Skocz do zawartości
Gość DarekB30

Mini Bubble King 200 - wersja DIY

Rekomendowane odpowiedzi

jak obudowa obu pomp jest identyczna to jest to ta sama pompa, napis pewnie tylko inny. Żadna firma nie podrobi czy zrobi identycznej obudowy w obawie przed pozwem, takie moje zdanie.

A różnica w cenie ???? bezcenna :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

a ja uważam że firma produkująca odpieniacze nie bawi się w produkcję pomp,:bump

tylko korzysta z rozwiązań dostępnych na rynku :reading

zmieniasz wirnik na igłę i ...... pompa działa tak jak trzeba :clapping

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek...

pisalem na prv  :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek - Twoja inteligencja jest porażająca :unworthy::thumbup::harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Darek - Twoja inteligencja jest porażająca :unworthy::thumbup::harhar:

:harhar::rofl: Twoje zdrowie :wine::cheers:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam plan zaopatrzyć się w takiego MBK 200 DIY produkcji Darka na mocniejszej Tunze. Mam takie pytanie do użytkowników tego modelu. Wszyscy zadowoleni?


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pompa tunze do rury fi 20cm. jest ciut za cienka.(oryginal gen. 2 1700l/h)

Wiec jak chcesz odpieniacz na tej pompie to kopia Mini BK 180 bedzie lepsza.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam plan zaopatrzyć się w takiego MBK 200 DIY produkcji Darka na mocniejszej Tunze. Mam takie pytanie do użytkowników tego modelu. Wszyscy zadowoleni?

Ja mam odpieniacz BM200 od darka, na tunze hydrofarmer w akwarium 370L brutto, i powiem tak... rewelacja... wszystkie parametry ok... NO3 po4 nh4 wszystko zero, jak miałem weipro przez 2 miesiące to no3 było 2 i śladowe ilośći pozostałych teraz nie wykrywam testami nic... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam plan zaopatrzyć się w takiego MBK 200 DIY produkcji Darka na mocniejszej Tunze. Mam takie pytanie do użytkowników tego modelu. Wszyscy zadowoleni?

Co to za pytanie?! ;) JASNE!!! :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek - wrzucisz jak w Twoim wykonaniu wygląda venturi do BK ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Planuje za jakiś czas założyć moje pierwsze akwa morskie, parę rzeczy w zależności od dostępności materiałów w ilościach niehurtowych będę próbował zrobić we własnym zakresie, min. odpieniacz po wnikliwym przeczytaniu tematów związanych właśnie z budową odpieniaczy autora wątku, jak i wielu innych...

Faktycznie to niezbyt skomplikowana sprawa, tym bardziej jak miałoby się dostęp do odpowiednich materiałów i narzędzi. Jak by nie było jest to wydaje mi się wykonalny projekcik.

I w tym miejscu moje zapytanie, tym samym i prośba ze szczególnym ukłonem do pana DarekB30, ale też wszystkich którzy posiadają dokładne zwymiarowanie poszczególnych elementów Mini BK 160, czy bylibyście tak uprzejmi i podzielili się tymi cyferkami?

Ja niestety jak na razie nie mam dostępu do takiego sprzętu żeby móc sobie samemu zwymiarować.

Tak czy inaczej, z góry dziękuję i pozdrawiam.

Darek


Docelowo:

-AKWARIUM: 360l (120x60x50) -SUMP: 128l (80x40x40) -STELAŻ: profil 30x30x3mm -PRZELEW: overflow pipe /komin zew./-ODPIENIACZ: Marine Sources RDC 850 -OSWIETLENIE: led +- 200W -FILTR RO+DI: 75 GPD (Waterpure, Aqaafilter, Aqurius) + TDS,...? -CYRKULACJA: 2x jvp 102...? -OBIEG: Tuzne Silence 1073.020 (300-2400l/h), (1073.040 (300-3000l/h),...? -AUT.DOLEWKA: Aqua Trend Levelautomatic...? -Start na suchej skale -Próba z siporax-em lub FBF piaskowym (0,75 - 2kg piasku)

_____________________________________________________________________________________________________

6368_6918.png

Kontakt: tel: 513-036-976 e-mail: daro76@o2.pl gg: 3166809

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wys.55cm.srednica rury gl.16cm.a tej w kubku 10cm.tyle wiem.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku do tego co pisałem Ci na privie tu masz manuala do free-flo - to te same pompy czyli pewnie te co są w BK 160 - 180

Prostuję - nie te same - tylko max-flo czyli od wersji 3500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek dziękuję za odzew. Niestety do ewentualnej próby zmajstrowania odpieńka będę potrzebował wszystkich wymiarów żeby w ogóle był sens zabierania się za to, bo przecież koszta materiałów znaczne i robienie czegoś w ciemno po prostu byłoby bezcelowe.

Pozdrawiam.


Docelowo:

-AKWARIUM: 360l (120x60x50) -SUMP: 128l (80x40x40) -STELAŻ: profil 30x30x3mm -PRZELEW: overflow pipe /komin zew./-ODPIENIACZ: Marine Sources RDC 850 -OSWIETLENIE: led +- 200W -FILTR RO+DI: 75 GPD (Waterpure, Aqaafilter, Aqurius) + TDS,...? -CYRKULACJA: 2x jvp 102...? -OBIEG: Tuzne Silence 1073.020 (300-2400l/h), (1073.040 (300-3000l/h),...? -AUT.DOLEWKA: Aqua Trend Levelautomatic...? -Start na suchej skale -Próba z siporax-em lub FBF piaskowym (0,75 - 2kg piasku)

_____________________________________________________________________________________________________

6368_6918.png

Kontakt: tel: 513-036-976 e-mail: daro76@o2.pl gg: 3166809

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daro76 nie lepiej komuś zlecić to zadanie np Darkowi jak to twoj pierwszy odpieniacz zaoszczedzisz duzo nerów i stresu :) no chyba ze planujesz produkcje na wieksza skale. Pozdrawiam.


Akwarium: 320x70x70+ sump niestety słodkie przymierzam się do morskiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stresu i nerwów przy tym nie ma, nie przesadzajmy. Robota prosta jak drut jeśli tylko ma się dostęp po pierwsze primo do tokarki i po drugie primo do specyfikacji technicznej. Do tego dochodzi cholerny fan ze zrobienia czegoś samemu co uważam że jest integralną częścią hobby.


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kapitan.andrzej to miałby być tylko jeden egzemplarz, dla mojego akwarium do którego powoli się przygotowuję. A że lubię sobie podłubać, to tak jak kilka innych rzeczy to i o odpieniaczu pomyślałem - czemu nie, właśnie po przeczytaniu min. tego wątku. Nie powiem, że i kwestia zaoszczędzenia przysłowiowych paru groszy ma tu znaczenie przy robieniu samodzielnie tego czy owego, choć z tym to też bywa różnie i można się przeliczyć z tą "taniościa" we własnym zakresie ;)

W sumie też myślałem nad tym i może masz i rację, że lepiej byłoby zamówić/kupić, miałbym jeden problem z głowy, bo i tak cała masa innych do ogarnięcia zostaje ;).

Pozdrawiam.


Docelowo:

-AKWARIUM: 360l (120x60x50) -SUMP: 128l (80x40x40) -STELAŻ: profil 30x30x3mm -PRZELEW: overflow pipe /komin zew./-ODPIENIACZ: Marine Sources RDC 850 -OSWIETLENIE: led +- 200W -FILTR RO+DI: 75 GPD (Waterpure, Aqaafilter, Aqurius) + TDS,...? -CYRKULACJA: 2x jvp 102...? -OBIEG: Tuzne Silence 1073.020 (300-2400l/h), (1073.040 (300-3000l/h),...? -AUT.DOLEWKA: Aqua Trend Levelautomatic...? -Start na suchej skale -Próba z siporax-em lub FBF piaskowym (0,75 - 2kg piasku)

_____________________________________________________________________________________________________

6368_6918.png

Kontakt: tel: 513-036-976 e-mail: daro76@o2.pl gg: 3166809

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nanorafa napisał:

"Robota prosta jak drut"

I właśnie dlatego pomyślałem o próbie zrobienia we własnym zakresie.

"jeśli tylko ma się dostęp po pierwsze primo do tokarki i po drugie primo do specyfikacji technicznej"

Tu przewidywałem problemy zwłaszcza w kwestii zdobycia danych technicznych.

"Do tego dochodzi cholerny fan ze zrobienia czegoś samemu co uważam że jest integralną częścią hobby"

Otóż to!

Jeśli chodzi o mnie czas pokaże co się uda zdobyć a czego nie, tym samym czy warto będzie się w ogóle za to zabierać czy też może jak sugerował kapitan.andrzej po prostu zlecić wykonanie komuś kto to wykonuje.

Pożyjemy zobaczymy :)

Pozdrawiam


Docelowo:

-AKWARIUM: 360l (120x60x50) -SUMP: 128l (80x40x40) -STELAŻ: profil 30x30x3mm -PRZELEW: overflow pipe /komin zew./-ODPIENIACZ: Marine Sources RDC 850 -OSWIETLENIE: led +- 200W -FILTR RO+DI: 75 GPD (Waterpure, Aqaafilter, Aqurius) + TDS,...? -CYRKULACJA: 2x jvp 102...? -OBIEG: Tuzne Silence 1073.020 (300-2400l/h), (1073.040 (300-3000l/h),...? -AUT.DOLEWKA: Aqua Trend Levelautomatic...? -Start na suchej skale -Próba z siporax-em lub FBF piaskowym (0,75 - 2kg piasku)

_____________________________________________________________________________________________________

6368_6918.png

Kontakt: tel: 513-036-976 e-mail: daro76@o2.pl gg: 3166809

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co za problem majac te wymiary co podalem znalesc zdjecie MINI BK 160 zmierzyc w jakiej skali jest fotka i potem pomierzyc reszte wymiarow linijką, i wyniki pomnozyc przez skale?

Znalazlem jeszcze w necie kolejne wymiary-

bubble plate srednica 12,5cm

wys kubka 18,75cm

srednica rury w kubku to jednak 9cm a nie jak podalem wczesniej 10cm.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daro76 to juz od ciebie zalezy sam wybierzesz dla siebie najlepsza opcje jak lubisz dłubać to sie pobaw może wyjdzie cos naprawde extra jedno jest pewne na tym forum jest grono fachowców którzy ci pomoga :welcome:


Akwarium: 320x70x70+ sump niestety słodkie przymierzam się do morskiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek dziękuję za te dodatkowe wymiary.

Kapitan.andrzej sprawa na pewno jeszcze do przemyślenia, w zależności od możliwości czasowych i tych związanych ze zdobyciem całego potrzebnego zaplecza. Zwłaszcza, że to tylko jeden z kilku planowanych projekcików. Czas zweryfikuje moje zapędy, zobaczymy w którą stronę ;).

Pozdrawiam.


Docelowo:

-AKWARIUM: 360l (120x60x50) -SUMP: 128l (80x40x40) -STELAŻ: profil 30x30x3mm -PRZELEW: overflow pipe /komin zew./-ODPIENIACZ: Marine Sources RDC 850 -OSWIETLENIE: led +- 200W -FILTR RO+DI: 75 GPD (Waterpure, Aqaafilter, Aqurius) + TDS,...? -CYRKULACJA: 2x jvp 102...? -OBIEG: Tuzne Silence 1073.020 (300-2400l/h), (1073.040 (300-3000l/h),...? -AUT.DOLEWKA: Aqua Trend Levelautomatic...? -Start na suchej skale -Próba z siporax-em lub FBF piaskowym (0,75 - 2kg piasku)

_____________________________________________________________________________________________________

6368_6918.png

Kontakt: tel: 513-036-976 e-mail: daro76@o2.pl gg: 3166809

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek chyba coś siadł na laurach :realmad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Darek chyba coś siadł na laurach :realmad:

Bogdan, nie siadł,:welcome: tylko czasu brakuje na hobby :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mimo wszystko jakieś fotki z new skimmer mi tutaj brakuje :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.