Skocz do zawartości
Ziemniok

Odpieniacz !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Chlorek metylenu jako klej sprawdza się znakomicie

To baza do profesjonalnych klejow do plexi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy probował ktos zmiescic w panelu RM i opdlaic AM Turboflotora Blue 500 ?


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi mi o wydajność niż o estetykę... z tego co się orientuję, z tych czterech opcji co nie wsadzę to i tak zamknę pokrywę..


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem Blaua, póki co wystarczy a jak będzie za słaby to DIY pozostanie :clapping


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:clapping Ciekawe jak Ci wyjdzie te DIY

ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z moimi zdolnosciami manualnymi to napewno ciekawie :clapping

Na pewno Wam go nie pokażę (wstyd) :strutin ... nawet jak bedzie dobrze pienił :)

Ale póki co czekam na Blaua, myślę że do końca tego roku starczy


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.Mam pytanie do użytkowników Reefmax czy jest możliwość demontażu tych wszystkich "bajerów" z panelu filtracyjnego?Chodzi mi o to czy da się to usunąć bez wycinania itp tak aby uzyskać pusty panel,ewentualnie aby zostały same przegrody?Pozdrawiam Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak da się :clapping

Zostaną same przegrody


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kefu dziękuje za odpowiedz.Nie chciał bym tu "bić piany"choć wątek dotyczy odpieniaczy ale moim zdaniem te wszystkie ustrojstwa wypełniające ten panel bardziej szkodzą niż pomagają.Osobiście bym je usunął,komory wypełnił "żywą skałą" a jako odpieniacz zastosował miniflotora.Wiem,wiem że wymiana kostek jest dość upierdliwa za to odpieniacz ten dobrze odpienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to które rozwiązanie będzie najwydajniejsze??


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warszawiak a nie myślałeś nad pudełkiem DIY i mały sump na poważny odpieniacz w szafce pod reefmaxem? ja właśnie mam zamiar tak zrobić. Mój odpieniacz z rury pcv 75 żeby się zmieścił pod obudową musiałem dodać pompę obiegową i mam problem z temperaturą ( bez grzałki 25,5-26,5) pompa obiegowa maxijet 1200 i pompa odpieńka AQ1200 z AM. Odpieniacz pienia bajkowo ale popierwsze te dwie pompy dość mocno hałasują a po drugie wydzielają dużo ciepła.


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie opłacalne w RM bawić się w sump... już wolał bym sprzedać RM i kupić 200l baniak do tego zrobić sump i lampe DIY


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie się podoba ten sump i też myślałem nad nim.

Kolejnych kilkanaście litrów w obiegu i można sobie odpieniacz sprawić z prawdziwego zdarzenia.

Temat u mnie upadł bo pomału szykują się u mnie zmiany litrażu :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium 35zł rury podobnie, pudełko 8zł,pompa obiegowa 100zł w sumie nie więcej niż 150zł za 20 litrów więcej.

Wygodna podmianka,wygodna dolewka,wygodna suplementacja i oczywiście normalny odpieniacz.

No i ciszej bo pompy schowane w szafce.

Ja też się szykuję na większy zbiornik ( sierpień)ale akwarium miałem pompę też więc tylko trochę pracy przy pudełku.


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czytam czytam no i już już by sie zmienilo baniak na wiekszy. ale nie, za wczesnie dla mnie. Sump moze tak, ale bez wycinania panela (zbyt duza ingerencja w dobrze radzace sobie srodowisko). Poki co powoli do przodu i to na oryginalnym odpienku. Na komfort przyjdzie moze jeszcze czas :waving Pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, czy włożenie do reefmaxowego "odpieniacza" kostki lipowej podpiętej pod oddzielny brzęczyk w celu wywołanie większej ilości bąbelków da jakiś pozytywny efekt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby to coś dało musisz przedłużyć rurkę bo inaczej będzie ci wywalał wodę.


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązaniem dla RM może być AM Turboflotor 500 - mieści się w środkowej komorze - klapka się zamknie.


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, tak szczerze to nie chce mi się czytać całego tematu, ale sądząc po ilości postów to nie lada problem macie z tym odpieniaczem, może mi ktoś streścić z czym konkretnie ten problem jest zwiazany?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#317368 seb :

Kurde, tak szczerze to nie chce mi się czytać całego tematu, ale sądząc po ilości postów to nie lada problem macie z tym odpieniaczem, może mi ktoś streścić z czym konkretnie ten problem jest zwiazany?

Pozdrawiam

seb

Problem w tym , że nie pieni :waving


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb, on po prostu nawet do d..y się nie nadaje i tyle!


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb problem w tym że odpieniacz ma poziom wody 2 cm od górnej krawędzi rurki reakcyjnej która ma średnicę też ok 2 cm a reszta odpieniacza jest ogromna w stosunku do rury. Nie da się obniżyć poziomu więc nigdy nie będzie pienił nawet z najlepszą pompą na świecie.

Ogólnie koncepcja panelu bez dodatkowej pompy obiegowej nie pozwala na ustawianie poziomu więc winny jest odpieniacz i cały reefmax!!!:cursin


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to złej baletnicy rąbek u spódnicy... Wielkie mi mecyje... proponuje wycieczkę do Acropory.. tam stoi RM już dłuuugo, jeszcze w sprzedaży nie było bo oni tam maja pierwszy prototyp testowy...

Ma tam spora obsadę i lata na ciągle na orginalnym odpieniaczu...

Następny przykład to RM jednego chłopaka z Acropory... TO SAMO... trzyma tam nawet Tubke jakąś małą... i jakoś nie robi z tego problemu...

Jeśli macie NO3 na poziomie bliskim zera to za bardzo nie ma co pienić... W tym systemie wystarczą podmiany... bo sam system został stworzony do prostej obsady.. a jak pchacie tam twardziele... obsadę z kosmosu to czemu się dziwicie że nie ciągnie...??

nie pieni nie pieni... jak na razie to nie widzę że by komuś z tego powodu zrestartował się tank... czy były jakieś większe problemy...

Nie zapominajcie o tym że wyjałowić wodę też nie można tak na ostro...

Wałkujecie ten team cały czas... a ludzie którzy mają doświadczenie w akwarystyce morskiej po 10 lat i więcej po prostu patrzą na nas jak na kogoś kto próbuje grabkami zagrabić liście z lasu tropikalnego....

Zróbcie RM 100% NP i wtedy zacznijcie się martwic o odpieniacz...

To tak jak byśmy kupili... nie wiem... np. skodę fabie 1.2 i próbowali zrobić z niej V6 na twin-turbo na wyścigi Daytony.... Mozna.. owszem... ale po co sobie życie komplikować jak może być dobrze...tak jak jest...

Moim zdaniem na problem z odpieniaqczem (o ile taki istnieje) wystarczającym lekarstwem są regularne podmiany wody w ilości 10%, ale tylko wtedy jak mamy np 7 rybek i skałę pozastawianą koralami...

Można obniżyć poziom wody w komorze z odpieniaczem... Tylko trzeba zacząć myśleć... obniżamy poziom po prostu odlewając wody z głównego zbiornika powoli aż uzyskamy poziom w pierwszej komorze który chcemy... poziom 1 komory = poziomowi 2 komory... skoro twierdzisz że to nie możliwe to się przekonaj..


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.