Skocz do zawartości
inmar

Wysokie PO4 i NO3

Rekomendowane odpowiedzi

opowiedzialbys Forumowiczom, jaka metode stosujesz i ile i czym karmisz? moze tu ludzie błądzą a Ty jak zwykle nic nie napiszesz (...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesoooo:googleye żadnych cudów, odpieniacz, skała, śwaitło, cyrkulacja regularne podmiany, Zeostart2. Grunt to starać sie dążyć do równowagi miedzy obsadą, karmieniem i możliwościami "przerobowymi" systemu, jak się uda to trzymać się tego i tyle.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ze jedziesz na zeovid bakterie?

To tlumaczy te ladne zera I korale .

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Sławku, Zeostart2 to nie bakterie tylko pożywka dla bakterii, jak rozkminisz dawkowanie, to mozna osiągnąć zadowalające efekty bez stosowania absorberów, refugium czy DSB. Trochę trwa rozpracowanie odpowiednich dawek, ale warto, bo w rezulacie korale mają fajne kolorki, a sama metoda jest śmiesznie tania.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#269084 seb :

Nie Sławku, Zeostart2 to nie bakterie tylko pożywka dla bakterii, jak rozkminisz dawkowanie, to mozna osiągnąć zadowalające efekty bez stosowania absorberów, refugium czy DSB. Trochę trwa rozpracowanie odpowiednich dawek, ale warto, bo w rezulacie korale mają fajne kolorki, a sama metoda jest śmiesznie tania.

Pozdrawiam

seb

acha czyli wódeczka:waving


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie:) a dokładniej wóda+ocet+cukier, przynajmniej tak pachnie i wielu tak twierdzi. Mnie osobiście mało to interesuje, ważne że działa :strutin Przewaga nad zwykłą wódą jest rzekomo taka że wóda dokarmia wszystkie szczepy i te pożyteczne i pożądane i te mniej pożądane, a ZS2 podobno tylko te dobre, ale jak to z tym jest to Bóg raczy wiedzieć, fakt jest taki że można osiągnąć fajne efekty naprawdę śmiesznym kosztem, tyle że trzeba poświęcić trochę czasu na "nauczenie" się dawkowania i doskonalenie umiejętności "czytania" zbiornika, zawsze twierdziłem że jeśli ktoś nie umie patrzeć tak żeby widzieć co się dzieje z koralami to testy do niczego się nie zdadzą:googleye

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb swieta prawda zamiast patrzec na te zera,

Ktore czsami nie istnieja Bo testy sa do d....

popatrzyz rowniez na macro zycie,skimer

Itp I wiele factor one ci pokarza.Czysta vodka bez

Dodatkow moze czasami tenk wysadzic ja sie

Czlowiek pomyli.

Sk

Sprawdzam teraz czy przedawkowanie kuleczek

Ten Sam efekt zrobi.


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#268511 Slawekkrzyzanowski :

Zerknij tutaj

Moze jak juz rewolucje dokonujesz doloz nawa zabawke

Sk

Naooglądałem się i i dalej nie wiem jak ułożyć,wiadomo,to problem wszystkich.Chyba ułożę jak miałem,ale przestrzenniej i mniej tej skały,resztę upcham do sumpa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry sie troche poprawily po zmianie

Wody?

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seb możesz coś więcej napisać o tej metodzie tzn. jakie sa proporcje??


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#269204 Slawekkrzyzanowski :

Parametry sie troche poprawily po zmianie

Wody?

Sk

Nie badałem bo nie mam testów do Hanki,paczka z USA długo idzie.Został mi jeden na czarną godzinę,może nadejdzie jutro ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki ze sa troche lepsze.

U mnie po dolozeniu nasepnego worka

(1000ml) skaly az sciemnialy.Wyglada

ze cos tam sie zaczyna dziac.Z glonowego

Tenku wywalilem prawie wszystkie glony.

Na szkle w glonowym pokazal sie czerwoniutki

Nasad.mam nadzieje ze to te dobre czerwone bakterie

Jak pisali ponoc bardzo zadko moga wytrzymac

W tenku .Niedawno wlalem 8 galonow wody z moza.

Moze sie udomowily.No ale jak te drugie toxyczne to bedzie

Ladna zadyma

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zmierzyłem samo NO3 i w akwarium i w pojemniku gdzie robię test i jest po 10mg/l a czysta solanka,którą odlałem wcześniej 0mg/l.Będą testy na PO4 to zrobię pomiary podobnie.

W takim razie co wynikło z tego testu,z skały wychodzi NO3 ? Czy to normalne czy woda wpływająca do skały powinna być pozbawiana właśnie nich po wylocie,oczywiście nie cała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar troche przemyslalem twuj problem ze skalami.

I mysle ze jest prawdopodobne ze bylo

pare zeczy w tenku ktore to spowodowaly.

Zla cylkulacja wody (naprawiles)

Mocne karmienie (dajesz mniej)

Zbieranie syfu pod skalami(poprzestawiales)

Zmocnienie wydajnosci (dodales nowe)

Dodanie nowych skal(bez dojrzewania-moze byc nie Ok)

Wiadomo ze niektore skaly wydaja Syfu wiecej niz inne.

Ale moze twuj problem jest tz stary tenk sydrom.

Po jakims czasie wszystkie male otwory sa pozatykane.A pozatym

Jak kupiles to skale prawie

Martwa to moze trzeba ja odmlodzic.Nie chce Tu zaczac jakies rozruby.Ale niestety poprzez wprowadzenie nowych praw ochnnych dla reef.Skaly ktore kupowalismy tak nie dawno sa poprosu

(zywe I orginalne z oceanu) nie sa dostepne.Dlatego caoraz bardziej trzeba dobrze ogladac je przed

kupnem.W krajach gdzie one sa chodowane dla nas.Wiele tubylcow nie ma zadnego zasobu wiedzy

Ktora skala martwa jest najlepsza dla naszego hoby.

Jedynym zrodlem tych martwych skal jest ich wydobywanie z terenow blisko

Oceanu.Poprzez braku sprzetu,expertyzy idze wszystko co maja do produkcji LR.

Koszta transportu,itp tez mocno na ich jakosc sie przyczyniaja.

Sk

Sory ale IPhone z nowym programem Nie daje wiele pisac(

ktos ten problem Da rade naprawic.)


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś odessałem cały piasek i wypłukałem,20 wiader syfu nim trochę przejrzało.Nigdy za mocno nie karmiłem bo może kostkę więcej niż teraz.Nowych skał nie dodawałem.Ustawiłem dziś a właściwie ustawiam z kolegą Wojtesem skałę na nowo.Podmiana 60 litrów solanki.Odłowiłem jednego pokolca i dużego garbika,które są na sprzedaż.

No i właśnie niedawno zakończyliśmy pracę,masakra,ledwo na nogach stoję,ale warto było.Teraz pozostaje czekać i obserwować co dalej się będzie działo.

Dziś badałem ponownie wodę.NO3 ok 10 mg/l a PO4-0,19. Dosłownie parametry stoją w miejscu.Postaram się zrobić dziś filmik jak kulki się kręcą bo mam wreszcie nowy telefon.Czyszczenie może i się przydało,ale nie zmieniło parametrów wody.Myślę,ze pomoże te ułożenie nowe skały i cyrkulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar chyba cielpliwosci by sie troche przydalo. Caly problem dokladnie opissales 9 dni temu, akcja podjeta, sa zmiany, ale marametry nie poleca na leb na szyje z dnia na dzien. Nawet jakby to sie stalo to peniej przynioslo by to wiecej szkod niz pozytku.

Po tych zmianach zajmie to kilka tygodni.Wyplukales piach, poukladales ponownie skale, dolozyles cyrkulacji, zmniejszyles poglowie. Zrobiles duza podmianke ktora wcale nie pomaga w zbiciu azotanow.

Mam pelety od praktycznie 4 miesiecy i PO4 ma na poziomie 0.52 Powoli bo powoli ale ida na dol.

Wierze ze po tych wszystkuich zmianach za jakis czas dobijesz celu


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie,jestem cierpliwy.W cyrkulacji zmieniłem tylko położenie pomp.Opisałem po prostu aktualną sytuację.Zgadzam się z tym co napisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#269630 inmar :

Dziś badałem ponownie wodę.NO3 ok 10 mg/l a PO4-0,19. Dosłownie parametry stoją w miejscu.Postaram się zrobić dziś filmik jak kulki się kręcą bo mam wreszcie nowy telefon.Czyszczenie może i się przydało,ale nie zmieniło parametrów wody.Myślę,ze pomoże te ułożenie nowe skały i cyrkulacji.

Czasami Po4 moze isc do gory ponownie.Mozna

(troche pracochlone) zmieniac Np.5 L(ilosc wody wymienianej co

Tydzien:7)

Wody po karzdym karmieniu,lekkie od kurzanie piasku

raz na tydzien.Dobrze ze odstawiles pare rybek.

Mozna je zastapic malymi karabami(10-15 sztuk)

Salata tez zacznie troche pomagac.Jest ona bardzo delikata.

Jak zacznie kolorek zmieniac na koncowkach to bedzie

Oznaka ze PO4 zaczyna spadac.

Sk

Ps Szkoda ze pare naszych rozmow

Nie pod chodzily po temat tutaj.


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś proszki doszły.Woda w baniaku 0,17 a kilka dni temu 0,19,nic nie robiłem.

W bańce gdzie przez tydzień kawałek skały się płukał 0,31.Czy ten jest miarodajny to nie wiem.Nie leję już od ponad tygodnia ABC i M,z ballinga tylko wapno bo reszta była wysoko.Na razie tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie robiąc właśnie zeszło o 0,2 może idzie ku lepszemu ? Wczoraj sprzedałem jednego pokolca i dużego garbika,zostało 18 ryb 2 duże i reszta drobnica.Wydaje mi się,ze mój odpieniacz to już jest przesadzony do mojego zbiornika.

Teraz czekam czy będzie jeszcze schodzić czy nie po tych zmianach ogólnych które są zrobione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pomiar PO4 wykazał wzrost do 0,18,może to być granica błędu bo przedtem było 0,17.Natomiast NO3 jest na poziomie mniejszym niż 10mg/l.Glony,które dostałem od Zielonego Mintaja niestety padają,zrobiły się jak sitko.Oświetlałem je 18-sto watową świetlówką z Blaua.W erybce powiedzieli,że w zupełności wystarcza.

Odstawiłem ponad tydzień temu ABCM,nie wiem czy dobrze,ale leję dalej ballinga.Raz na tydzień 1-2 krople jodu.Zmniejszyłem jeszcze przepływ w kulkach skoro nic działo się z większym przepływem.Zastanawiam się czy nie dołożyć tych kulek bo trochę ubyło i to tych w nowej formule ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz 1777 wpisow na forum i erybka jest dla Ciebie autorytetem?

glony sie rozpuscily, poniewaz najlepiej im w cieplym swietle, np 2500-3000K - czyli pod zwykla swietlowka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby utrzymac glony swiatlo idzie na 24/7.Zmiez PO4 w sumpie.

Czasami przy kulkach jest roznica poziomu

pomiedzy tenkiem a sumpem.

Sk

Ps wczoraj dalem chemie do pochlaniania

po4 zobaczymy czy cos pomoze.


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.