Skocz do zawartości
inmar

Wysokie PO4 i NO3

Rekomendowane odpowiedzi

Tak pomyślałem o tym karmieniu właśnie.Czyli od jutra 3 kostki raz dziennie lub podzielę to na dwie dawki(wymiar kostek to te z IT )Czy polimerom wódka nie zaszkodzi ? Mam nowy Sebastkowy filtr i aktualnie od dwóch tygodni kulają mi się 300ml najnowszych Przemkowych kulek,czyli tu jeszcze muszę poczekać na efekt.

Jaka dawka wódki na początek i jakie kolejne dawki ? Czy zestart2 nie może być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeostart2 moze byc,4-5 kropli /dzien powinno styknąć.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem kiedyś że skała która była w baniaku który obsługiwał calciumreaktor potrafi oddawać po czasie PO4 . Może tu jest przyczyna ? Nie wiem jak to jest w twoim przypadku .


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reaktora tam raczej przypuszczam nie było.Przypomnę,że mój start zbiornika odbył się beż żadnych plag i glonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodzi o mixer wapnia a nie reaktor.

Rewelacyjnie dziala na bakterie i obnizenie N03 i Po4 Prodibio Bioptim.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybys dawal wodke to zacznij od 1ml/dziennie i co tydzien, testujac PO4 i NO3 zwiekszaj o 1 ml az do 4. I czekaj.

Nie wiem jak to bedzie dzialalo z kulkami. Moga byc klopoty.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Przemek,jako sprzedawca tych ostatnich mógłby doradzić czy te różne sposoby się nie pogryzą.Już chyba większość ludzi się przekonało,że kulki dobrze utrzymują niskie poziomy PO4 i NO3,ale czymś do tych niskich poziomów trzeba zbić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez kilka dni mało co się zmieniło.Karmię bardzo oszczędnie,lałem zwiększone dawki atramentu i po rannej dawce i kilki innych wcześniejszych tego specifiku mam 0,11. Kazano mi dziś sprawdzić wodę z dna i o zgrozo 0,60.W takim przypadku zaproponował kolega dołożenie jednego sand dolara bo już jednego mam i dokupić 15-20 ślimaków piaskowych bo po prostu mam słabo zruszane podłoże.Mam jeszcze dwie stare rozgwiazdy piaskowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#313681 Peniek :

Raczej chodzi o mixer wapnia a nie reaktor.

Rewelacyjnie dziala na bakterie i obnizenie N03 i Po4 Prodibio Bioptim.

Bo wspomaga metabolizm bakteriii. Dwa tygodnie temu powrocilem do wódzi, gdzie jeszcze jeszcze przez kolejny tydzien chodzil filtr z peletkami. Obecna sytucja przypomina mi start na polimerach gdzie akwarium przechodzilo ostra zalamke. Nie wiem czy cos takiego istnieje czy mozna to tak nazwac ale "konflikt bakteryjny" zmiana rodzaju filtracji wyraznie stresuje korale. Ale z drugiej strony to bylo tez lekartwo na moje problemy z odpieniaczem. Na wodce pieni o wiele lepiej

A dlaczego produkty prodibio??? bo to stara sprawdzona szkola


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś propozycje względem mojego piasku ? Mogę go odessać i wypłukać w solance z podmiany.Ekipę czyszczącą piasek i tak zwiększę.

Czy naprawdę moim teraźniejszym problemem może być piasek ? Mam go tylko na przedniej części zbiornika w warstwie do 2-3 cm,trochę syfku w nim widać jak ruszę.Niektórzy przecież w ogóle nie ruszają piasku.Cyrkulacji mam dość sporo,teoretycznie prawie 50 tyś.Skała ustawiona jak by na filarach więc nawet pod nią swobodnie pokolce pływają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja proponuję babki Valenciennea strigata - mam i Sand Dolara i rozgwiazdę kopiocą, ale nic nie wzrusza piasku jak para tych babek, po 1 dniu mam czyściutki bielutki piasek w całym akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Valenciennea pulchearis rewelacyjna koparka,umywaja sie różne sanddolary i inne rozgwiazdy


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuje Valenciennea sexguttata.

Nie podplywa do gory zeby wypuscic piach, przez co nie zasypuje korali i mniej piachu laduje w kominie.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sand dolara,dwie duże rozgwiazdy piaskowe,ogórka morskiego,dwa ślimaki piaskowe i tą koparkę http://pl.reeflex.net/tiere/212_Hemicoris_chloroptera.htm ale jakoś słabo to pomaga.Dziś dokupię sand dolara i z 10 sztuk ślimaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polece cos bardziej nietypowego a stadnego. Pomacentrus alleni, poki sa male i zyja z wiekszymi rybami trzymaja sie w stadzie, potem kazdy wybiera sobie terytorium i kopie jamki w piasku pod skalkaami, czyli tam gdzie zbiera sie najwiecej syfku. Ciekawe w obserwacji ale troche wojowniecze w stosunku do siebie inne ryby sa im obojetene.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek te sand dolary tylko ci beda kasztaniły pod piaskiem przez co będziesz miał jeszcze wiecej syfu


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat u mnie nie znikł,fosforany na poziomie 0,11 i to po długiej walce.Zrobiłem kurację preparatem Gravel&Substrate Cleaner 2 x po 100ml.Dno odmulałem kilka razy przez filter bag AM z baniaka do sumpa,mogłem to robić długo i dokładnie,dużo było syfku za każdym razem w tej skarpecie.W międzyczasie dalej leję atrament i tu jest dziwna sprawa bo kiedyś 5ml zbijało z 0,23 do 0,13 a teraz 10ml nie umie zbić więcej niż 0,01.Obsady nie brakuje,woda czysta,karmienie dalej mniejsze niż kiedyś.

Zastanawiam się nad wymianą piasku,ten który mam kupiony w er..jako martwy do kosza a zakupić żywy i dać warstwę 5 cm.Co o tym Myślicie bo mi pomysły skończyły się rok temu a próbowałem już wielu rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek ja zmieniam warstwę piasku co 1,5 roku ok 7kg 1,2cm warstwa dekoracyjna

i przy kazdej wymianie piasku no3 spada,bo wiadomo świeży piasek

więc nie dawaj 5cm piachu,po co,troszke pobedzie i będzie fajnie jakis czas

zrobi ci sie cienka warstwa dsb,chwile bedzie ok a potem znowu i tak trza będzie wymieniac,ale po co aż tyle,zaś kłopot

zmieniaj sobie co 1,5 roku cienką warstewkę


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten piasek co mam ma około roku.A jak sobie radzą koledzy,którzy mają sporą warstwę piasku jak widzę na zdjęciach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, dozuje po 5 kropel rano i wieczorem do akwa zeostartu 2. Niestety nie mogę nadal zbić PO4, które jest na poziomie- 1 !!!. Szlak mnie trafia przez to załamanie systemu po soli TM BA. Czy mogę dozować zeobak, który również jest po terminie - 09.2010 bo taki mi został, a stoi cały czas w lodówce :). Chcę wreszcie zasiedlić zbiornik koralowcami bo powoli zaczynam tracić nadzieję na powrót do wcześniejszego baniaka, który miałem - chodzi mi o wygląd. Aha, wywalam pelety bo chodzą dość długo - chyba z 4 m-ce i nic, zero poprawy parametrów jedynie PH spadło do poziomu 7,7. Do zbiornika nie dozuję ballinga, a parametry trzymają się cały czas praktycznie książkowe, kh na poziomie 8,0. Zmieniłem teraz sól, wróciłem do starej sprawdzonej - preiss, może to coś poprawi. Doradźcie jak zbić to PO4. NO3 jest na poziomie 5-10.

pozdro Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.