobecności zalało mój pokój ,podłoga jest teraz do d*py.

Co do tunze to mam pożyczoną od kolegi przy zmianie kierunku kilka razy mi się z łatwością otworzyła do zalet mógłbym zaliczyć jej wielkość i spalanie a do wad dużą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

To widzę w Polsce inaczej sprzedają, tutaj w pudełku z pompką JVP masz i magnes i przyssawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długi kabel mają te nowe pompy jvp-100?


100x50x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długi kabel mają te nowe pompy jvp-100?

140cm

raczej wszystkie jvp maja kabel dlugosci miedzy 135-140cm


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w moim zyciu uzywalem Korali 1 w 94L ,po niej przyszly JVP-102 i 101 a teraz uzywam Tunze pomp,

Koralia 1 - cichutka na magnesie po tygodniu wogule jej nie bylo slychac

JVP 102 - po kilku dniach tez cicha, tylko jakies lekkie mruczenie slychac po polnocy,po pol rocznym uzytkowaniu zaczyna chalasowac a kabelek robi sie prawie jak plastikowy precik,trzeba uwazac przy czyszczeniu zeby nie ukrecic go.

JVP 101 - po kilku dniach sie dotara i jest ok. podobna sytuacja z kabelkiem jak jvp102.

Tunze - cicha, malych rozmiarow nic nie moge jej zazucic oprucz ceny, ktura jest wyzsza od wyzej wymienionych pomp.

A tak na koniec to JVP101 jedna mialem na ceramice a druga na metalu i ta wlasnie chodzila troszke glosniej.

Pozdrawiam Grzegorz.

witam

mam pytanie do Kolegi odnośnie tunze 6015 i kroalia 900 chciałem w swoim baniaczku zastosować 2 sztuki i nie wiem które wybrać czy tunze 6015 2szt na baniak 60x40x40 96L nie będzie za dużo? mam na razie 1szt tunze 6015 i jest strasznie głośna dlatego tez nosze się z zamiarem wymiany na NEW KROALIA 900 2szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koralia 900 to słabizna, dwie takie pompy na 96l to bardzo mało, dwie 6015 to już bardziej rozsądna opcja.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 80 litrach mam 4 x Koralia 900. To falowniczki bardziej pod lpsy, delikatne bardzo.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 80 litrach mam 4 x Koralia 900. To falowniczki bardziej pod lpsy, delikatne bardzo.

a czy koralie sa cichsze niz tunze bo nie wiem czy dokupowac do obecnie posiadanego 6015 jeszcze jeden czy wymienic na np. koralie ale mocniejsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że Twoja tunze hałasuje, bo to ciche pompy. Na pewno nie głośniejsze niż koralie.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa pompa musi sie dotrzec,mam 3 Tunziaki i są niesłyszalne,po dokładnym czyszczeniu znowu je troche słychać,ale po kilku dniach znowu cichną.Jest to spowodowane chyba tym ze na wirniku i ośce tworzy sie powłoka bakteryjna ktora działa jak smar.

Edytowane przez Peniek (wyświetl historię edycji)

Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszedłem schody w zakupach bo najpiere Marea --> Koralia --> Tunze i zostane przy Tunze. Brak zastrzeżeń.

Pewnie obecne Koralie i JVP sa lepiej spasowan ale co mi tam, Niemiec kręci się dobrze :)


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W JVP na foto widziałem nowy rodzaj przyssawek ,jak się sprawują ?

Też jestem ciekawy :baby: ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tunze 6105 dwie sztuki i jedna 6201 wszystkie trzy cichutkie i nie zamienił bym ich na inne (no może potestował bym Vortecha).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekawy :baby: ??

raczej celowalowalbym w magnes na moje przystawki nie zdają egzaminu jezeli chodzi o żywotność.

Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tunze 6105 dwie sztuki i jedna 6201 wszystkie trzy cichutkie i nie zamienił bym ich na inne (no może potestował bym Vortecha).

Nie warto. A jesli chcesz to chętnie sie zamienie i oddam vortecha :) głośny jak diabli.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.