Skocz do zawartości
jacekkudla

Problem TUNZE 6201!!! 6201!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Mam od roku 2 pompy Tunze 6205, generalnie całkiem fajny sprzęt w starej obudowie jeszcze ale z nowymi zasilaczami i do tej pory było całkiem ok. Od mniej wiecej 2 tygodni jedna z nich mi się "blokuje", czyli staje na nierównomierne odstęp czasu, po dłuzszej lub krótsze chwili znów zastartowuje... już ją wyciągałem, czyściłem, przesuszyłem nawet dni kilka i dalej d*pa... wymieniałem wirniki z tej drugiej i ta też stawała wiec wina napewno po stronie "obudowy". Miał ktoś taką przypadłość i wie czy coś można z fantem uczynić?

JAcek


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem i......... kolega mi coś pogrzebał na multikontrolerze :waving Sprawdź czy nie masz przypadkiem pulsacyjnego ustawionego na drugim kanale :waving


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hhhmmm generalnie mam odłączone sterowanie z profiluxa ale poprobuje coś w tym kierunku pokombinować


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja. Pompa to 6201 a nie jak wcześniej pisałem 6205... o ile to coś zmienia...


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zmieni :strutin. Moja Tunze 6100 miała taką samą przypadłość. Kupiłem nowy wirnik i dalej to samo. Wymoczyłem w kwasku cytrynowym i przez kilka tygodni pochodziła, a potem znowu stawała, czasem ruszyła, ale generalnie, jak stanęła to koniec, a wtedy ze sterownika wydobywał się jakiś pisk. Doszedłem w końcu do wniosku, że wirnik wchodzi, jakby za głęboko w pompę i zaciera się o te części ząbkowane na brzegu gniazda wirnika. Rozwiązanie było banalnie proste i pompa działa tak od kilku miesięcy. Otóż uciąłem tak z pół centymetra wężyka silikonowego o średnicy 4-6 mm i wsadziłem na dno pompy, a na to wpuściłem wirnik. Wystaje teraz z pompy kilka milimetrów więcej i problem ustąpił całkowiecie. Może u ciebie będzie to samo?


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko wrócę do domu to spróbuje twego patentu...

Jacek


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Rah podkładka nic nie dała. Po konsultacji ze Skibą i Andrew dochodzę do wniosku że to kostka sterująca jest nie halo i trzeba do jakiegoś elektornika uderzyć o poradę...


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, napiszę jak się rozwiązała sprawa z Tunze.... Wysłałem wraz z pismem od SNOCHO (od niego były zakupione) do TUNZE i wyobraźcie sobie że przysłali nowe 2 sztuki 6205.... także raczej się ich nie dało naprawić...

W tym miejscu chciałem mocno podziękować SNOCHO za pełen profesjonalizm i nie koniecznie na każdym kroku, w akwarystyce morskiej, spotykaną uczciwość :)

JAcek


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Jacku że wszystko udało się pozytywnie załatwić i super ze w akwarium znów się kreci a co do podejścia to widać jak firmy traktują klijentów .


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.